Jump to content
Dogomania

arthroflex, a może coś innego...-potrzebne??


niunia_51

Recommended Posts

  • Replies 84
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja gotowałam łapki tak: kilogram łapek zalewałam wodą tak aby były przykryte około 10 cm(w trakcie gotowania dolewałam wody ). Gotowałam do miękkości łapek ,tak ,aby łatwo dały się obrać z tych długich kości .Jak ostygły obierałam z długich kości ,a resztę (palce i chrząstki zostawiałam w tej wodzie .Rano po wyjęciu z lodówki musiałam mocno się nagimnastykować ,aby je wyjąć ,taka była galareta.Nie powinnaś garka z galaretą stawiać na gaz ,bo zrobi się z tego rosół.

Link to comment
Share on other sites

Ile żelatyny i jak często podawać dwu miesięcznemu seterowi?W jakiej proporcji z wodą ją zmieszać?

A może znacie jakieś gotowe preparaty z kolagenem?Są takie w sklepach kulturystycznych ale nie wiem ile kolagenu powinien otrzymać pies,te środki pewnie mają za dużo kolagenu:roll: .

Link to comment
Share on other sites

Są "batoniki" dla psów z żelatyną - wyglada to jak kiełbaska jakaś ;) W Kakadu do kupienia.
Jeśli chondroityna i glukozamina była by nieskuteczna to aktualnie mialabym pęknięcia chrząstki do kości albo i usunięta chrząstkę:) A chodzę,biegam, agility z psiakiem i co roku mam 2mm więcej:). Można mnie zaliczyć do ras dużych albo i olbrzymich;) efektu placebo nie ma bo sama nie wierzyłam że To pomaga:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='SAWA']Ale ja słyszałam ,że surowe nie mają takiego działania jak rozgotowane .Jeszcze dochodzi strach przed sammonellą.jak są ugotopwane ,to zawsze bezpieczniej .[/quote]



[COLOR=navy]Nie przeginajmy z ochroną zdrowia naszego psa. Łapki większość z nas kupuje w sklepie, gdzie wymagania sanitarne są takie, że salmonella to tam na kawkę nie wpada. Druga rzecz, te łapki są tyle razy przetwarzane, a kurczaki napakowane antybiotykami i hormonami, że one już za życia mają pióra wysterylizowane ;)[/COLOR]
[COLOR=#000080]Czemu surowe nie mają takiego samego? Mogą mieć lepsze, bo witaminy nie giną w wysokiej temperaturze, a żelatyna nie powstaje w wyniku gotowania.[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Opinie co do gotowania sa rozne-ja lapki tez gotuje,bo po pierwsze tez slyszalam,ze galaretka z nich wiecej daje,po drugie moje psy po zjedzonych surowych lapkach zwyczajnie maja sr...ke ,bo polykaja te lapki w calosci:roll:
Co do glukozaminy,chondroityny etc.Ja te srodki podaje od czasu posiadania 3 psa z rzedu-pierwszy dostawal canivinton i jest pokrzywiony jak pokraka,a dostawal dobra karme ,druga suka niewiele mlodsza byla prosciutka od malucha i dostawala tylko karme i jest ok,trzecia sunia byla prosta,ale w wieku 4 miesiecy lapki zaczela na bok odstawiac-wtedy zaopatrzylam sie w Artroflex i pomoglo.Od tego czasu zaczelam codziennie dawac artroflex wszystkim psom.Dzis mam ich 5 i codzienie kazde z nich dostaje po jednej tabbletce glukozaminy(500 mg),jednej tabletce MSN(750 mg) i jednej tabletce chondroityny(650 mg).Pies ktory do nas przyjechal w wieku 19 miesiecy stawial tylne lapy jakby mial straszna krowia postawe(swoja droga byl o 10 kilo za ciezki) -mam go od 2 miesiecy-dzis po odchudzeniu i po codziennych dawkach tych srodkow stoi prawie normalnie,chodzi normalnie:multi: .Artroflex,czy skladniki zawarte w nim nie uchronia przed dysplazja genetyczna,ale przed nabyta powinny w polaczeniu z dobrym zywieniem i rozsadnym dawkowaniem ruchu u psow ras duzych.Jestem wrecz przekonana ,ze gdybym nie faszerowala tym swojej obecnie 10 miesiecznej suki,ktora wazy duzo wiecej niz jej przecietne rowiesniczki,to by byla pokrzywiona-a tak rtg bioder ma super(przodkowie maja same HD/A-to tez pomaga;) ) ,porusza sie ladnie i ma piekne,proste mocne konczyny.
Dlatego ja sadze,ze warto dawac te suplementy-moze niekoniecznie artroflex,juz pisalam na topicu Jureji co ja kupuje-wychodzi duzo taniej

