Jump to content
Dogomania

Rufus juz 3 lata w Bydgoskim Schronisku Dla Zwierzat,pilnie potrzebny dom!Dodano film


Nastkak

Recommended Posts

  • Replies 638
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Nastkak']Jestem:)
Ostatnio Rufus byl na akcji adopcyjnej w galerii handlowej. Mimo,ze na poczatku byl zmieszany (tyyle nowych rzeczy) to zachowywal sie dobrze , sluchal sie .Nie zachowal sie agresywnie do obcych ludzi , ale byl troche wycofany.[/QUOTE]

On już był w tylu miejscach, ze powinien dostać specjalna odznakę :). Najlepsza nagroda byłaby jednak adopcja. Czy na takich akcjach ludzie wykazują zainteresowanie Rufusem, padają jakieś pytania?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kameralna']On już był w tylu miejscach, ze powinien dostać specjalna odznakę :). Najlepsza nagroda byłaby jednak adopcja. Czy na takich akcjach ludzie wykazują zainteresowanie Rufusem, padają jakieś pytania?[/QUOTE]

Wlasnie nie , ludzie czesciej zauwazaja inne psy niz Rufus.Co mnie dziwi ,bo gdybym ja miala wybierac psa ,chociazby po wygladzie(ludzie przeciez nie znaja charakteru naszych psow,gdy widza je po raz pierwszy)w pierwszej kolejnosc zwrocilabym uwage najpierw na Rufusa. Na pokazach podstawowych komend tez jest zdecydowanie jednym z lepiej wyszkolonych psow.

Link to comment
Share on other sites

Podobno jakaś Pani odezwała się z ogłoszenia, ale są wątpliwości, jakby się Rufus zachował, gdyby kiedyś w domu pojawiły się dzieci? Pani brzmi sensownie i byłoby szkoda zmarnować dobry domek. Czy rzeczywiście nie wiadomo, jakby się Rufus zachowywał (bo ta Pani nie ma jeszcze dzieci, mówimy o jakichś fantomach w odległym terminie) czy wiadomo, że właśnie zachowywał by się nieprzyjaźnie? Bo jeśli naprawdę nie wiadomo, to uważam, że warto z tą Panią porozmawiać i uprzedzić, że możliwe, że będzie konieczna praca z psem. Jeśli jest odpowiedzialna, a wydaje się, że jest, skoro tyle pytań wysyła, to uważam, że trzeba solidnie się zastanowić nad tym domkiem.

Bardzo proszę o nie ignorowanie tych pytań, bo domek wydaje się dobry. Oczywiście najpierw można go sprawdzić. A jeśli nie Rufus, to może by po prostu zaproponować innego pieska?

Link to comment
Share on other sites

Rufus naprawdę nie jest psem, który nadawałby się dla dzieci.
Było już kilka sytuacji, że kogoś ugryzł - np. pracownika, który próbował umieścić go w boksie oraz innego, który łapał go na smycz. Nie były to jakieś niebezpieczne ugryzienia, a jedynie delikatne klapnięcia ostrzegawcze, jednak niejedno dzieck mogłoby się wystraszyć (a dzieci są przecież nieobliczalne, nie rozumieją zwierząt, mogą Rufutka w różny sposób potraktować...)
Nastka poleciła pani, aby ta udała się do schroniska i rozejrzała za innym psem - lub ewentualnie poznała Rufusa bardziej, wyszła z nim na spacer itp. W tym przypadku wybór psa przez Internet nie jest najlepszym rozwiązaniem...

Link to comment
Share on other sites

Rozumiem, pamiętam sytuację, że kogoś chapnął, ale to chyba było tak, że ta osoba niezbyt dobrze go potraktowała?
W takim razie, jakiego właściciela szukamy dla Rufuska? Starszą osobę? Bo do emerytów mogą np. przychodzić wnuki. Rodzinę z większymi dziećmi? Trzeba by to ująć w ogłoszeniu.
A z tego co wiem, to ta Pani zainteresowana Rufusem nie planuje dzieci na razie, po prostu ich nie wyklucza w przyszłości.

Link to comment
Share on other sites

Tak, Rufus został potraktowany z zaskoczenia i dlatego tak zareagował.
Dlatego nie chciałabym, żeby trafił do małych dzieci - one często wykonują rozmaite gesty z zaskoczenia.

Starsze dzieci jak dla mnie ok, no i starsi ludzie ogólnie. I nie skreślałabym tak od razu tej kobiety, tylko porozmawiałabym szczerze i wyjaśniła, jaki jest Rufus...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Iljova']Jak najbardziej można szczerze i otwarcie porozmawiać dokładnie wszystko opisać, wyjasnić, nic się nie stanie.[/QUOTE]


Tak, rozmowa przede wszystkim.

