Jump to content
Dogomania

Pomorskie - ponad 40 kotów, na cito DT i DS!


pinkmoon

Recommended Posts

[IMG]http://i585.photobucket.com/albums/ss296/madziaj/koty/shorti/shorti23.jpg[/IMG]

[IMG]http://i585.photobucket.com/albums/ss296/madziaj/koty/shorti/shorti21.jpg[/IMG]

[IMG]http://i585.photobucket.com/albums/ss296/madziaj/koty/shorti/shorti20.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 121
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ładny banerek, zwrócił uwagę więc jestem ;) Ja co prawda bardziej psia, kota mam dopiero od Wielkanocy, ale może pomogę. Możecie założyć kociakom wątki jeszcze na takich forach jak [url]http://www.miaukunowo.eu/portal.php[/url] lub [url]http://mrumru.eu/[/url]

Nie wiem jak na miaukunowie, ale cioteczki na mrumru przemiłe, myślę, że mogą pomóc.

W naszej kociarni w zeszłym tygodniu mieliśmy 19 kociaków. Jakąś dobrą passę mamy, bo w ciągu tygodnia wydaliśmy do adopcji 6 kotów. Psiaki też nam idą jak ciepłe bułeczki. U nas też na portalach mnóstwo ogłoszeń o kociakach i szczeniakach szukających domów. Jednak znalazłyśmy receptę na sukces - dobrze napisane ogłoszenie. Nie wiem dlaczego, ale dwa dni po ukazaniu się ogłoszenia wydaliśmy do adopcji dwie [B]dorosłe[/B] kotki. Mimo, że w naszej kociarni było 15 maluchów, a na głogowskich portalach jeszcze z 30 szukających domów.

Jak macie ochotę, to napiszcie mi co nieco o poszczególnych kociakach. Skąd się u Was wzięły, jakie były ich losy (czy trafiły do kociarni, dt czy gdzie), czy przebyły jakieś choroby, jak się zachowują w stosunku do człowieka (domagają się pieszczot, są obojętne, boją się ludzi) i jak do innych kotów. Napiszcie mi wszystko co Wam przyjdzie na myśl ;) Mogę zredagować tekst do ogłoszeń, może to coś pomoże. A przy okazji jak będę wrzucać nasze zwierzaki na różne portale, mogę powrzucać też Wasze, nie będzie to problem ;)

Link to comment
Share on other sites

Żaden problem i tak robię to na co dzień dla naszych zwierzaków ;)

A może macie jakieś zaprzyjaźnione centrum kultury, albo coś takiego, gdzie można by było zrobić wystawę fotograficzną? Pomysł jeszcze nie wypróbowany, będę to dopiero w Głogowie robić, ale też możecie spróbować. Mam zamiar zrobić wystawę ze zdjęciami naszych podopiecznych, do każdego zdjęcia byłby dołączony opis. Wystawę planuję zrobić na holu, kręci się tam mnóstwo ludzi przyprowadzających dzieci na zajęcia, mnóstwo osób przychodzących na koncerty, kabarety, kino itp. W ten sposób naszych podopiecznych "pozna" więcej osób, a kto wie - może ktoś zdecyduje się na adopcję. Że tak powiem, wszystkie chwyty dozwolone :diabloti:



A tak trochę z innej beczki - nie zajmuje się ktoś z Was robieniem banerków? Bo pod tym względem jestem totalne beztalencie... Potrzebowałabym banery do tych dwóch wątków:

[url]http://www.dogomania.pl/threads/190447-Skatowane-7-tygodniowe-maleństwo[/url]!

[url]http://www.dogomania.pl/threads/190386-Staruszek-Maniek-czy-ostatnie-dni-swojego-%C5%BCycia-musi-sp%C4%99dzi%C4%87-w-azylowym-kojcu?p=15139188#post15139188[/url]

Link to comment
Share on other sites

W dziale off topic jest kilka tematów gdzie można zamówić bannerek, ten dla naszych kociaków robiła Gabi12 w temacie "Ciapkowa design studio" czy jakoś tak ;)

Lęborskie koty miały niedawno swoje stanowisko na wystawie kotów rasowych w Gdańsku ;) Niedługo może pomyślimy o jakiejś innej akcji, wspólnej dla kotów i psiaków.

