Jump to content
Dogomania

Mały chow chow


goskadal

Recommended Posts

[COLOR=#000000][FONT=MS Shell Dlg 2]Witam mam szczeniaczka rasy chow-chow który 2 września będzie miał 3-mieśące do tej pory karmiłam go Royal Canin maxi Babydog i gotowałam udo kurczaka z marchewką i ryżem ale malec okropnie się drapie co robić :-([/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Nie zmieniałabym firmy, tylko kupiła karmę dla alergików. Purina Dog Chow to przy Royal Canin odpadki...

Uczulać może wszystko, nie tylko kurczak, wołowina też. Rzecz w tym, żeby odkryć, który składnik wywołuje uczulenie. W dziale weterynaria jest cały poddział o alergiach pokarmowych, na pewno znajdziesz tam dużo wskazówek.

Link to comment
Share on other sites

Wejdź na stronę:
[url]http://club-chow.pl/[/url]
Znajdziesz tam szczegółowe porady dotyczące wyżywienia i opieki nad chow chow.

Uważam, że przechodzenie na karmę dla alergików w tak młodym wieku jest nieporozumieniem. Może alergia jest chwilowa i spowodowana np środkami chemicznymi do czyszczenia podłóg - należy zastanowić się najpierw co mogło psa uczulić, a nie od razu zmieniać karmę na tą dla psów alergicznych.
Przyczyny wygryzień mogą być różne - m.in. ugryzienie pchły, nieodpowiedni szampon, jedzenie, środki stosowane do sprzątania domu, itp.
Ogólnie chowki są bardziej delikatne od innych psów, tak więc nie należy stosować porad osób nie znających się na rasie, bo można tylko zaszkodzić psu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...