Nie dziwi mnie, ze Rufus zareagował gwałtownie na opisywane sytuacje. Każdy inteligentny pies, który nie popadł jeszcze w depresje, będzie się bronił. Psy myśla i czują, maja tez swoją dumę. Te schroniskowe, często doświadczały/doświadczają przemocy. O tym też trzeba powiedzieć.
Rufus potrzebuje miłości i łagodności. To na pewno. I domu, rzecz jasna :)

Link to comment
Share on other sites

DarkWater mi przesłała maile od tej Pani:

Pierwszy:

"Witam,

piszę do Pani w sprawie adopcji Rufusa, natknęłam się na niego na
[SIZE=2]aukcji interenetowej Allegro i mam takie pytanie:
czy Rufus znajduje się w schronisku i tam można go zobaczyć?
przede wszystkim czy jest jeszcze akutualna ta aukcja?

czy umie się on załatwiać na dworzu??[/SIZE] [SIZE=2]
czy Rufus lubi małe dzieci?? wprawdzie jeszcze ich nie posiadamy, ale
pewnie kiedyś będą takowe...
bo wyczytałam, że z psami nie ma większego problemu.


i na czym polega wybór Rufusowi odpowiedniego domu?? -od czego to[/SIZE] [SIZE=2]
zależy??
i jak przebiega adopcja takiego dorosłego psa??
czy się wcześniej z nim człowiek zapoznaje jakoś czy od razu zabiera
go do domu??


pozdrawiam,[/SIZE] [SIZE=2]
Aleksandra C."

I drugi:[/SIZE] [SIZE=3]
"[/SIZE][FONT=default][SIZE=3]witam,

mogłaby Pani zapytać się również czy Rufus dużo szczeka ;-) bo mój pies został w domu rodzinnym jest bardzo podobny do Rufusa z wyglądu tylko ma sterczące uszy i ma już 13 lat ;-) ale jest raczej agresywny w stosunku do innych psów i dzieci niestety też nie lubi ;/
i duuuużo szczeka ;-)sama nauczyłam go też kilku komend, ale ogólnie na pacerach średnio słucha ;-) woli węszyć i jak czuje suczkę z cieczką to też już go nic innego nie interesuje, a wyczytałam na aukcji , że RUfus słucha i przychodzi??
mój narzeczony natomiast w domu rodzinnym miał większego pieska, a raczej suczkę wziętą ze schroniska jako szczeniaka , ale jest bardziej usłuchana, może dlatego, że to suczka...
mieszkamy w fordonie nad samą wisłą więc Rufusek miałby gdzie sobie pobiegać ;-) wprawdzie w mieszkaniu w bloku, ale mamy balkon więc też mogłby sobie popatrzeć ;-)i posiedzoieć na śieżym powietrzu latem ;-)
i jeszcze się zastanawiam czy on ma szorstką sierść?? tak z ciekawości pytam ;-)
na pewno go odwiedzimy w schronisku ,
jeszcze się zastanwiam jak on znosi jazdę samochodem, gdyż latem zamierzamy wyjechać nad morze i nie wiem jak zniesie te 2-3h w aucie, oczywiscie z przystankami na siku ;-)
i czy on się czegoś boi??
i czy lubi kąpiele ?? zarówno pod prysznicem jak i nad jakimś jeziorem jeśli miał taką możliwość?? bo mój uwielbia pływać ;-)
oczywiście w domu nie mamy innego zwierzątka więć Rufus nie musiałby z nikim walczyć o byt ;-)

pozdrawiam
Aleksandra C.

[/SIZE][/FONT][FONT=default][SIZE=3]a zapomniałam jeszcze zapytać w jaki sposób się można kontaktować z p.Kamilą??
a mojego psa zostawiłam w domu rodzinnym gdyż mój dziadek się do niego bardzo przywiązał i to głównie on z nim wychodził na spacery więc nie mogę mu zabrać przyjaciela ;-)


pozdrawiam,
Aleksandra C."
[/SIZE]

[SIZE=3] Mi się ta Pani wydaje dość sensowna.[/SIZE]
[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Mi też się wydaje sensowna.
Zadaje dużo pytań, a więc chce być pewna, że Rufus jest odpowiedni dla niej.

Ze mną się ta pani nie kontaktowała. Na większość z tych pytań znam odpowiedź, nie wiem, czy ktoś już pani odpowiedział? (powoli robi sie tu coraz większe zamieszanie :shake:)

Może niech ktoś poda tej pani mojego mejla: [email][email protected][/email] lub nr telefonu 662-637-150

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kamilka91']Mi też się wydaje sensowna.
Zadaje dużo pytań, a więc chce być pewna, że Rufus jest odpowiedni dla niej.

Ze mną się ta pani nie kontaktowała. Na większość z tych pytań znam odpowiedź, nie wiem, czy ktoś już pani odpowiedział? (powoli robi sie tu coraz większe zamieszanie :shake:)

Może niech ktoś poda tej pani mojego mejla: [email][email protected][/email] lub nr telefonu 662-637-150[/QUOTE]

Wysyłam Ci na PW maila do tej pani.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...