Jump to content
Dogomania

SCHRONISKO W ZABRZU pęka w szwach! POTRZEBNA POMOC przy ogłoszeniach i bazarkach!


Mysia_

Recommended Posts

  • Replies 17.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja tak na chwilkę się wytłumaczyć, do schroniska jeszcze nie dotarłam, bo zwichnęłam nogę :( W bagażniku jeździ cały karton makaronów i mam sporo różnych szmat, ale myślę, że na parę dni mam szlaban na wychodzenie. Są też plusy, bo jeszcze mama dołożyła mi kasy i będą ryże i jeszcze u znajomych poagituję także może będzie więcej rzeczy dla schroniska ;) Mam nadzieję, że Was tam po pachy nie zasypało.

Link to comment
Share on other sites

AKTUALNOŚCI 10-16.02.2012

Do schroniska przyjęliśmy 16 nowych piesków - 14 z interwencji i 2 przyprowadzone przez osoby prywatne.
Z interwencji przyjechały do nas: średniej wielkości suczka czarna-podpalana ze stojącymi uszkami z ul. Turystycznej, duża suczka czarna-podpalana kudłata z ul. Łukasińskiego, suczka mała czarna-podpalana z Centrum Handlowego Platan na Pl. Teatralnego, pies duży brązowy krótkowłosy z ogródków działkowych na Os. Kopernik, malutki starszy piesek kudłaty razem z mała białą suczką z ul. Staromiejskiej, cztery pieski z mieszkania na ul. Chojnickiego: czarny piesek szczenię (Filip), czarna suczka szczenię oraz dwie dorosłe suczki - jedna cała biała (Sara) i druga czarno-biała (Kaja), sunia szczenię biała w łatki z Kliniki Weterynaryjnej na ul. Kochanowskiego (została znaleziona na ul. Hagera), piesek szczenię brązowy pręgowany z ul. Korwina, piesek husky biało-czarny z ul. Budowlanej i suczka husky biało-beżowa z ul. Pawliczka.
Osoby prywatne przyprowadziły dwa pieski - mała czarna-podpalana sunia z ul. Na Piaskach i piesek beagle z ul. Zaolziańskiej.
Do swoich właścicieli wróciło 6 piesków :) Beagle Bobi (7794), który trafił z ul. Zaolziańskiej; sunia Kropka (7797), która trafiła z Centrum Handlowego Platan; jamniczka Sara (7792), która trafiła z ul. Akacjowej; suczka Luna (7796), która trafiła z ul. Łukasińskiego; suczka husky Szanti (7808), która trafiła z ul. Pawliczka oraz pies husky Haps (7807), który trafił z ul. Budowlanej.
Adoptowanych zostało 5 piesków - Psotka (7740) i Misia (7760) zamieszkały w Zabrzu, malutka Herma (7281) trafiła do mieszkania w Knurowie, a Mia (7303) do mieszkania w Rudzie Śląskiej. Orionek (2225) po prawie 10 latach w schronisku został adoptowany przez naszego wolontariuszka Tymka - do domku z ogrodem w Gorzycach :))
Niestety za Tęczowy Most odeszły nasze dwa staruszki :-( Kubuś (5330) i Fafik (3485) :-(
Do schroniska nie przyjęliśmy żadnego nowego kotka, a do adopcji trafiły dwa :) Skoczka (k-1871) do mieszkania w Zabrzu, a Pan (k-1712) do mieszkania w Zabrzu - u naszej wolontariuszki Madzi :)
Oczywiście jak zawsze nasze zwierzaki otrzymały prezenty :) Bardzo dziękujemy za pomoc
IV LO w Zabrzu, Pani Lidii z Katowic, Państwu Niewolik z Radzionkowa oraz Pani Paulinie i Panu Januszowi z Gliwic :))

Link to comment
Share on other sites

aha bo ja myślałem że to jeden z tych zwrotów Fiodor albo Florek ale nie pasowały mi z wyglądu potem myślałem że to może jakiś wasz "pracownik-stróż";)

Mysiu...........a nie można by Wimbo zmienić foty na stronce psitula bo ma taką szpetną jak kundel niewyrośnięty tam wyszedł a to fajny onek w sumie tą ostatnią fotę w katalogu ma fajową albo tą [url]https://picasaweb.google.com/114650921578160203091/Wimbo6952#5639705874342343058[/url]

Edited by tymuś
Link to comment
Share on other sites

[quote name='róża35']Bardzo dobra wiadomość,podzielmy się 1% również z "Szarą Przystanią".[/QUOTE] to chyba dopiero w przyszłym roku... musimy sprawdzić, jakie jest prawo w tej kwestii... ale raczej nie jesteśmy konkurencją dla PSITUL-a w tej chwili...
raczej wsparciem: "Acha wczoraj liczyłam koty - mamy 46, nie licząc tych dziewięciu, które jeszcze zostały w Kokotku i tych u pani Ani, które nie są "skatalogowane" na stronie". Te koty w większości są zabrzańskie...

