Jump to content
Dogomania

Prada - galeria


-PRADA-

Recommended Posts

Przepis przepisem ale ja bym się nie zdecydowała na ciachniętego "wyżełka" i na dodatek bez rodowodu.[/quote]

No i to są te piękne różnice między ludźmi, że Ty byś się nie zdecydowała a ja tak. Na tym polega prawo wyboru...
Więcej kompromisów w swoich wypowiedziech... :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 202
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[B][SIZE=3]beth i boogi[/SIZE][/B] dzięki za miłe słowa i dobre rady...
Co do koszyka to prezent od starszego brata :) Kupiliśmy dla kota ale przez ostatnie trzy lata chyba dwa razy w nim spał. Kiedy jednak wyciągnęłam go dla Prady wskoczył tam rzecz jasna pierwszy, siedział chyba z godzinę jednoznacznie dając nowemu domownikowi do zrozumienia, że kosz jest jego!!!
Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Jeszcze kilka zdań Offa. Kompromis to niezbyt trafne określenie. Dla mnie to jest głupota i nie będę tego ukrywać. ( Sama mam kundliczkę-jamniczkę i wierz mi życie z nią jest bardzo ciężkie, dlatego że ma wszystkie wady charakteru jamnika, które dopiero niedawno wyszły, dlatego jestem taka cięta na pseudohodowców. Muszę teraz płacić wysoką cenę za pośrednio własną głupotę. )

Mam nadzieję że suczka Ci ładnie wyrośnie na zdrowego psychicznie i fizycznie psa. Ale mam też nadzieję że rozmnażać jej nie bedziesz.

Prosimy więcej zdjęć suczki. Uwielbiam myśliwskie psy. :loveu:

beth i boogi dziękuję że piszesz już normalne posty. :cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sara']Jeszcze kilka zdań Offa. Kompromis to niezbyt trafne określenie. Dla mnie to jest głupota i nie będę tego ukrywać. ( Sama mam kundliczkę-jamniczkę i wierz mi życie z nią jest bardzo ciężkie, dlatego że ma wszystkie wady charakteru jamnika, które dopiero niedawno wyszły, dlatego jestem taka cięta na pseudohodowców. Muszę teraz płacić wysoką cenę za pośrednio własną głupotę. )

Mam nadzieję że suczka Ci ładnie wyrośnie na zdrowego psychicznie i fizycznie psa. Ale mam też nadzieję że rozmnażać jej nie bedziesz.

Prosimy więcej zdjęć suczki. Uwielbiam myśliwskie psy. :loveu:

beth i boogi dziękuję że piszesz już normalne posty. :cool3:[/quote]

już wiem skąd ta zaciętość w niektórych wypowiedziach...:)
Teraz też rozumiem niechęć do pseudohodowli, trzymam kciuki za wychowanie jamnika... skoro pokazuje już charakter życzę dużo spokoju i wytrwałości... (mnie też się chyba przyda, wyżły mają temperament!!!)
Powodzenia, pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

[quote]Hmm... nie bardzo rozumiem co znaczy "I sprzedali Ci jak normalnego szczeniaka z prawdziwej hodowli?" ?[/quote]
Chodzi mi o to czy sprzedali Ci kundelka za cene rasowca.

[quote]Nie miał dla mnie znaczenia rodowód. Oczywiście uważam, że informacje o hodowli, jej profesjonalnym podejściu do zwierząt są ważne ale z drugiej strony skoro znalazłam takie maleństwo w którym się zakochałam, może to nieodpowiedzialne ale wszystkie inne sprawy stały zeszły na dalszy plan.[/quote]
Tylko takim postepowaniem nakrecasz pseudo do produkowania kolejnych takich mieszanek...

[quote]Ale mam też nadzieję że rozmnażać jej nie bedziesz.[/quote]
Tez mam taka nadzieje. Prada??

Link to comment
Share on other sites

["Tylko takim postepowaniem nakrecasz pseudo do produkowania kolejnych takich mieszanek..."]