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE][COLOR=navy]Nie przeginajmy z ochroną zdrowia naszego psa. Łapki większość z nas kupuje w sklepie, gdzie wymagania sanitarne są takie, że salmonella to tam na kawkę nie wpada. Druga rzecz, te łapki są tyle razy przetwarzane, a kurczaki napakowane antybiotykami i hormonami, że one już za życia mają pióra wysterylizowane ;-)[/COLOR]
[COLOR=#000080]Czemu surowe nie mają takiego samego? Mogą mieć lepsze, bo witaminy nie giną w wysokiej temperaturze, a żelatyna nie powstaje w wyniku gotowania.[/COLOR][/QUOTE] Niufka dziękuję za ten post :cool3:

Link to comment
Share on other sites

Ja wole oszczędzić sobie roboty z kurzymi łapkami i podawać psu gotowe preparaty.Tani środek znajduje się w [url=http://www.suplementy.com.pl/szczegoly.php?numer_produktu=237&id=-1]TYM SKLEPIE[/url]
Tylko,że zawiera on wapń(choć nie wiele) i może zaburzyć prawidłowe proporcje wapna do fosforu w gotowych karmach:roll: .

Na razie będe dawać żelatyne tylko nie mam pojęcia w jakich ilościach?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='cuciola']daga a czy arthroflex mozna dawac juz 2 miesiecznemu szczeniakowi dawke profilaktyczna do jedzenia? do karmy?[/quote]
wiesz,ja sie nie znam na tym az tak-pisze tylko na podstawie swoich doswiadczen..ale wydaje mi sie,ze 2 miesiace to troche za szybko.Ja swojej mlodej zaczelam dawac od 15 tygodnia zycia w dawce leczniczej,ale jak zaczela sie mimo wszystko krzywic to dorzucilam kolagen i zwiekszylam dawke glukozaminy..Za to nigdy nie podaje wapnia bez badan na fosfor/wapn -a to warto tez przebadac co jakis czas u takiego szczeniaka;) .Jedna z moich suk gorzej wchlania wapno i trzeba bylo jej magnez dac np.
A profilaktycznie przeciw dyzplazji mozna tez podawac po jednej tabletce dziennie wit C.Ale co miesiac przerwe trzeba zrobic,bo wit C znowoz nerki moze podobno obciazyc jak za duzo sie da:roll:

Link to comment
Share on other sites

dzięki bardzo za tyle wieści:multi:
nie myślałam że ten wątek tak się rzowinie ale fajnie że tak się stało bo to chyba ważny temat...
jutro ide do weta jak nie będzie miał arthroflex-u to kupuje przez neta, a może ktoś wie gdzie jest najtaniej??
a i mam jeszcze jedno pytanko:cool3:
czy ktoś mi może pomóc albo podpowiedzieć jakie są normy dziennego zapotrzebowania psa w glukozamine,chondroityne i różne witaminy, bo nigdzie nie mogę tego znaleźć:placz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='niunia_51czy ktoś mi może pomóc albo podpowiedzieć jakie są normy dziennego zapotrzebowania psa w glukozamine,chondroityne i różne witaminy, bo nigdzie nie mogę tego znaleźć:placz:[/quote']

Nie wiem dokładnie jakie sa normy zapotrzebowania psa w te substancje ale na podstawie Arthroflexu domyślam się,że ok.300-400mg glukozaminy i 120mg chondroityny na psa rasy dużej(dawka profilaktyczna).

ja jednak będe podawać większe ilości:400mg glukozaminy i 350 chondroityny,ponieważ trudno jest przedawkowac te środki.Większa ilość chondroityny jest pożądana.Daga od leonbergerów tez podaje podobne ilości i jest O.K;)

[B]Cuciola[/B] arthroflexu nie dostaniesz w zwykłej aptece.natomiast podobne preparaty owszem;) .

