Jump to content
Dogomania

Siersc w tragicznym stanie


liam

Recommended Posts

Tata wrócił rano ze spacerku moja kochana psinka (yorkshire terrier) wyglądała tragicznie: w sierści pełno gałązek, śmierdziała straszliwie na bliżej mi nie znany sposób cała była tłusta. :diabloti: Według relacji tatusia nasza milusińska podczas spaceru w parku pobiegła w bliżej nie określonym kierunku, gdy w końcu ojciec ją znalazł tarzała się w jakimś ścierwie w krzakach:oops: Raczej nie zdarzało jej się uciekać ani też tarzać czasem za młodu bywała nie posłuszna. Myślałam, że ten etap mamy już za sobą ale okazało się, że jednak nie:diabloti: Wykąpałam ją w szamponie dla yorków sprowadzonym przez fryzjerkę. Niestety bez większego efektu wprawdzie mieszkanie już wywietrzalo ale pies dalej śmierdzi, poza tym sierść jest jakaś dziwna nie swoja, matowa trudno mi to bliżej określić. Co ja mam z nią począć ? Może powinnam wykąpać ją w czymś antybakteryjnym w końcu nie wiadomo w czym mały potwór sie wytarzał boje się żeby nie dostała jakiegoś zakarzenia. I jak pozbyć sie tego okropnego smrodu? Ratunku !!

Link to comment
Share on other sites

Ja na Twoim miejscu jeszcze raz dokładnie wykąpałabym psiaka. Słyszałam o szamponie do zniszczonej sierści psów, ale szczerze mówiąc nie widzałam go w żadnym zoologiku. A jeśli chodzi o matową sierść, to nie zapomnij psa dokładnie wyczesać drucianą szczotką lub grzebieniem, a potem szczotką z włosia, dla nadania połysku :) Ale co zrobić z tym smrodkiem?... Hmm, często wietrzyć yorka, tzn. wyprowadzać na dwór, wyszorować jeszcze ze dwa razy... Hery produkuje perfumy dla psów i suczek, może pomoże :D

Link to comment
Share on other sites

Spacerku i wietrzenia próbujemy :D jeszcze jedną kąpiel zafunduje jej wieczorem:D Jak nie pomoże w lodówce jest sok pomidorowy :D Mam nadzieje, że mała paskuda nie dorobi się jakiejś choroby skóry :(

Link to comment
Share on other sites

po pierwsze użyj jakiegoś szamponu głęboko oczyszczającego. te normalne, do częstego używania tak dobrze tłustych rzeczy nie usuwają ;) bardzo dobrze zdjemują takie szmapony olej z włosów,który był użyty np pod papiloty, więc chyba na to w czym piesek się wytarzał też podziała. Szukaj szamponów głęboko oczyszczających.

Link to comment
Share on other sites

Będę musiała przejechać się do Katowic i poszukać czegoś głęboko oczyszczającego u mnie w zoologicznych niczego nie znajde:( chyba ze mi fryzjerka coś doradzi. Zapaszek już prawie zszedł :D jak przytulam Doris to mam wrażenie, że znajduje się w porcie we Władysławowie;) Najważniejszem, że pierwsza fala smrodku już mineła :)

Link to comment
Share on other sites

znajoma od afganow kapie swoje w plynie do mycia naczyn pur z aloesem...tzn zasadnicza kapiel w tym jak bardzo tlusta siersc jest czy bardzo brudna bo pur kapitalnie zmywa tluszcz :) jak juz piesek czysty to pozniej jakas bardzo dobra psia odzywka bo pur dobry na tluszcz ale niezbyt dobry na siersc psa:)
sama jeszcze nie mialam takiej sytuacji.ale wiem ze jej afgany zyja i zdobywaja kupe medali wiec pur nie moze byc taki zlY:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...