Jump to content
Dogomania

.:ALKA-już w nowym domu we Wrocławiu:.


K@tk@

Recommended Posts

Domki, o których pisałam wczesniej sa naprawde fajne, zwłaszcza dwa ostatnie.
Tylko martwie się czy Alutka dogada się z Maxem (domek z Bielska B.), czy psy beda w stanie żyć zgodnie w stadzie...Przy drugim domku(Kąty Wrocławskie) obawiam sie tego,że Alka będzie próbowała zdominowac tę 6letnią dziewczynkę (ona wtedy wskakuje na czlowieka i kopuluje).

To są moje obawy. Bo Alcia jest zazdrosna, ona chciałaby Pańcia tylko dla siebie. Tak jakby bała sie, że inny pies, np. moja Aurika zrobi jej konkurencje i odbierze jej Pańciów. Kiedy jestem z Aurika u rodziciow i oni głaszczą Aurike, to Alka wchodzi pomiędzy nich a moja suke i szczekaniem próbuje ja przegonić.

I sama nie wiem czy juz nie żądam dla niej zbyt wiele, bo tak ostatnio przemkneło mi przez myśl, że może jeszcze poczekam na domek, w którym Alka będzie jedna-jedyną (wśród psów i ludzi)...Tylko czy taki domek w ogóle sie nadarzy. I jest niestety "szansa" na to,że jak tak będe wybrzydzała w tych domkach, to w końcu wszystkie domki wybiora sobie innego piesa. A moja Alutka zostanie sama...

Po weekendzie sama zadzwonię do tych wybranych domków i jeszcze raz z nimi pogadam...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 66
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Wybrałam domek dla Alki. Ten z Bielska-Białej, ze schroniskowym sznaucerkiem Maxiem i...kotem.Zadzwoniłam. Pani zrezygnowała z adopcji Alki po konsultacji z mężem. Obawiają się, że Alka zdominuję Maxa (on jeszcze nie jest całkiem pewnym siebie psem)i że będzie siedział w kącie we własnym domu. No i Alka nie przeszła testu na kota...( w sensie, że nie miała jeszcze przeprowadzonego testu na kota).Żeby ktos nie zrozumiał, że Alcia kotków nie toleruje. Tego jeszcze nie wiem.Mam w domku od 3 tygodni kota uratowanego od śmierci przez utopienie, tak więc w wolnej chwili zapoznam Alkę z Nesca (koteczką).

Smutno mi:-( To była naprawde śiwetny domek ze wspaniałaymi ludźmi, dzisiaj bardzo długo rozmawiałam z Panią i strasznie mi przykro, że Alka z nimi nie zamieszka...

Dzisiaj dzwoniła kolejna osoba (chyba jeszcze dziecko, nastolatka?).Mieszka pod Wrocławiem. Nie spodobała mi się, bo powiedziała, że rodzice nie sa przekonani do tej adopcji.Ale że jej bardzo zalezy na tym psie i zrobi wszystko by go zaadoptować:roll: :roll: :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='K@tk@']Wybrałam domek dla Alki. Ten z Bielska-Białej, ze schroniskowym sznaucerkiem Maxiem i...kotem.Zadzwoniłam. Pani zrezygnowała z adopcji Alki po konsultacji z mężem. Obawiają się, że Alka zdominuję Maxa (on jeszcze nie jest całkiem pewnym siebie psem)i że będzie siedział w kącie we własnym domu. No i Alka nie przeszła testu na kota...

Smutno mi:-( To była naprawde śiwetny domek ze wspaniałaymi ludźmi, dzisiaj bardzo długo rozmawiałam z Panią i strasznie mi przykro, że Alka z nimi nie zamieszka...