Link to comment
Share on other sites

[SIZE=4]DO WSZYSTKICH!!![/SIZE]

słuchajcie właśnie jestem po konsulatacji z wetem na temat arthroflex-u i powiedział mi tak (o to mu chodziło):
że to jest silny lek i nie powinno się go podawać młodym psom, wywołuje on skutki uboczne jak wrzody żołądka i podaje się go tylko psom chorym!!!

co Wy na to??? bo ja kompletnie teraz zgupiałam!!
dodam że ten wet jest najlepszy w mojej okolocy i przyjeżdżają do niego ludzie nawet z odległości kilkudziesięciu km

Link to comment
Share on other sites

[quote name='niunia_51'][SIZE=4]DO WSZYSTKICH!!![/SIZE]

słuchajcie właśnie jestem po konsulatacji z wetem na temat arthroflex-u i powiedział mi tak (o to mu chodziło):
że to jest silny lek i nie powinno się go podawać młodym psom, wywołuje on skutki uboczne jak wrzody żołądka i podaje się go tylko psom chorym!!!

co Wy na to??? bo ja kompletnie teraz zgupiałam!!
dodam że ten wet jest najlepszy w mojej okolocy i przyjeżdżają do niego ludzie nawet z odległości kilkudziesięciu km[/quote]

Witam ja podaje swojemu ten lek. Podaje poniewaz ma stwierdzoną dysplazję
o to zdjęcia
[URL="http://img250.imageshack.us/img250/9414/mail00018fi.jpg"][COLOR=#800080]http://img250.imageshack.us/img250/9414/mail00018fi.jpg[/COLOR][/URL]
[URL="http://img250.imageshack.us/img250/6622/mail00024tu.jpg"][COLOR=#800080]http://img250.imageshack.us/img250/6622/mail00024tu.jpg[/COLOR][/URL]

Jak widac ma bardzo płytkie panewki. Po konsultacji z weterynarzem daje 2,5 ml codziennie. Piesek waży 3,900 i ma 10 miesięcy.

Najlepiej zapytać się wterynarza ile dawkować, i czy dawac to bo wiadomo może ktoś za dużo dawał i żołądek tego nie wytrzymał.
Mozna zamiast tego dawać mniej silne środki.

Link to comment
Share on other sites

Preparaty zawierajace tylko glukozamine i chondroityne mozna podawać bezpiecznie, natomiast Arthroflex i nowa wersja Canivitonu ( i niektóre inne preparaty) zawieraja jeszcze w swoim składzie wyciąg z Harpagophytum procumbens działający jak niesterydowy lek p/zapalny. Z tego powodu nie należy go łączyć z innymi lekami p/zapalnymi ponieważ może wywoływać podobne skutki uboczne (uszkodzenie śluzówki p. pok. a przy długotrwałym stosowaniu uszkodzenie chrząstki stawowej) Z tego co wiem to właśnie z tego powodu Vetoquinol zdecydował się na pozostawienie wersji Canivitonu bez czarciego pazura (ta pierwsza do stosowania profilaktycznie i przy niewielkich dolegliwościach, nowa- przy powazniejszych schorzeniach)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='aburkowa']... Z tego powodu nie należy go łączyć z innymi lekami p/zapalnymi ponieważ może wywoływać podobne skutki uboczne (uszkodzenie śluzówki p. pok. a przy długotrwałym stosowaniu uszkodzenie chrząstki stawowej).[/quote]

ale nam chodzi chyba o profilaktyczne podawanie Arthroflexu (przez np. 3 m-ce w dawce 2,5 ml dziennie) bez łączenia go z innymi lekami...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mila_2']ale nam chodzi chyba o profilaktyczne podawanie Arthroflexu (przez np. 3 m-ce w dawce 2,5 ml dziennie) bez łączenia go z innymi lekami...[/quote]