Link to comment
Share on other sites

My zdaje się w tym roku nie możemy jeszcze przyjmować 1% z rozliczeń za 2011, bo zarejestrowano nas przecież w 2012.

Ale gdyby jakaś organizacja chciała nam pomóc, to wiem ze tak się da, bo sama zbieram w ten sposób 1 % na rodezjany przez fundację, której jesteśmy oddziałem. Procent idzie na KRS fundacji, a chyba dopisuje się cel RODEZJANY czy jakoś tak.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='halbina']to chyba dopiero w przyszłym roku... musimy sprawdzić, jakie jest prawo w tej kwestii... ale raczej nie jesteśmy konkurencją dla PSITUL-a w tej chwili...
raczej wsparciem: "Acha wczoraj liczyłam koty - mamy 46, nie licząc tych dziewięciu, które jeszcze zostały w Kokotku i tych u pani Ani, które nie są "skatalogowane" na stronie". Te koty w większości są zabrzańskie...[/QUOTE]

No ,tak ,ale np ,jak w rodzinie jest kilka osób,które przekazują 1%,to częśc z nich może na Psitul ,a druga na "Szarą Przystań".
Od niedawna mam Waszą Pusię 15-letnią ,z charrrakterkiem starsza dama,lubi sobie porządzić wśród pozostałych moich miauków,nawet przed chwilą zaczepiła pazurkiem mojego psiaka,ale ten nie przejął się tym wyrażnie....

Link to comment
Share on other sites

Popieram tymusia odnośnie Wimbo i podpowiadam, że Toja i Toka też wyglądają borokowato :P, Lentsa, Bakra, Gelw, Dżeki (5107.) też ma niefajne to zdjęcie :P


prawdopodobnie do wirt weźmiemy [B]REDOSA, KLUCHĘ i KENIEGO[/B] :)

[B]Mysiu[/B], jutro przyjedzie Ola od Frędzla, nas niestety jutro nie będzie, bo z tych co mieli jechać jutro nikt nie jedzie a ja się zle czuje po dzisiejszym spacerku... chyba mnie cos łapie.
Ona przywiezie książkę, którą miałam od niej odebrać. Czy możesz ją dla mnie przechować w biurze, my będziemy znowu w piątek w schronisku? ;-)

Edited by agumka
Link to comment
Share on other sites

[quote name='tymuś']aha bo ja myślałem że to jeden z tych zwrotów Fiodor albo Florek ale nie pasowały mi z wyglądu potem myślałem że to może jakiś wasz "pracownik-stróż";)

Mysiu...........a nie można by Wimbo zmienić foty na stronce psitula bo ma taką szpetną jak kundel niewyrośnięty tam wyszedł a to fajny onek w sumie tą ostatnią fotę w katalogu ma fajową albo tą [url]https://picasaweb.google.com/114650921578160203091/Wimbo6952#5639705874342343058[/url][/QUOTE]

pewnie, że można zmienić.. ale raczej z domu nie wchodzę na admina, więc proszę przypomnij mi po weekendzie ;)

[quote name='Naklejka']Mysiu banerek dla Zdzisia :)
[URL="http://www.dogomania.pl/threads/222196-Nie-pozw%C3%B3l-Bizonowi-umrze%C4%87-w-schronisku%21-Pom%C3%B3%C5%BC-zapewni%C4%87-mu-godn%C4%85-staro%C5%9B%C4%87%21"][IMG]http://vpx.pl/i/v1ETw.jpg[/IMG][/URL][/QUOTE]

dzięki, już działam :)

[quote name='agumka']Popieram tymusia odnośnie Wimbo i podpowiadam, że Toja i Toka też wyglądają borokowato :P, Lentsa, Bakra, Gelw, Dżeki (5107.) też ma niefajne to zdjęcie :P


prawdopodobnie do wirt weźmiemy [B]REDOSA, KLUCHĘ i KENIEGO[/B] :)

[B]Mysiu[/B], jutro przyjedzie Ola od Frędzla, nas niestety jutro nie będzie, bo z tych co mieli jechać jutro nikt nie jedzie a ja się zle czuje po dzisiejszym spacerku... chyba mnie cos łapie.
Ona przywiezie książkę, którą miałam od niej odebrać. Czy możesz ją dla mnie przechować w biurze, my będziemy znowu w piątek w schronisku? ;-)[/QUOTE]

mnie jutro nie ma, ale niech zostawi tą książkę... ;)

Na Klusię za późno... :-( Rano pojechała do Kliniki, bo była potwornie osowiała, a już wczoraj nie miała apetytu... Miałam prawdę mówiąc nadzieję, że może jak zwykle zjadła gdzieś coś czego nie powinna :roll: Niestety... przed samą 17 zadzwoniła Pani doktor z Kliniki, że Klusia ma nowotwór trzustki :placz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mysia_']
mnie jutro nie ma, ale niech zostawi tą książkę... ;)