Dzisiaj dzwoniła kolejna osoba (chyba jeszcze dziecko, nastolatka?).Mieszka pod Wrocławiem. Nie spodobała mi się, bo powiedziała, że rodzice nie sa przekonani do tej adopcji.Ale że jej bardzo zalezy na tym psie i zrobi wszystko by go zaadoptować:roll: :roll: :roll:[/quote]
Piękna sunia:loveu:
Malawaszka z DG prowadzi stronkę adopcyjną sznaucerków. Podesłałam jej linka, na pewno zamieści tam Alkę. Tylko do niedzieli jest w Warszawie...

Link to comment
Share on other sites

Ja własnie Alutke wypatrzyłam u niej na stronce,a właściwie to Malawaszka mi ją podesłała;)

To jest fotka Alutki z czerwca (robiona w schronisku), ja ją zabierałam w styczniu i była totalnie zarosnieta.Turdno było rozróżnić przód i tył psa. Nie wspomne juz o filcach, dredach, odparzeniach i ...smrodzie.
Popatrzcie jak Alutka sie zmieniła:
Foto ze schroniska (czerwiec 2005)

[IMG]http://www.sznaucery.rix.pl/zakonczenia/albums/68/1.jpg[/IMG]

Alutka w domku, kilka dni po adopcji (luty 2006)

[IMG]http://img110.imageshack.us/img110/7924/alka47aj.jpg[/IMG]


Teraz jest jeszcze piękniejsza! Niech tylko sie obronię (juz jutro o 12.00:evil_lol: ), to porwę ją na spacer i zrobie jej sesje zdjęciową. Pokaże Wam jaka z niej jest Alunia-Lalunia:loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='K@tk@']
Dzisiaj dzwoniła kolejna osoba (chyba jeszcze dziecko, nastolatka?).Mieszka pod Wrocławiem. Nie spodobała mi się, bo powiedziała, że rodzice nie sa przekonani do tej adopcji.Ale że jej bardzo zalezy na tym psie i zrobi wszystko by go zaadoptować:roll: :roll: :roll:[/quote]

Zwracam honor osobie, która do mnie dzwoniła, bo ma ...18 lat. Więc takim znowu małym dzieckiem nie jest:roll: Napisała do mnie dłuuuugiego maila i wiecie co...Alka byłaby w tym domku jedynym psem i miałaby tylko i wyłącznie dorosłych członków rodzinki. No i jest dom z ogrodem. Pani domu juz "zmiękła" oglądając Alutke na fotach. Teraz jeszcze Pan domu musi wyrazic swoja opinie o Alce i podjąc decyzję (w tej chwili jest nieobecny, wraca w niedzielę).

Oto fragmenty listu (chyba sie Kasia nie pogniewa, że ja tutaj cytuję):
"Co do informacji o nas i warunkach jakie jesteśmy w stanie zaoferować to:Moja rodzina liczy cztery osoby (mam jeszcze brata), najmłodsza jestem ja, mam 18 lat (mój brat ma 21), tak więc Alki nikt raczej nie będzie ciągał za uszy:D

Co do doświadczenia z psami to mam 11-letni staż z moim poprzednim
pieskiem. Niestety w grudniu zeszłego roku byliśmy zmuszeni ją uśpić z
powodu ostrej niewydolności nerek i wątroby. Teraz po pół roku
zdecydowaliśmy się na nowego pieska. Co prawda nigdy nie miałam kontaktu ze sznaucerami średnimi ale na pewno się doedukuję, by zadbać
odpowiednio o Alkę:)

Warunki jakie możemy zapewnić Alce. Myślę, że są
one całkiem dobre. Mieszkamy w dużym domu we Wrocławiu, na Biskupinie.
Kilkaset metrów od naszego domu znajdują się wały a około kilometr stąd
jest park Szczytnicki, więc Alka będzie miała gdzie szaleć:) Ja ze swej
strony zamierzam gotować Alce jedzenie, jak mówiłam wolę nie karmić psa
suchą karmą. Tak jak mój poprzedni piesek Alka będzie regularnie
(przynajmniej 3 razy dziennie) wyprowadzana na spacery, jak również
będzie miała zapewnioną opiekę weterynarza."