Słuchajcie, zawsze będą się rodziły kundelki, mieszańce i wszyscy dobrze o tym wiemy - nie mamy na to kompletnie wpływu moim zdaniem i zawsze będzie możliwość istnienia pseudohodowli!!!
Do nas zatem należy wybór jakiego psa chcemy.
Ja wszystko rozumien - profesjonalizm, rzetelność itp... ale nie bądzmy aż tak kontrowersyjni! te mieszańce też potrzebują człowieka i mogą być mądrymi i wiernymi towarzyszami.
Wiem, że są ludzie dla których pies to papierek w szufladzie i zaliczone wszystkie kursy i szkolenia ale nie wszyscy mają takie podejście i szanujmy to. Moje się troszę zmieniło, kiedyś też myślałam, że jeśli mam mieć psa to z profesjonalnej hodowli i z "papierami", i tak było z terierem. Teraz myślę trochę inaczej...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='-PRADA-']
Ja wszystko rozumien - profesjonalizm, rzetelność itp... ale nie bądzmy aż tak kontrowersyjni! te mieszańce też potrzebują człowieka i mogą być mądrymi i wiernymi towarzyszami.[/quote]

a w schroniskach jakie sa psy? nie wierne? :roll: byłaś kiedys w schronisku w Rudzie Sl.? Zapraszam moze zmienisz zdanie ze tych "rasowych" sie nie rozmnaza... zawsze mamy jakies rasowe inaczej w schroniskach.. wyżeł tez był.. i co z tego ze rasowy? jak siedzial tam ze 2-3 miesiace? a była na niego tylko jedna chetna? :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zaba14']a w schroniskach jakie sa psy? nie wierne? :roll: byłaś kiedys w schronisku w Rudzie Sl.? Zapraszam moze zmienisz zdanie ze tych "rasowych" sie nie rozmnaza... zawsze mamy jakies rasowe inaczej w schroniskach.. wyżeł tez był.. i co z tego ze rasowy? jak siedzial tam ze 2-3 miesiace? a była na niego tylko jedna chetna? :roll:[/quote]

chyba się nie zrozumieliśmy...
ja właśnie to chciałam powiedzieć, że nie tylko cudne psy z rodowodem i fachowej hodowli są mądre i wierne...

Link to comment
Share on other sites

Te dyskusje do niczego nie prowadzą!!! Skończmy je proszę! Zauważyłam, że jak ktoś się pojawia w galerii z nowym, nierodowodoym psiakiem to jest atakowany! Dajcie spokój - najważniejsze, że się psiaka kocha!

PRADA - poprosze o fotki. Psiak jest naprawdę piękny:loveu:

Link to comment
Share on other sites

"Kto jest bez winy..."
Ja nie jestem, bo mój pierwszy pies też był mixem dwóch wyżłów (czeskiego i niemieckiego szorstkiego). Miot był wypadkiem przy pracy, bo właściciel hodowli niemców i ogarów przyjął na naukę wyżła czeskiego. Klatka, w której przebywał owy samiec gdy suki miały cieczkę, okazała się niewystarczająco wytrzymała dla rozochoconego amanta, no i stał się mezalians.

Jednak podtrzymywanie przy życiu pseudohodowców nie jest tym, czym powinien się chwalić prawdziwy psiarz. Dlatego Prada moim zdaniem nie powinna mieć szczeniaków, przysłużysz się tym społeczności psiej.

Bigos - zgadzam się, zakończmy temat, bo robi się niefajnie. Od takich dyskusji są inne topici.

Prada - dawaj foty!! :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='-PRADA-']chyba się nie zrozumieliśmy...
ja właśnie to chciałam powiedzieć, że nie tylko cudne psy z rodowodem i fachowej hodowli są mądre i wierne...[/quote]

mnie chodzi o to, że jesli chce sie psa to albokupuje się go w HODOWLI albo odwiedza się SCHRONISKO.
Nie tylko winni są Ci ktorzy rozmnazaja, ale i Ci ktorzy kupują, taka prawda.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zaba14']mnie chodzi o to, że jesli chce sie psa to albokupuje się go w HODOWLI albo odwiedza się SCHRONISKO.
Nie tylko winni są Ci ktorzy rozmnazaja, ale i Ci ktorzy kupują, taka prawda.[/quote]

[FONT=Arial][COLOR=navy]Dla mnie to nie jest takie oczywiste.[/COLOR][/FONT]