Link to comment
Share on other sites

Już taką jedną próbę zaliczyliśmy.
Dziewczyna z Gdańska na pokazie kotów:
[URL]http://ogloszenia.trojmiasto.pl/zwierzeta/pokaz-kotow-w-niedziele-ogl2860731.html[/URL]

zrobiła album ze zdjęciami i opisami lęborskich kotów plus na klatce swojego kota wywiesiła foty, ale jak na razie bez efektu.

Link to comment
Share on other sites

Skądś to znam ;) Zrobiłyśmy coś podobnego na wystawie psów rasowych. Niestety - najwięcej jest tam hodowców i miłośników jakiś ras, a u nas tyle wielorasowców... Ale za to, hodowcom bardzo podobała się nasza akcja "rasowy=rodowodowy" i dzięki niej wpadło kilka stówek dla naszych zwierzaków ;) Także każda akcja coś dobrego daje ;)

Link to comment
Share on other sites

[SIZE=5][COLOR=Red][B]LISTA KOTÓW DO ADOPCJI[/B][/COLOR][/SIZE]

[B]KOCIARNIA:[/B]

[LEFT][B]1.Delicja [/B]- 1,5 roku, pręgowana, bardzo miziasta i kontaktowa. Nie ma połowy ogonka. Porzucona, trafiła do kociarni niedawno, prawdopodobnie jest w ciąży. Staramy się załatwić sterylkę aborcyjną. Mieszka razem z drugą kotką i dwoma kociakami.

[B]2.Lukrecja -[/B]1 rok, czarno-biała, znaleziona w lesie z dwoma małymi. Przyjazna, ale bardziej niezależna niż Delicja. Jeszcze karmi małe.

[B]3,4 - Bliźniaczki[/B] - dwie dziewczynki, 4-tygodniowe dzieci Lukrecji. Czarno-białe. Już ośmieliły się w kontaktach z człowiekiem, lubią zabawki i dopominają się o głaskanie.

[B]5.Tygrysek -[/B] pręgowany, wyleczony z całej listy chorób skóry i kociego kataru - obecnie w 100% zaleczony, ale był już bliski śmierci. Generalnie przyjazny, ale z charakterkiem, potrafi capnąć jeśli coś mu się nie podoba. Niewykastrowany.

[B]6.Czarny - [/B]niewykastrowany czarny kot, dziki i nieufny, nie nadaje się jeszcze do bezpośredniej adopcji.

[B]7.Naleśnik [/B]- śliczny, brązowo-biały kot, bardzo chudy, mieszka w kociarni ale inne koty go gnoją, dlatego ma osobną klatkę aby mieć dostęp do jedzenia. Przyjazny, ale wystraszony. Ma 2 lata, wykastrowany.

[B]8.Florek [/B]- elegancki, duży, czarno-biały kot. Spokojny. Wykastrowany

[B]9, 10 -[/B]Zuzia i Hrabina. 3-letnie, czarno-białe dziewczynki. Niewysterylizowane. Spokojne i miłe.

[B]11.Dzidzia - [/B]śliczna, delikatna kotka, bardzo miziasta i przytulaśna, biała z szarymi łatkami.

[B]12.Kotka z padaczką. [/B]nieufna, smutna i bardzo biedna, czarno-biała.

[B]13.Pusia [/B]- 4-letnia duża kotka, wysterylizowana, dominantka i charakterna. Może być tylko kotem wychodzącym, źle się czuje w mieszkaniu.

[B]14.Łapka[/B] - około 2-letnia, czarna z białymi skarpetkami. Dzika, boi się ludzi, tak samo jak Pusia nie do adopcji do mieszkania. Chyba wysterylizowana.