Hmm...

Link to comment
Share on other sites

Kochani!!!
Trzymajcie kciuki za Alutkę:lol:
Jest szansa, jest nadzieja...Być może 24 lub 26 czerwca Alusia zamieszka w nowym domku...
Czekamy tylko na decyzje Taty Kasi:roll:

Wieści będa w poniedziałek lub we wtorek

Link to comment
Share on other sites

[quote name='K@tk@']Kochani!!!
Trzymajcie kciuki za Alutkę:lol:
Jest szansa, jest nadzieja...Być może 24 lub 26 czerwca Alusia zamieszka w nowym domku...
Czekamy tylko na decyzje Taty Kasi:roll:

Wieści będa w poniedziałek lub we wtorek[/quote]

wieści obiecujace :multi:
Kasiu do której mamy DZISIAJ :kciuki:

Link to comment
Share on other sites

Jestem juz po...po obronie. Było koszmarnie, ale...chcę zapomnieć. W końcu mam to już za sobą:multi:

Z Kasią, być może przyszłą Pańcia Alutki koresponduję mailowo. Skrzynka jest rozgrzana do czerwoności;) Próbuję ja "zniechęcic" do Alki,wypytuje, magluję...Jej odpowiedzi sa wyczerpujące i Kasia właściwie chyba czyta w moich myslach, bo odpowiada tak, jakbym sobie tego zyczyła.

Alka ma obiecane spanko w łóżku:multi: Tylko musi ładnie załatwiac sie poza posesją, by nie brudzić świeżutkiego trwaniczka wyhodowanego przez mamę Kasi:cool3:

Powoli rozglądam się za transportem do Wrocławia(Biskupina). W ostateczności pojedziemy z Alkutką pociągiem:roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='K@tk@']Jestem juz po...po obronie. Było koszmarnie, ale...chcę zapomnieć. W końcu mam to już za sobą:multi:

Z Kasią, być może przyszłą Pańcia Alutki koresponduję mailowo. Skrzynka jest rozgrzana do czerwoności;) Próbuję ja "zniechęcic" do Alki,wypytuje, magluję...Jej odpowiedzi sa wyczerpujące i Kasia właściwie chyba czyta w moich myslach, bo odpowiada tak, jakbym sobie tego zyczyła.

Alka ma obiecane spanko w łóżku:multi: Tylko musi ładnie załatwiac sie poza posesją, by nie brudzić świeżutkiego trwaniczka wyhodowanego przez mamę Kasi:cool3:

Powoli rozglądam się za transportem do Wrocławia(Biskupina). W ostateczności pojedziemy z Alkutką pociągiem:roll:[/quote]

Gratulacje :klacz: :klacz: :klacz: - zdradź, co broniłaś???

A teraz za Alutkę :kciuki: :kciuki: :kciuki:

Link to comment
Share on other sites

Studiowałam pedagogikę opiekuńczo-wychowawczą, pisałam pracę o segrgacji szkolnej w szkole podsatwowej (blee, lteratury brak na ten temat, było bardzo ciężko)...Ale, było-minęło:lol: Póki co, robie sobie przerwe w edukacji;) , ale zaczynam powaznie myśleć o podyplomówce z metodyki nauczania języka angielskiego.

Dostałam kolejny mail do Kasi. Moja Alutka będzie miała najwspanialszy domek na świecie. Trzymajcie mocno kciuki, bo juz prawie postanowione, że Alka zamieszka we Wrocławiu ...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='K@tk@']Studiowałam pedagogikę opiekuńczo-wychowawczą, pisałam pracę o segrgacji szkolnej w szkole podsatwowej (blee, lteratury brak na ten temat, było bardzo ciężko)...Ale, było-minęło:lol: Póki co, robie sobie przerwe w edukacji;) , ale zaczynam powaznie myśleć o podyplomówce z metodyki nauczania języka angielskiego.