[FONT=Arial]Witam, [/FONT]
[FONT=Arial]To będzie moje ostatnie kilka zdań w tej galerii na ten temat.[/FONT]
[FONT=Arial]Po pierwsze jestem za psami rasowymi, a nie niby rasowymi, ale nie każda rasowa hodowla postępuje godnie z psami - nie ma sie co oszukiwać, każdy madry wie jakie sa realia, rodowód nie świadczy o jakości hodowli na 100%. Ten sam schemat tyczy się rozmnażania nie rodowodowego.[/FONT]
[FONT=Arial]Po drugie nie jeźdźmy po ludziach któzy już takie pieski mają, ważne by były kochane, szanowane i NIEROZMNAZANE.[/FONT]
[FONT=Arial]Rasowość wcale nie gwarantuje, że pies będzie kochany i nie trafi do schroniska czyt. post (np.wyżeł)[/FONT]
[FONT=Arial]Ja na obecną chwilę nie zdecydowałbym się na psa ze schroniska(powodów mam wiele, nie będę wymieniać, poprostu takie jest moje zdanie), wolałam zabrać tego, który za pół roku mógł się tam znalesc, albo na jakimś łańcuchu:shake: czyt BOOGA kundelka. Nie należy nikogo zmuszać do brania psów ze schronu. Co ma się stać z tymi pieskami które się urodzą w takiej pseudohodowli, chyba lepiej jak od razu trafią w dobre ręce, a nie zostaną wypchnięte jakimś debilom i tak trafią za kilka miesięcy do schroniska. Należy edukować i propagować sterylkę i kastrację.[/FONT]
[FONT=Arial]Jednym z rozwiązań może być zakaz rozmnażania i handlu nibyrasowców i kundli( tu podpiuję sie pod każda petycją rękami i nogami).[/FONT]
[FONT=Arial]Ważne jest również, żeby zakup pieska był przemyślany, a nie pod chwilowym zauroczeniem, czy litością, myślę (śledząc wątek), że w tym przypadku zakup psa był świadoma decyzją całej rodziny.[/FONT]
[FONT=Arial]Niech zdrowo rośnie i będzie kochana!!![/FONT]
[FONT=Arial]No tyle w tym temacie, ale sie rozpisałam:razz: [/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Tośka_m']"Kto jest bez winy..."
PRADA NIE BĘDZIE MIAŁA MALUSZKÓW!!! :lol:
OBIECUJĘ... PRZYNAJMNIEJ SIĘ POSTARAM DOPILNOWAĆ;)
I FAKTYCZNIE SKOŃCZMY JUŻ TE PRZEPYCHANKI...

a fotki będą jak kupimy kabelek do aparatu i zaczniemy wreszcie spacery... już się nie mogę doczekać!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='beth_i_boogi'][FONT=Arial][COLOR=navy]Dla mnie to nie jest takie oczywiste.[/COLOR][/FONT]

[FONT=Arial]Witam, [/FONT]
[FONT=Arial]To będzie moje ostatnie kilka zdań w tej galerii na ten temat.[/FONT]
[FONT=Arial]Po pierwsze jestem za psami rasowymi, a nie niby rasowymi, ale nie każda rasowa hodowla postępuje godnie z psami - nie ma sie co oszukiwać, każdy madry wie jakie sa realia, rodowód nie świadczy o jakości hodowli na 100%. Ten sam schemat tyczy się rozmnażania nie rodowodowego.[/FONT]
[FONT=Arial]Po drugie nie jeźdźmy po ludziach któzy już takie pieski mają, ważne by były kochane, szanowane i NIEROZMNAZANE.[/FONT]
[FONT=Arial]Rasowość wcale nie gwarantuje, że pies będzie kochany i nie trafi do schroniska czyt. post (np.wyżeł)[/FONT]
[FONT=Arial]Ja na obecną chwilę nie zdecydowałbym się na psa ze schroniska(powodów mam wiele, nie będę wymieniać, poprostu takie jest moje zdanie), wolałam zabrać tego, który za pół roku mógł się tam znalesc, albo na jakimś łańcuchu:shake: czyt BOOGA kundelka. Nie należy nikogo zmuszać do brania psów ze schronu. Co ma się stać z tymi pieskami które się urodzą w takiej pseudohodowli, chyba lepiej jak od razu trafią w dobre ręce, a nie zostaną wypchnięte jakimś debilom i tak trafią za kilka miesięcy do schroniska. Należy edukować i propagować sterylkę i kastrację.[/FONT]
[FONT=Arial]Jednym z rozwiązań może być zakaz rozmnażania i handlu nibyrasowców i kundli( tu podpiuję sie pod każda petycją rękami i nogami).[/FONT]
[FONT=Arial]Ważne jest również, żeby zakup pieska był przemyślany, a nie pod chwilowym zauroczeniem, czy litością, myślę (śledząc wątek), że w tym przypadku zakup psa był świadoma decyzją całej rodziny.[/FONT]
[FONT=Arial]Niech zdrowo rośnie i będzie kochana!!![/FONT]
[FONT=Arial]No tyle w tym temacie, ale sie rozpisałam:razz: [/FONT][/quote]

