Jump to content
Dogomania

KTO MIAŁ LUB MA PSA CHOREGO NA NERKI ?


INA

Recommended Posts

Moja ma rok i osiem miesięcy, chorobę (u niej to dysplazja nerek) wykryłam gdy miała 6 m-cy, doktor powiedziała, że jeszcze góra rok, przy bardzo dobrych wiatrach, robię z pomocą osoby, która ma wielkie serce:iloveyou: i też straciła swojego pieska, co w mojej mocy aby trwało to jak najdłużej.

Link to comment
Share on other sites

Do tej pory robiłam tylko podskórne, w zasadzie przez dłuższy czas tylko raz w listopadzie, gdy Tosia miała większy kryzys. Na razie doktor nie zaleciła, dodatkowo to dla niej niezbyt dobre, ponieważ ma lekko zaawansowaną anemię, a kroplówki rozrzedzają krew. Ostatnio robiłam badanie moczu, ciężar właśiwy to 1,009, liczne bakterie, a kreatynina w moczu ponad 100, kreatynina we krwi m-c temu była 3,6, a teraz 4,8, od wczoraj dodatkowo podaję Furaginę. Trzymam się doktor Neski, inni lekarze niemalże patrzyli na nas jak na zjawisko paranormalne.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Grzalka']Do tej pory robiłam tylko podskórne, w zasadzie przez dłuższy czas tylko raz w listopadzie, gdy Tosia miała większy kryzys. Na razie doktor nie zaleciła, dodatkowo to dla niej niezbyt dobre, ponieważ ma lekko zaawansowaną anemię, a kroplówki rozrzedzają krew. Ostatnio robiłam badanie moczu, ciężar właśiwy to 1,009, liczne bakterie, a kreatynina w moczu ponad 100, kreatynina we krwi m-c temu była 3,6, a teraz 4,8, od wczoraj dodatkowo podaję Furaginę. Trzymam się doktor Neski, inni lekarze niemalże patrzyli na nas jak na zjawisko paranormalne.[/QUOTE]

Tak z przyzwyczajenia wchodzę na ten wątek.
Grzałka trzymamy za Was kciuki - bardzo mocno.
Nasz Pufi dzięki dr Nesce przezył z pnn trzy i pół roku. Kroplówki podskórne robiliśmy dwa razy w tygodniu prawie przez cały czas choroby.

Magia 131 - tak mi przykro :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gosiapk']Moja sunia bierze gamę leków wspomagających: chitofos/impakitine, uroforce/rubenal, witaminy z grupy B, leki obniżające zmiany w układzie trawiennym spowodowane mocznikiem, a od dzisiaj także leki wspomagające tworzenie mięśni (ucieczka białka powoduje ich zanikanie). Jest na diecie (renal), ale nie bardzo lubi to jedzenie. Może i ona pożyje ponad rok?[/QUOTE]

Hej, co Twój psiak dostaje na tworzenie mięśni? Zauważyłam, że u mojego też niestety zaczynają zanikać :(

A tak po za tym znalazłam fajny artykuł na temat chorób nerek i żywienia:
[url]http://psiediety.blogspot.com/2013/03/choroby-nerek-terapia-holistyczna.html[/url]

Edited by magda_z
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...