Jump to content
Dogomania

VIKA znowu WALCZY O ŻYCIE


Helga&Ares

Recommended Posts

[quote name='gonia66']POczytalam..i trochę mimo wszystko poczulam ulgę...czy w tej chorobie tez sa te wybroczyny???
Kiedy Vikusia bedzie miala robiony ten test?
Bo jesli w koncu okaze się, ze to jest "to", to wszystko bedzie inaczej i konkretniej..i pewnie Vikusia będzie sobie zyla z ta chorobą..a mniej stresu na pewno bedzie miala , bo i Pancia bedzie mniej zestresowana:) Karma specjalistyczna w tej chorobie tez jest wskazana- tak?(Tzn ta, ktora ma obecnie)..??
CZY ona zostaje u Ciebie na zawsze (nie pamietam z tego wszystkiego, czy o tym czytalam)...??[/QUOTE]

W tej chorobie występują krwawienia z jelit(stąd możliwe krwiaki w gruczołach), wybroczyny, anemia, trombocytopenia, wysoki mocznik...
Karma specjalistyczna jest wskazana, ta którą je w tej chwili ma podwyższony poziom elektrolitów, co jest ważne przy chorobie Addisona.
Vikunia jest u mnie na tymczasie, i choć będzie mi się z nią okrutnie trudno rozstać, to prawdopodobnie tak będzie musiało się stać., no chyba, że nie potwierdzimy Addisona i będzie jej potrzebna intensywna opieka, albo lekarze nie będą dawali jej szans. Wtedy zostanie ze mną, bo nikomu nie powieżę tak chorego psa, a tym bardziej po lekturze wątku Baszy...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 887
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Helga&Ares']W tej chorobie występują krwawienia z jelit(stąd możliwe krwiaki w gruczołach), wybroczyny, anemia, trombocytopenia, wysoki mocznik...
Karma specjalistyczna jest wskazana, ta którą je w tej chwili ma podwyższony poziom elektrolitów, co jest ważne przy chorobie Addisona.
Vikunia jest u mnie na tymczasie, i choć będzie mi się z nią okrutnie trudno rozstać, to prawdopodobnie tak będzie musiało się stać., no chyba, że nie potwierdzimy Addisona i będzie jej potrzebna intensywna opieka, albo lekarze nie będą dawali jej szans. Wtedy zostanie ze mną, bo nikomu nie powieżę tak chorego psa, a tym bardziej po lekturze wątku Baszy...[/QUOTE]
Rozumiem...dzięki Helgo za wyczerpujące odpowiedzi:)..Jestem juz troszke spokojniejsza...troszkę...ale ja to pikuś..mam nadzieje, że Ty tez juz troszkę lepiej...

Link to comment
Share on other sites

Vikunia śpi, ja nie - telefon ciągle dzwoni, sprawy adopcyjne, interwencje... Nie mogę się na razie kłaść. Z Vikuchą o północy na spacer pójdę, bo sporo wypiła, będzie miała parcie na pęcherz, a w domu za żadne skarby nie zrobi, a w dodatku mam drugą tymczaskę pod opieką która uczy się trzymania czystości - zabrana z pseudo, życie spędziła w jakiejś klatce i miała rodzić. Kompletnie nie potrafi się zachować, ale robi już postępy, wierzę, że będzie ok. Są jeszcze koty, które domagają się atencji no i trzeba towarzystwo nakarmić i podać leki, a w miedzy czasie i ja muszę coś zjeść, zrobić zakupy, posprzątać... Ale wracając do Vikuni, w środę robimy test ACTH, jeśli on wykluczy chorobę Addisona, to chyba sobie palnę w łeb... Wiecie, ona zupełnie straciłą apetyt, dzisiaj nic nie chciała jeść, dobrze, ze mamy jeszcze puszeczki od Ellig(zostało nam 5 ), które są bardzo wartościowe i mała mi się nie przewróci, a je zjada, choć jednym zębem, suchego nei ruszy, także wymieszanego. Normalnie chętnie je. Przydałyby się kolejne puchy dla Viki, bo gotowany kurczak nie jest tak kaloryczny jak właśnie one.. Jutro zrobię Vikuni zdjęcie, żebyście zobaczyli, jaka jest słabiutka...

Proszę, rozsyłajcie linka do aukcji cegiełkowej, zostało jeszcze 117 cegieł. Jeśli to nie Addison, potrzebna będzie konsultacja u najlepszego weterynarza z doświadczeniem. W tej chwili nie mamy kasy, a życie Viki znowu wisi na włosku...

Link to comment
Share on other sites

Znaczy, ze te puszeczki Vikunia je , mimo braku apetytu??Moge wiedziec oc to za puszki??moze moja Gwiazda by zechciala, bo zupelnie nie wiem, co mam jej dawac juz jeśc..:(
Cieszę się, ze troszkę sie unormowało..i mam nadzieje- aż głupio to zabrzmi-..ale mam- ze test potwierdzi...bylby to wielki, siedmiomilowy krok...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='majku33krakow']helga&ares ty viki nie oddasz za chiny ludowe, zobaczysz,zwiazujesz sie znia emocjonalnie ,tylko sama niewiesz.[/QUOTE]

Ja się kompletnie nie nadaję na dt, za bardzo się ze zwierzakiem związuje, ale Vika nie była planowana - wzięłam ją, bo niezaszczepiona miała trafić do schroniska, gdzie panowało parwo. Co miałam zrobić, wzięłam do domu. Gdyby trafiła do schronu, i nawet gdyby udało jej się nie złapać parwowirozy, to nie pociągnęłaby długo, kto by zauważył, że dziąsła jej bledną, że krwawi - przy ponad setce zwierząt:( Kto by wiedział, że w nocy się dusi...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Helga&Ares']Ja się kompletnie nie nadaję na dt, za bardzo się ze zwierzakiem związuje, ale Vika nie była planowana - wzięłam ją, bo niezaszczepiona miała trafić do schroniska, gdzie panowało parwo. Co miałam zrobić, wzięłam do domu. Gdyby trafiła do schronu, i nawet gdyby udało jej się nie złapać parwowirozy, to nie pociągnęłaby długo, kto by zauważył, że dziąsła jej bledną, że krwawi - przy ponad setce zwierząt:( Kto by wiedział, że w nocy się dusi...[/QUOTE]
Ja tez na dt sie nie nadaje.pisz na watku konkretnie co potrzebujesz i nie szczyp sie ze nie wypada.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Helga&Ares']Ja się kompletnie nie nadaję na dt, za bardzo się ze zwierzakiem związuje, ale Vika nie była planowana - wzięłam ją, bo niezaszczepiona miała trafić do schroniska, gdzie panowało parwo. Co miałam zrobić, wzięłam do domu. Gdyby trafiła do schronu, i nawet gdyby udało jej się nie złapać parwowirozy, to nie pociągnęłaby długo, kto by zauważył, że dziąsła jej bledną, że krwawi - przy ponad setce zwierząt:( Kto by wiedział, że w nocy się dusi...[/QUOTE]Jesssssoooo..nawet nie pisz...bo moja wyobraxnia już ruszyła..:( NA szczescie to tylko wyobraxnia- rzeczywistośc jest inna:) Dzięki za rzeczywistość!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...