Jump to content
Dogomania

chudy pies


sabusia

Recommended Posts

cześć mam problem z moją 4 letnia sabą saba w lecie wygdląda jak szkielet skóra i kości je strasznie dużo a chuda jak patyk dodam że jest odrobaczana co pól roku ale i tak nie ma poprawy na zimę przybiera na wadze ale w lecie jest jak szkielet doradżcie prosze co mam robić jak ja utyć?

Link to comment
Share on other sites

rano ok 8 3 duże garście karmy pedigree ok 12-13 godz pół garka ryżu z wątróbką ( albo ;sercami, skrzydełkami, ścinkami z mięs, porcjami rosołowymi,) ok 16 godz pól puszki pedigree (albo jakieś psie ciastka) wieczorem znów pól garka ryżu z np sercami wydaje mi sie że to za dużo jedzenia jak na średniego psa słyszałam że pies jeden raz powinien dostawać jeść?

Link to comment
Share on other sites

Ja bym zmieniła karmę na lepszą (niekoniecznie o wiele droższą, obejrzyj sobie np. Brit), bo Pedigree to badziewie niestety i wartości odżywcze ma bardzo kiepskie.
Do gotowanego dołóż warzywa, np. jarzyny z zupy.
Podajecie jakieś witaminy, suplementy? Bo mogą być braki przy takim żywieniu.
Ile jest ryżu, a ile składników mięsnych?

Być może, że pies jest chudy po prostu przez kiepskiej jakości jedzenie, bo tak naprawdę wychodzi na to, że dostaje góry żarcia, ale byle czego - lepiej by wyszło gdyby dawać mu mniej, a lepszej jakości jedzenie. Jeśli zmiana diety nie pomoże, powinno się zrobić ogólne badanie krwi, bo chudość przy ogromnym apetycie bywa objawem poważnej choroby.

Pies powinien jeść 2 razy dziennie, ale jeśli jest chudy, może i powinien częściej.

Bywa też, że psy są szczuplejsze latem niż zimą i to raczej normalne - ale na pewno nie wtedy, kiedy pies ma apetyt i tyle je...

Link to comment
Share on other sites

zrobili badanie kupy i powiedieli że w niej dużo niestrawionych resztek i prawdopodobnie to trzustka dali tabletki jak za 2 mce pies nie przytyje to trzeba kupic karme dla trzustkowcow za 250 niestety nie stac mnie wiec jak za dwa miesiace nie bedzie poprawy oddam psa do adopcji

Link to comment
Share on other sites

Ja bym psa nie skreślała, tylko dlatego, że wet powiedział, że potrzebna jest karma za 250 zł.
Możesz znaleźć jej tańsze odpowiedniki, np.
[url]http://www.krakvet.pl/gourmet-p-143.html[/url]
[url]http://www.krakvet.pl/eukanuba-intestinal-formula-10kg-p-616.html[/url] (bardzo wydajna)
Podobno niektórzy karmia psy z chorą trzustką także tą karmę
[url]http://www.krakvet.pl/acana-senior-135kg-p-12596.html[/url]
bo spelnia najważniejsze kryteria dotyczące takowej, tzn. jest lekkostrawna i ma mało tłuszczu.
Możesz też sama psu gotować, poradź się osób na forum, które mają psy z chorą trzustką i zapytaj czym karmią. Nie jesteś skazana na jedną drogą karmę.
No i pytanie czy to na 100% trzustka. Pies miał robione badania na lamblie?

Link to comment
Share on other sites

Nie oddawaj psa z takiego powodu.Wszystko można obejść znaleźć tańszą karmę i nie kupuj u weta ,bo u nich zawsze w uj drożej.Pomijam już fakt ,że moje psy w lecie też są dużo chudsze niż w zimie ,dzień jest dłuższy spacerów więcej i dłuższe.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sabusia']nie miała robionych badań na lamblie a ile takie kosztują?niestety gotowane jedzenie odpada bo ma po nim żółte kupy i wet powiedzieli żebym raczej tylko sucha[/QUOTE]


no tak tylko suche i pewnie najlepiej kupione u niego...

a moj wetkazal przy trzostce odstawic suche i tylkomiecho surowe itp.bo miecho jest trawione kwasami zoladkowymi i odciaza to trzustke natomiast suxhe ma mase weglowodanow-zboza- i to podraznia trzustke..

jest tyle mozliwosci kupienia surowych i b. tanich prodoktow wystarczy poszukac

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...