Jump to content
Dogomania

agresja do psów i ludzi help!!!


polamar1

Recommended Posts

Mam psa rasy fila brasileiro wabi sie kozak i ma 16 m-cy.do tej pory nie było z nim problemów.zaczoł jakies 4 miesiace temu rzucac sie na ludzi i psy na smyczy i bez niej.byłam na szkoleniu ale to nie przyniosło efektów jest jeszcze gorzej bo jak zaczynam od niego wymagac to zaczyna na mnie warczec i boje sie ze w koncu mnie zatakuje.nie chce go wydawac bo nie po to go sie na niego zdecydowałam ale nie wiem co z tym dalej zrobic :shake: prosze o jakies rady i opinie. dzieki!Pomocy szukam w obrebie łodz

Link to comment
Share on other sites

Guest Jacol123

[quote name='polamar1']Mam psa rasy fila brasileiro wabi sie kozak i ma 16 m-cy.do tej pory nie było z nim problemów.zaczoł jakies 4 miesiace temu rzucac sie na ludzi i psy na smyczy i bez niej.byłam na szkoleniu ale to nie przyniosło efektów jest jeszcze gorzej bo jak zaczynam od niego wymagac to zaczyna na mnie warczec i boje sie ze w koncu mnie zatakuje.nie chce go wydawac bo nie po to go sie na niego zdecydowałam ale nie wiem co z tym dalej zrobic :shake: prosze o jakies rady i opinie. dzieki!Pomocy szukam w obrebie łodz[/quote]
W jaki sposób wyglądało szkolenie Kozaka? W jakich okolicznościach nastepuje atak na ludzi? Co go wzmacnia, co wywołuje? Jak wygląda ten atak? czy jest poprzedzony jakimiś sygnałami ostrzegającymi, lub uspokajającymi? Jak często się zdarza? Jakie części ciała atakuje? czy ma określone preferencje odnośnie atakowanych osób? Napisz, to się razem nad tym zastanowimy.

Link to comment
Share on other sites

Guest Mrzewinska

16-miesieczny fila atakujacy ludzi i psy i warczacy na wlascicielke - to przepraszam, ale ja nie widze szans na pomoc na odleglosc nie widzac psa ani relacji z wlascicielem. Tym bardziej, ze wlascicielka wspomina, iz zaczyna obawiac sie psa.

Polamar, piszesz, ze pies rzuca sie na ludzi i na psy na smyczy i bez smyczy tez.
Pies, ktory rzuca sie na inne psy i na ludzi NIE MA PRAWA byc puszczony ze smyczy. Czy to rodowodowy fila? Jesli tak, proponuje natychmiast porozumiec sie z hodowca, moze wskazalby kogos, kto te psy skutecznie szkolil.
Niezaleznie od szukania innego szkoleniowca - zastanow sie nad kastracja psa. To na pewno dobrego szkolenia nie zastapi, ale po jakims czasie, nie od razu, w pewnym stopniu zmniejsza pobudliwosc psa i sklonnosc do atakowania.

Zofia

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jacol123']W jaki sposób wyglądało szkolenie Kozaka? W jakich okolicznościach nastepuje atak na ludzi? Co go wzmacnia, co wywołuje? Jak wygląda ten atak? czy jest poprzedzony jakimiś sygnałami ostrzegającymi, lub uspokajającymi? Jak często się zdarza? Jakie części ciała atakuje? czy ma określone preferencje odnośnie atakowanych osób? Napisz, to się razem nad tym zastanowimy.[/quote]szkolenie było grupowe z reszta mało czasu było poswiecone indywidualnie na psa.ciezko jest nad nim zapanowac.nie wiem jeszcze co go wzmacnia.ale nie potrafie odwołac go stanowczym tonem głosu zachowuje sie jak głuchy.nie sygnalizuje ataku a łapie gdzie popadnie i kogo popadnie ciezko to zdefiniowac.ma kaprysy ale ataki sa od tyłu jezeli chodzi o ludzi apsy to juz w ogóle nie ma znaczenia byle nie były za blisko.Jak nikt od niego niczego nie wymaga to jest super psem ale nie o to tu chyba chodzi?

Link to comment
Share on other sites

Guest Jacol123

[quote name='Mrzewinska']16-miesieczny fila atakujacy ludzi i psy i warczacy na wlascicielke - to przepraszam, ale ja nie widze szans na pomoc na odleglosc nie widzac psa ani relacji z wlascicielem. Tym bardziej, ze wlascicielka wspomina, iz zaczyna obawiac sie psa.

Polamar, piszesz, ze pies rzuca sie na ludzi i na psy na smyczy i bez smyczy tez.
Pies, ktory rzuca sie na inne psy i na ludzi NIE MA PRAWA byc puszczony ze smyczy. Czy to rodowodowy fila? Jesli tak, proponuje natychmiast porozumiec sie z hodowca, moze wskazalby kogos, kto te psy skutecznie szkolil.
Niezaleznie od szukania innego szkoleniowca - zastanow sie nad kastracja psa. To na pewno dobrego szkolenia nie zastapi, ale po jakims czasie, nie od razu, w pewnym stopniu zmniejsza pobudliwosc psa i sklonnosc do atakowania.

Zofia[/quote] Zadałem pytanie o rodzaj szkolenia i o kilka innych rzeczy, żeby być może udało się ustalić jakoś bliżej podłoże tych zachowań. Jednak sądząc po odpowiedzi właścicielki - niewiele można w ten sposób ustalić. I w tym punkcie zgadzam się z Szanowną Przedmówczynią. Podobnie też doradzałbym kastrację psa.
Radziłbym też kontakt z Andrzejem Kłosińskim - behawiorystą, który może pomóc w ustaleniu podłoża takich zachowań i zasugerować jakiś sposób postępowania. Fila to nie pokojowy piesek, dlatego nieprzewidywalne reakcje agresywne stanowią naprawdę duże niebezpieczeństwo.

Link to comment
Share on other sites

Interesujący temat, i mnie przyda się pomoc w tej kwestii. Mam 2,5 letniego BT. Z ludźmi względny spokój, chyba, że ktoś go zaczepia to się odszczeka ale zupełnie niegroźnie. Mam natomiast spory problem z psami. Lubi przyatakować. Jest zawsze na smyczy, ale trochę to uciążliwe, kiedy jak tylko zobaczy psa kładzie się, czeka aż pies podejdzie w miarę blisko i z charkotem wyskakuje. Próbowałam używać komendy "noga" kiedy widzę psa, ale są psy i sytuacje, które powodują, że mój pies zapomina co to noga i żadna sila go z tej ziemi nie podniesie. Próbowałam też odwracać uwagę od otoczenia zabawką, ale to nie zawsze działa i niezawsze mogę sobie pozwolić na "brudny" spacer z zabawką. Macie jakieś pomysły co jeszcze można zrobić?

Link to comment
Share on other sites

Guest Mrzewinska

Szkolic....
Uczyc, ze jak pada haslo - noga, to pies ma isc przy nodze, a nie zaczajac sie na inne zwierzaki. Trener niech oceni, w jaki sposob najlepiej uczyc Twojego psa.
Zofia

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...