RACJA !!! :)
Dzięki za dobre słowo...
pozdrawiam...

Link to comment
Share on other sites

Prada nie musisz wysyłać 10 postów jeden pod drugim, możesz cytować kilka osób w jednym poście !


Jeszcze dwa słowa. Gdy się bierze biednego pieska z pseudohodowli, upewnia się pseudohodowcę że warto takie pieski produkować. Wniosek ? Psów jest coraz więcej.

Gdzie ktoś napisać że nierasowe są grosze ?! Za to żeby było sprawiedliwie rasowe też nie są gorsze. Dlaczego pies rasowy ma być gorszy ? Bo ma udokumentowane pochodzenie ? Bo czym jest rodowód ? Tym czym nasza metryka ! Dowodem lat pracy ludzi którzy tworzyli psy o specyficznych cechach charakteru.

Ale racja skończmy wymianę zdań.

Prosimy zdjęcia suczki.

Link to comment
Share on other sites

Ja też musze się tutaj wypowiedzieć..
Mam pytanie do wszystkich przeciwników psów nierodowodowych, a przypominających rasowe. Co ma się stać z tymi pieskami urodzonymi u jakiegos pseudohodowcy? Ma je utopić czy w najlepszym przypadku oddać komuś?! Mój pierwszy pies ( a raczej pies moich rodziców bo ja go za dobrze nie pamiętam) był właśnie wzięty z takiej " hodowli". Wzięty z litości.taka "hodowla"to tylko Brud, smrud i tyle. Szczeniaki nie zaszczepione i nie odrobaczone. I co mieli zrobic? Zostawić je tam? Racja wieli tylko jednego, ale jemu uratowali życie.
Nie rozumiem dlaczego tak czepiacie się kogoś kto ma nierodowodowego psa. Z sobie tylko wiadomych celów nie chce psa ze schroniska, a być może nie stać go na rasowego. Najważniejsze jest to żeby był kochany, a Padra jest i napewno bedzie.
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gabryska']Ja też musze się tutaj wypowiedzieć..
Mam pytanie do wszystkich przeciwników psów nierodowodowych, a przypominających rasowe.[/QUOTE]

Po prostu nie rozmnażać, a później nie będzie pytań : 'co zrobić z nimi'

Jeśli kogoś nie stać to niech zbiera kasę i tyle ;).

Link to comment
Share on other sites

nie wiem po co w osobistej galerii PRADY wywiazala sie taka rozmowa...raczej powinniscie sie przeniesc z tym do tematu rasowy=rodowodowy a tutaj komentujmy zdjecia i piszmy rady dot.zywienia,wychowania bo od tego tez bedzie zalezalo co z malej wyrosnie.
mi sie Prada bardzo podoba miedzy innymi ze podoba mi sie jej imie,mam buty Prada a sunia jest piekna! i skonczcie przepychanki bo to nieprzyjemne!

jesli bedziesz miala jakies problemy z Prada w zachowaniu,zdrowiu lub zywieniu to pytaj :D
zapraszam do mojej galerii maluszkow w podpisie
p.s dla tych co sie czepiaja maluszki maja rodowody :diabloti:
rozumiem ze kazdy z forumowiczow moze miec wlasna opinie,ja tez mam swoja..ale zeby w kazdym topicu ten sam temat walkowac? to juz przesada...walkujecie w temacie o USG w rozmnazaniu,walkujecie tez w galerii...przejdzcie to odpowiedniego tematu...

sorry ze tak ostro :oops:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...