A czy tą dawkę ustaliłaś z weterynarzem? Widzisz mój mały wazy 3,900 a dostaje dawkę taka leczniczą

Najwazniejsze to nie przedobrzyć :) Generalnie warto kupic specjalną karme , sama karma zawiera odpowiednie składniki które maja dobry wpływ na stawy, chrzastke. Ja np. karmie tą ale to tez karma lecznicza +

[FONT=Book Antiqua][SIZE=2][COLOR=black][COLOR=black][FONT=Verdana]wtedy mozesz uzyć łagodniejszego środka ;) [/FONT][/COLOR][/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Book Antiqua][SIZE=2][COLOR=black][COLOR=black][FONT=Verdana][/FONT][/COLOR][/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Book Antiqua][SIZE=2][COLOR=black][COLOR=black][FONT=Verdana][B][U]Hill's PD Canine j/d Presciption Diet Canine j/d [/U][/B][/FONT][/COLOR][/COLOR][/SIZE][/FONT]

[SIZE=2][COLOR=black][COLOR=black][FONT=Verdana]


[LEFT][FONT=Book Antiqua]to pełnowartościowa karma dietetyczna dla psów. Zmniejsza bolesność stawów, spowalnia degenerację chrząstek stawowych powodowanych przez zapalenia stawów. Karma zawiera EPA - kwas tłuszczowy omega-3, jest wychwytywany przez chondrocyty i pozostaje aktywny w obrębie stawu, zmniejszając wytwarzanie enzymów proteoilitycznych w chrząstce stawowej. Wysoka zawartość kwasów tłuszczowych omega-3 oraz niski stosunek kwasów omega-6 do omega-3 dodatkowo łagodzi zmiany zapalne w stawach. Sposób podawania: stosować zgodnie ze wskazaniami lekarza weterynarii. [/FONT][/LEFT]
[FONT=Book Antiqua]

[LEFT]Dawki początkowe są przedstawione w tabeli na opakowaniu. Aby utrzymać właściwą masę ciała psa, dawki te można modyfikować oraz dzielić na lub więcej posiłków dziennie. [/LEFT]



[LEFT]Składniki: mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego, produtky pochodzenia roślinnego, jajka i ich przetwory, zboża, cukry, oleje i tłuszcze, składniki mineralne, L-tryptofan, chlorowodorek L-lizyny. Analiza składu: Białko 18,3%, Tłuszcz 14,8%, Włókno 4,8%, Popiół 4,2%, Wilgotność 8,0%, Wapń 0,62%, Fosfor 0,52%, Sód 0,16%, Pota 0,75%. 1kg zawiera: Witamina A 10320IU, Witamina D3 440IU, Witamina E 600mg, Witamina C 70mg, Beta-karoten 1,5mg, L-karnityna 32mg, Miedź 12,3mg.

[/LEFT]
[/FONT][/FONT][/COLOR][/COLOR][/SIZE][LEFT]

Ja to zawsze mówie co za duzo to nie zdrowo. I najlepiej konsultacja jednak u specjalisty dla potwierdzenie tutaj wypowiedzi :)

[/LEFT]

Link to comment
Share on other sites

Arthroflex nie wywołuje żadnych skutków ubocznych i może być stosowany profilaktycznie-tak twierdzi mój wet,a lecze u niego moje zwierzęta od 8 lat i jest świetnym lekarzem.

moji sąsiedzi stosują Arthroflex profilaktycznie u swojego labradora już od kilku m-cy i nie ma żadnych skutków ubocznych.Sama go stosowałam u wszystkich moich psów i tez było O.K;)
Arthroflex jest bezpieczny!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sylwiaskalska']A czy tą dawkę ustaliłaś z weterynarzem? Widzisz mój mały wazy 3,900 a dostaje dawkę taka leczniczą[SIZE=2][COLOR=black][COLOR=black][FONT=Verdana][FONT=Book Antiqua]
[/FONT][/FONT][/COLOR][/COLOR][/SIZE][/quote]

Moja Młoda jak zaczęła profilaktycznie brać arthroflex ważyła jakieś 25 kg;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...