[CENTER][B]DT nr 1[/B]
[/CENTER]

[B]15,16,17,18 Śnieżynek, Łatek[/B], [B]Orzeszek, Milka[/B] - kociaki (opisane dalej przez Fiks)

[B]19. Rudy -[/B]starszy kot po wypadku, ledwie odratowany. Potrzebuje ciszy i spokoju.

[B]20. Kruszyn -[/B]około roczna, biało-czarna kotka. Wysterylizowana. Przebywa w mieszkaniu, przywiązana do tymczasowej opiekunki, ale dla obcych z początku nieufna.

[B]21.Szarunia - [/B]około roczna, miziasta i kochana, po sterylce.

[B]22. Szarka [/B]- kotka z chorym oczkiem (więcej nie zapisałam, gapa ze mnie, ale to dopytam)

[B]23.Shorti[/B] - około 5-miesięczna przekochana kotka, szara pręgowana

[B]24,25,26 -[/B]maluszki, jedna kotka i dwa kocurki. Chorują na koci katar (odizolowane od reszty w innym pomieszczeniu)

[B]27.Krawacik - [/B]starsza, około 10-letnia kotka, pręguska. Milutka, ale sika na kanapy zamiast do kuwety.

[CENTER][B]Koty dochodzące, nie do adopcji do mieszkania.[/B]
[/CENTER]
[B]28,29 - Balbina i Berta - [/B]czarne kotki, wysterylizowane[B]
30. Sammi - [/B]biało-czarny, wykastrowany[B]
31. Pompon - [/B]wykastrowany[CENTER][B]DT nr 2[/B]
[/CENTER]
[B]
32.Mizia -[/B]czarno- biała koteczka, około 3 miesiące, bardzo miziasta i lubiąca pieszczoty.

[B]33.Znajdka[/B] - około 2,5 miesiąca,szara pręgowana.

[B]34.Łasuszek -[/B]duża, czarno-biała kotka. Wysterylizowana.

[B]35.Czarna 1 - [/B]około 3 miesiące, czarna z bialymi znaczeniami

[B]36.Czarna 2 - [/B]piękna czarna kotka o niesamowitych bursztynowych oczach, 3 miesiące

[B]37.Syjamka - [/B]starsza kotka w typie syjamskiej, uratowana z pseudoschroniska. Wysterylizowana. Potrzebuje ciszy i spokoju

[B]38.Kaśka [/B]- około 1 rok, szarobrązowa. Indywidualistka. Wysterylizowana.

[B]39.Marysia [/B]- około 2 lat, biało-szara, miziasta. Wysterylizowana.


[B]W najpilniejszej potrzebie do zabrania do końca miesiąca są koty z DT nr 1. Potem kociarnia. DT 2 jest na razie bezterminowy i koty mogą tam zostać (choć oczywiście, gdyby któryś znalazł dom, pewnie na jego miejsce mógłby pójść któryś z kociarni).[/B]



[/LEFT]

Link to comment
Share on other sites

Nooo to jest nieźle........porażająco to brzmi nie powiem. Kurcze jeden tymczas znaleźć trudno, a tyle.....Zrobcie pliss zdjęcia Naleśnikowi - biało - brązowy to ma szanse spore ze względu na umaszczenie.

No i zadam trudne pytanie - a myślałyście o hmm przytuliskach, kocich fundacjach itp.....żeby tam napisać i popytać?

Link to comment
Share on other sites

Nie orientuję się za dobrze w kocich fundacjach, mogłabyś podpowiedzieć które dobrze i prężnie działają i można by ewentualnie liczyć na jakąś pomoc?
Wiem że w Gdańsku działa pomorski koci dom tymczasowy pod patronatem Vivy, do nich napiszę zaraz.

