Jump to content
Dogomania

Bingo staruszek - pudel - zaćma, padaczka, chore serce. $ - POMOCY!


leni356

Recommended Posts

Eh, szczerze mówiąc takiego obrotu spraw żadną miarą nie życzymy.

Niemniej.. istotnie, jest na wesoło ale z sympatią się śmiejemy i obie ze Smyku jesteśmy zdania, że warto było dobrnąć do takiego etapu wątku, takiego, by móc poczytać o tak niesamowitym zaangażowaniu w pomoc zwierzęciu.

Link to comment
Share on other sites

Szczerze to sam się śmieje z siebie.

Teraz wszystko w rekach Sylwii.
Tylko Ona teraz może sprawić cud ,dzięki staranności i systematyczności działań.
Zdaje sobie sprawę że mimo wielu obowiązków przyjmuje kolejne bez narzekania.
Ogromne podziękowania dla naszego hotelikowego anioła.

Hotelik Sylwii od dzisiaj chrzszczę na" Hotelik po Aniołem"

Ale tak poważnie mój wkład to tylko maleńka cegiełka wybita ze ściany bezduszności ludzi wobec zwierząt.
Dziewczyny Wy tu na Dogomani burzycie całe ściany.
Obojętność wali się niczym mur berliński .
Tak naprawdę czynią to Wasze ogromne serca,przepełnione miłością do naszych czworonożnych przyjaciół.
Trzymam kciuki za Bisia i za wszystkie pieski pod opieką fantastycznych "Dogomanek".

Bisiolek na sama górę, do cieplutkiego domku.

Link to comment
Share on other sites

Znalazłem ta informacje na wątku "Lusi " i " Trusi "





[INDENT][CENTER][SIZE=6][COLOR=red]Uwaga!!!![/COLOR][/SIZE][/CENTER]

W dniach 10-11.12.2011r. w Szczecinku (woj zachodniopomorskie) odbędą się warsztaty okulistyczne dla lekarzy weterynarii. Osobą prowadzącą będzie [B]doc. Kiełbowicz[/B]. W związku z czym jest możliwość przeprowadzenia nieodpłatnych zabiegów okulistycznych. Poszukujemy psów ew. kotów wymagających specjalistycznej pomocy. Liczba zakwalifikowanych pacjentów jest ograniczona. Samej kwalifikacji do zabiegu
będzie dokonywał doc. Kiełbowicz.
Dlatego też jeśli ktoś z was jest właścicielem zwierzaka lub zna bidę z dogo wymagającą pomocy i chciałby z niej skorzystać proszę o kontakt pod adresem e-mail:

[CENTER][EMAIL="[email protected]"][SIZE=5][COLOR=darkorange][email protected][/COLOR][/SIZE][/EMAIL][/CENTER]

Ważne:
- w e-mailu proszę przesyłać zdjęcia oczu ([B]dobrej jakości[/B]) wraz z historią choroby i namiarami na opiekuna/właściciela - to jest wymogiem wstępnej kwalifikacji,
- tak jak wspomniałam, jeśli pies zostanie zakwalifikowany do zabiegu, będzie on wykonany bezpłatnie bez żadnych dodatkowych kosztów, jedynym warunkiem jest dowiezienie pacjenta do Szczecinka i zgoda na wykonanie zabiegu
- na zgłoszenia czekamy do poniedziałku
- jeśli pacjent zostanie zakwalifikowany przez doc. Kiełbowicza, opiekun zostanie o tym powiadomiony


Ja na dogo będę w niedzielę wieczorem, dlatego też podałam e-mail do kontaktu z organizatorem czyli [COLOR=seagreen]lek.wet. Karoliną Brach - specjalistą chorób psów i kotów[/COLOR]. Na podany adres proszę przesyłać konkrety, czyli zdjęcia i wspomniane historie choroby. Prosimy też o wyrozumiałości ze względu na iż pacjenci poszukiwani są również poza doga i nie każdy pies może zostać zakwalifikowany - choć chcieli byśmy pomóc wszystkim. "[/INDENT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jadun'](...)[INDENT][CENTER][SIZE=6][COLOR=red]Uwaga!!!![/COLOR][/SIZE][/CENTER]

W dniach [B]10-11.12.2011r. [/B]w Szczecinku (woj zachodniopomorskie) odbędą się warsztaty okulistyczne dla lekarzy weterynarii. Osobą prowadzącą będzie [B]doc. Kiełbowicz[/B]. W związku z czym jest możliwość przeprowadzenia nieodpłatnych zabiegów okulistycznych. Poszukujemy psów ew. kotów wymagających specjalistycznej pomocy. Liczba zakwalifikowanych pacjentów jest ograniczona.[B] Samej kwalifikacji do zabiegu będzie dokonywał doc. Kiełbowicz.[/B]
Dlatego też jeśli ktoś z was jest właścicielem zwierzaka lub zna bidę z dogo wymagającą pomocy i chciałby z niej skorzystać proszę o kontakt pod adresem e-mail:

[CENTER][EMAIL="[email protected]"][SIZE=5][COLOR=darkorange][email protected][/COLOR][/SIZE][/EMAIL][/CENTER]