Dostałam kolejny mail do Kasi. Moja Alutka będzie miała najwspanialszy domek na świecie. Trzymajcie mocno kciuki, bo juz prawie postanowione, że Alka zamieszka we Wrocławiu ...[/quote]

jasne :kciuki: :kciuki: :kciuki:

- znaczy, chcesz uczyć?

Link to comment
Share on other sites

Taa, chciałabym uczyć angielskiego maluszki "przedszkolne" i/lub młodszoszkolne :)

Oto fragment kolejnego maila od Kasi:
"Zapewniam Cię, że ja ze swojej strony zrobię absolutnie wszystko, żeby
Alutka była z nami szczęśliwa. Wyobrażam sobie co Alusia musiała przeżyć
i że po tym wszystkim zasłużyła sobie na wyjątkowe traktowanie i
późniejszą spokojną emeryturę.

Wiem, że na pewno ciężko Ci będzie rozstać się z Alką, ale mam nadzieję,
że jak nas poznasz, to zarówno żal jak i ewentualne obawy, chociaż
trochę się zmniejszą..."

Wczoraj była u nas straszna burza z paskudnymi grzmotami i błyskawicami (sama bardzo sie bałam) i Alutka tak sie przeraziła, że aż sie zsiusiała:shake:
Ona boi się hałasu i głosnych dzwieków, np. odgłos otwieranej puszki z napojem potrafi ją nieźle przestraszyć albo klaskanie. I bardzo boi sie miotły, chyba nie raz dostała nia przez grzbiet...

Czekam z niecierpliwościa na ostateczna decyzję nowej-przyszłej rodzinki Alki.Siedzę jak na szpilkach...


Trzymajcie kciukasy bardzo mocno!!!

Link to comment
Share on other sites

Taram taram:multi: :multi: :multi: Już mogę sie cieszyć. I wszyscy Ci, którzy trzymali za Alke kciukasy.
Nowa rodzinka Alutki z niecierplwością oczekuje jej przyjazdu :loveu:

Teraz musze tylko skombinować transport do Wrocławia...

Link to comment
Share on other sites

Poprosiłam o pomoc pewnego Ktosia, który dwa razy woził mnie do Alki do schroniska (za pierwszym razem na "zapoznanie" i drugim razem w celu adopcji Alutki). Teraz tez obiecał pomóc przetransportować Alusie do nowego domku.Tak więc mam kierowcę i samochód, ale ... nie jestem (w stanie w chwili obecnej )wyłozyc calej sumy (ok.100zł) na paliwo.

Strasznie mi wstyd prosić o pomoc finansowa, ale jesli ktoś mógłby doorzucić choc pare groszy, to będe bardzo wdzięczna...

Link to comment
Share on other sites

ODWOŁUJĘ APEL O POMOC FINANSOWĄ!!!

Dziękuję Ci,BasiuD:loveu:

Pewien "Aniołek Stróż" pokryje koszty transportu:multi: :multi: :multi:

Teraz tylko odliczanie dni do soboty...Moja księżniczka Alice zamieszka w swoim królestwie, z bardzo dojrzałą, wrazliwą i niezwykle odpowiedzialna młodą osóbką...

DZIĘKUJĘ WAM wszystkim za wspieranie i pomoc w poszukiwaniach domku...

Link to comment
Share on other sites

BasiuD , no własnie Ty jestes tym Aniołem Stróżem i sponsorem:roll:

Tak poplątałam , ze nie zrozumiałaś...Tak więc czekam na pieniążki...
Dane przesłałam Ci na pw.

Jeszcze raz DZIĘKUJĘ!!!Kochana BasiuD:loveu:

Link to comment
Share on other sites

Kasiu dostałam p.w. z Twoimi danymi, wieczorem jak wrócę do domu uruchomię przelew, jutro rano pieniażki będą u Ciebie. Bardzo się cieszę że znalazłąś dobry domek dla Alutki ( i dla Baziulca tez. :loveu:
Serdecznie pozdrawiam.
Basia

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...