Na Klusię za późno... :-( Rano pojechała do Kliniki, bo była potwornie osowiała, a już wczoraj nie miała apetytu... Miałam prawdę mówiąc nadzieję, że może jak zwykle zjadła gdzieś coś czego nie powinna :roll: Niestety... przed samą 17 zadzwoniła Pani doktor z Kliniki, że Klusia ma nowotwór trzustki :placz:[/QUOTE]

Ojezu :( To źle :( Biedna Klusia :placz: :placz:
Najpierw Bizon - za pozno, teraz Klusia :(

okej, to ksiazke zostawi w biurze..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bjuta']Mysiu, załamałaś mnie Klusią!! :( :( :( :( :([/QUOTE]

[quote name='tymuś']co za podła wiadomość przecież jeszcze w środę mi ją pokazywałaś i ciasteczko ode mnie wzięła zjadła normalnie; zaraz jadę do nocnego i chyba sobie pół litra kupię co się to dzieje ostatnio:-(:-([/QUOTE]

w śąrodę jeszcze było wszystko OK., była na spacerkach, jadła normalnie... Wczoraj w sumie posmutniała i nie chciała jeść, a dzisiaj rano już tylko leżała, nawet się nie przywitała ze mną :-(:-(:-(

[quote name='agumka']a Arisa jak się ma? Może ona dołączy do Redoska i Keniego...

Redos nie chodzi na spacery? Czy nie ma albumiku? a Arisa?

[B]Bjuta[/B], Ty mialas gdzies chyba liste z psiakami bez zdjec, masz ja jeszcze:)?[/QUOTE]

Arisa raczej siedzi w schronisku i nie wychodzi za wiele, zresztą nie powinna też za dużo chodzi...
A Redos chodzi na spacery z dziewczynami (z Darią i Moniką) :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mysia_']Arisa raczej siedzi w schronisku i nie wychodzi za wiele, zresztą nie powinna też za dużo chodzi...
A Redos chodzi na spacery z dziewczynami (z Darią i Moniką) :)[/QUOTE]

Mhm. To w takim razie Redos nie ma linku do albumiku na stronie, podobnie jak Sarabi póki co.

edit:

A Tafi się nazywa Tafi czy Trafi? Bo jego album na picassie jest nazwany Trafi :P

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agumka']Mhm. To w takim razie Redos nie ma linku do albumiku na stronie, podobnie jak Sarabi póki co.

edit:

A Tafi się nazywa Tafi czy Trafi? Bo jego album na picassie jest nazwany Trafi :P[/QUOTE]

Redos nie ma raczej więcej zdjęć... A Sarabi jak wszystkie nowe na stronce jeszcze nie ma linka, bo nie miałam na to czasu.

Sunia szczenie to Trafi :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mysia_']Redos nie ma raczej więcej zdjęć... A Sarabi jak wszystkie nowe na stronce jeszcze nie ma linka, bo nie miałam na to czasu.

Sunia szczenie to Trafi :)[/QUOTE]

To na stronie jest błąd, bo jest wpisane Tafi :)
Za tydzień zabierzemy Redoska, zrobimy mu zdjęcia, będzie wtedy już naszym wirtualnym podopiecznym :) gdzie on siedzi, na wybiegu?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agumka']To na stronie jest błąd, bo jest wpisane Tafi :)
Za tydzień zabierzemy Redoska, zrobimy mu zdjęcia, będzie wtedy już naszym wirtualnym podopiecznym :) gdzie on siedzi, na wybiegu?[/QUOTE]

jest w kojcach przy wolontariacie, bo nie akceptuje innych psów....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agumka']

[B]Bjuta[/B], Ty mialas gdzies chyba liste z psiakami bez zdjec, masz ja jeszcze:)?[/QUOTE]

Wkleiłam ją na pierwszą stronę wątku do ostatniego postu, żeby było łatwiej szukać. Co byście jeszcze chciały na początku wątku? Tą listę z linkami do tekstu do ogł. to dopiero robię...


Kogo polecić na takie warunki (pies musiałby być "łatwy" bo nie mieli psa wcześniej):

[quote name='adibmama']Tak rozmawiałam z nią.Niestety to byłby ich pierwszy pies w życiu i Pani przyznała , ze nie mają ani najmniejszego doswiadczenia..
Więc w sprawie Adibka lipa bo szuka doswiadczonego Pana..

Ale podsunełam Pani pomysł , ze podeslę jej inne pieski..
Więc szukają:

owczarkowatego
moze być dorosły
woleli by suczkę ,ale bez róznicy większej
dzieci 10 i 12 lat , wiec ok
mają kota-musi tolerować
3 pokoje mieszkanie wiec dosc spore
są zdecydowani raczej na adopcję

podsyłajcie pieseczki - jedna bida mniej bez kochania..a raczej adoptują[/QUOTE]

Edited by Bjuta
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...