Ważne:
- w e-mailu proszę przesyłać zdjęcia oczu ([B]dobrej jakości[/B]) wraz z historią choroby i namiarami na opiekuna/właściciela - to jest wymogiem wstępnej kwalifikacji,
- tak jak wspomniałam, jeśli pies zostanie zakwalifikowany do zabiegu, będzie on wykonany bezpłatnie bez żadnych dodatkowych kosztów, jedynym warunkiem jest dowiezienie pacjenta do Szczecinka i zgoda na wykonanie zabiegu
- na zgłoszenia czekamy do poniedziałku
- jeśli pacjent zostanie zakwalifikowany przez doc. Kiełbowicza, opiekun zostanie o tym powiadomiony (...)[/QUOTE]
Widziałam już ten apel.


Nieodpłatne zabiegi w ramach warsztatów, gites.
I kto będzie wszystkich chętnych operował, a takich będzie multum, mimo jak czytam ograniczonej liczby miejsc? Doc. Kiełbowicz?
Ta osoba, jak czytam ma tylko kwalifikować więc wątpię, by operowała sama.
Jest ryzyko, jest zabawa, nieodpłatność za możliwość szkolenia się na konkretnych pacjentach wetów, którzy mają nabierać w tych operacjach szlifu.
[B]Ja nie chcę by jednym z doświadczalnych pacjentów był Bingo i z ewentualnie zoperowanymi oczami wracał do budy i do tego teraz, kiedy już zaczyna być zdrowo zimno.
Wstępna kwalifikacja na podstawie opisu i zdjęcia to, wybaczcie, bardziej chwyt marketingowy. Uściślając, nie chciałabym, by mnie do operacji oczu kwalifikował ktoś na podstawie zlecenia/ opisu i zdjęcia.

3 wetów oglądało oczy Bingo. [/B] [B]
Żaden nie widział szans na poprawę, nie kierowali do psiego okulisty, co nie znaczy, że się nie mylili ale...
Jeśli ktoś miałby oglądać i operować te oczy, niech to będzie dobry spec i na bliższy dystans, np. dr Garncarz.
Nie wleczmy psa do Szczecinka, starego, z padaczką, w parszywe warunki na drodze. Nie ryzykujmy, bo możemy przedobrzyć!!![/B]

Link to comment
Share on other sites

Panie Jacku, Bingo widzi, słabo, bo słabo ale widzi. Wzrok u psa to nie jest podstawowy zmysł postrzegania.
Gdyby, odpukać, konieczna była operacja ratująca mu życie, zwiesiłabym łeb i posypała popiołem.
Przeciwna jednak jestem kombinowaniu z operowaniem psa, u którego operacja nie jest pierwszej potrzeby, który wbrew temu, co oglądamy jest wiekowym dziadkiem, który w każdej chwili odejść może w związku z padaczką. Nie widzę powodu prosić się o operację, czyli siłą rzeczy o narkozę u padaczkowca. Owszem można iść tropem narkozy wziewnej, która najogólniej ujmując tym się różni od zwykłej, że jeśli coś się zadzieje, łatwiej psa odratować, mniej obarcza organizm. Pytam tylko po co? Gdyby jeszcze było to coś innego, coś co powoduje, że on cierpi, że oczka się paprzą, że jedyną drogą zaradczą jest skalpel. Czy tak właśnie jest? Nie!

Bingo może odejść jutro, za miesiąc, rok. Wielu lat, choćbyśmy chcieli, nie ma przed sobą. Co więc zyskamy operacją?
Ileż mu się ten wzrok poprawi? Wyraźniej będzie widział Pana Panie Jacku? Budę? Sylwię?
Zdecydowanie bardziej marzę o tym, by grzał stare kości w cieple i miał w miarę możliwości ciągły nadzór, czego niestety mu miejsce u Sylwii nie gwarantuje, niż widział ostrzej.

Link to comment
Share on other sites

To wszystko wynika z faktu ze nie potrafię przestać myśleć o Bingo.
Tak bardzo bym chciał podarować Mu wszystko co najlepsze,ale na pewno nie chce zafundować Bingo dodatkowego cierpienia.
Jest mi już głupio że wpadłem na tak idiotyczny pomysł.

Zgadzam się że sprawa ciepłego domku to priorytet.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jadun']To wszystko wynika z faktu ze nie potrafię przestać myśleć o Bingo. (...)[/QUOTE]
I to jest w tym wszystkim naprawdę wspaniałe. Jest mu Pan przyjacielem i ogromnym oparciem. Bardzo żałuję, że nie jest Wam dane być razem na co dzień.
Cóż, takie życie... Bingo ma odnowione allegro, może więc tym razem...

Link to comment
Share on other sites

Majciu pamiętasz Iksika?przyjechali do mnie razem z łapanki w Gomunicach Iksik od listopada w swoim kochanym domku,a nasz Bisiu.......szkoda gadać!Dopiszę,że ładnie ze smakiem je obiadki które przywiózł Jadun wkładam mu lekarstwa,ale jeszcze kupka idzie ciężko,ale powoli miejmy nadzieję,że wszystko wróci do normy!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...