Ooo, odkryłam że Naleśnik jest wykastrowany :)
Pomęczę Fiks czy ma jego zdjęcia, bo to ona jest fotografem ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pinkmoon']Nie orientuję się za dobrze w kocich fundacjach, mogłabyś podpowiedzieć które dobrze i prężnie działają i można by ewentualnie liczyć na jakąś pomoc?
Wiem że w Gdańsku działa pomorski koci dom tymczasowy pod patronatem Vivy, do nich napiszę zaraz.

Ooo, odkryłam że Naleśnik jest wykastrowany :)
Pomęczę Fiks czy ma jego zdjęcia, bo to ona jest fotografem ;)[/QUOTE]

NO TO SUPER!
Plan jest taki - jeśli mogę coś doradzić na pierwszy rzut te najbardziej adopcyjne:
czyli wszystko z brązem, rudym + pręgusy. Jednym slowem to co ma szanse, ze względu na umaszczenie.
+ te najbardziej potrzebujące - jest spora grupa ludzi, którzy wezmą tylko takie. Kiedyś o mojego podopiecznego bez oka to się niemal pobili - się zastanawiałam czy jeszcze któremuś nie wyłupać;-)
LUDZIE SĄ DZIWNI!

Kocie Fundacje - tak znam, ale te blisko siebie.....ale zaraz zadzwonię do jednej takiej nadmorskiej znajomej......Jeśli sama nie pomoze to moze podpowie.

Link to comment
Share on other sites

Bardzo dobrze, że do nich napisałaś.

Naleśnik:
tak wyglądał wiosną:

[IMG]http://i585.photobucket.com/albums/ss296/madziaj/koty/nalesnik/nalesnik1.jpg[/IMG]

[IMG]http://i585.photobucket.com/albums/ss296/madziaj/koty/nalesnik/nalesnik2.jpg[/IMG]


a tak teraz :(

[IMG]http://i585.photobucket.com/albums/ss296/madziaj/koty/nalesnik/nalesnik5.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Witajcie słyszałyśmy o problemie w Lęborku Monika P. nam mówiła ,problem jest w tym że my jesteśmy zakocone na maxa nie mamy miejsca nawet na pchłę i w dodatku większość kotów nam choruje są na tą chwile nieadopcyjne (grzybica ,kk itp)
Przede wszystkim załóżcie wątek na forum Miau.
My na pewno możemy umieścić na naszej stronie internetowej ogłoszenia tych kotów tylko proszę wysłać mi na maila :treść ogłoszenia+dane kontaktowe (mail telefon) i w tytule dopisek że to koty z Lęborka . Mój mail [email][email protected][/email]
Jeżeli znajdę jakiś wolne miejsce dla kota to dam znać.


Róbcie ogłoszenia gdzie się tylko da oto przykładowe strony :

1. allegro
2. [url]www.alegratka.pl[/url] / 1,22 zł za rok użytkowania – płatność sms
3. [url]www.eoferty.com.pl[/url]
4. [url]www.gieldaogloszen.pl[/url]
5. [url]www.kupsprzedaj.pl[/url]
6. [url]www.adopcje.org[/url]
7. [url]www.4lapy.pl[/url]
8. [url]www.krakvet.pl[/url] / na forum /
9. [url]www.ogloszenia.szukanie.pl[/url]
10. [url]www.kokosy.pl[/url]
11. [url]www.kupiepsa.pl[/url]
12. [url]www.mojpupil.pl[/url]
13. [url]www.aaaby.pl[/url] / min. 3,66 zł / ogłoszenie – płatność sms /
14. [url]www.karusek.com.pl[/url]
15. [url]www.novacash.pl[/url]
16. [url]www.ogloszenia.24polska.pl[/url]
17. [url]www.ogloszenia.adverts.pl[/url]
18. [url]www.ogloszenia.moje.pl[/url]
19. [url]www.ogloszenia.webd.pl[/url]
20. [url]www.polskastrefa.eu[/url]
21. [url]www.psy.pl[/url]
22. [url]www.zwierzaki.org[/url]
23. [url]www.zwierzeta.low.pl[/url]
24. [url]www.ofertka.pl[/url]
25. [url]www.ogloszenia.web-marketing.pl[/url]
26. [url]www.allezoo.pl[/url]
27. [url]www.afisze.pl[/url]
28. [url]www.drobny.com.pl[/url]
29. [url]www.przygarnijzwierzaka.pl[/url]
30. [url]www.spacerek.net[/url]
31. [url]www.przygarnij.pl[/url]
32. [url]www.nasipupile.pl[/url]
33. [url]www.zoonet.pl[/url]
34. [url]www.ogloszenia.vtele.info[/url]
35. [url]www.dwukropek.pl[/url]
36. [url]www.adin.pl[/url]
37. [url]www.owi.pl[/url]
38. [url]www.e-ogloszenia.pl[/url]
39. [url]www.anonse.pl[/url]
40. [url]www.zwierzeta.5aleja.pl[/url]
41. [url]www.ogloszenia-drobne.com.pl[/url]
42. [url]www.drobne.pl[/url]
43. [url]www.isu.pl[/url]
44. [url]www.proequo.pl/forum[/url]
45. [url]www.swistak.pl[/url] / info jak w przypadku allegro /
46. [url]www.cafeanimal.pl[/url]
47. [url]www.oglosze.pl[/url]
48. [url]www.offer.pl[/url]
49. [url]www.vegie.pl[/url]
50. [url]www.oglosili.pl[/url]

Bez rejestracji:

1. [url]www.bono-polska.pl[/url]
2. [url]www.ojej.pl[/url]
3. [url]www.pajeczyna.pl[/url]
4. [url]www.pineska.pl[/url]
5. [url]www.animalia.pl[/url]
6. [url]www.wegetarianie.pl[/url]
7. [url]www.gielda.bai.pl[/url]
8. [url]www.gumtree.pl[/url]
9. [url]www.petworld.pl[/url]
10. [url]www.vetmozga.com[/url]
11. [url]www.autogielda.pl[/url]
12. [url]www.ogloszenia.yellowpages.pl[/url]
13. [url]www.se.com.pl[/url]
14.[url]www.adopcjapsa.pl[/url]
15. [url]www.emetro.pl[/url]
16. [url]www.pupile.com[/url]
17. [url]www.rozglos.net[/url]
18. [url]www.anonseogloszenia.pl[/url]
19. [url]www.najpewniej.pl[/url]
20. [url]www.mammisia.pl[/url]
21. [url]www.petsy.pl[/url]
22. [url]www.vendito.pl[/url]
23. [url]www.e-zwierzak.pl[/url]
24. [url]www.twoje-ogloszenia.pl[/url]
25. [url]www.morusek.pl[/url]
26. [url]www.adpedia.pl[/url]
27. [url]www.ogloszenia.aleokazja.pl[/url]
28. [url]www.olx.pl[/url]
29. [url]www.szybko-sprzedam.pl[/url]
30. [url]www.sprzedasz.pl[/url]
31. [url]www.tablica.com[/url]
32. [url]www.pchlitarg.info.pl[/url]
33. [url]www.ogloszenia.infoweb.pl[/url]
34. [url]www.neeon.pl[/url]
35. [url]http://ogloszenia.e-gratka.info/[/url]
36. [url]www.psiegrane-marzenia.pl[/url] (dla psich staruszków)
37. [url]www.oddamzadarmo.eu[/url]
38. [url]www.tlenek.pl[/url]
39. [url]www.top-ogloszenia.com[/url]
40. [url]www.ogloszenia.tresura.pl[/url]

Link to comment
Share on other sites

Ten malutki orzeszek jest przepiękny na pewno szybko znajdzie dom prześlijcie mi jego ogłoszenie ogłoszenie.Uznanie dla osoby robiącej mu fotki są cudne.
Adopcje idą jak krew z nosa u mnie jeden z pięciu tymczasów siedzi już od maja i zero zainteresowania bo są wakacje.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...