Jump to content
Dogomania

Kilka problemów sznaucerka- kolor włosa, łupież


Sznycelek

Recommended Posts

Proszę o pomoc doświadczone osoby. Mam 7msc czarnego sznaucera miniaturowego, któremu wyraźnie przebija brąz- złaszcza na łapach. Trymowany był raz i nie do goła, bo włos mu BARDZO mocno siedział (może było za wcześnie??) Dopiero teraz zauważam, że zaczyna trochę wyłazić.

Czy macie jakieś porady odnośnie wybarwienia włosa, aby był czarny (słyszałam, że wzorzec wzorcem, ale większość ma te brazy i że na wystawy nieraz są farbowane "ludzkimi" farbami".

Po skubaniu strasznie zaczął się z niego sypać łupież. Potem zanikł, a teraz jest znowu, ale niezbyt mocny. Mam szampon dla psów i uzywałam go, ale jak mi się milusiński wytarzał w ludzkim kale, musiałam użyć także pachnącego "ludzkiego" szamponu i to dwukrotnie, bo nie szło zabić tego smrodu. jak myślę, taki szampon tez mógł mu spowodowac łupież...?

Link to comment
Share on other sites

szampon mógł spowodować łupiez, ale najprawdopodobniej skubanie nie do konca wyrośniętego włosa

jak nie wyłazi to nie jest martwy po prostu

chyba za wcześnie spróbowałaś, różnie pieski zaczynają gubić włos, a maluch ma pewnie jeszcze ten pierwszy szczenięcy

brąz na łapach i pyszczku zdarza się częściej niż myślisz
ja łapki troszkę przeskubuję, a potem obcinam w słupki, tak, że brąz niknie

to jest martwy włos, matowy i taki na oko widać, że suchy

systematyczną pielęgnacją i podstrzyganiem zlikwidujesz przebarwienia
a miękki włos cóż, trzeba kilku jak nie więcej sesji skubania

radziłabym nie zaczynać od wszystkiego na raz tylko systematycznie do pielęgnacji pieska przyzwyczajać, skubać naprawdę po kilka włosków, dobrym narzędziem to mały się przyzwyczai

ale nie zaczynaj od próby wytrymowania całego psa bo się zrazi i będzie stolika bał jak ognia

Link to comment
Share on other sites

wiesz, mam jednego sznaucerka, kiedyś miałam suczkę teraz pieska , posiada piękny rodowód, on sam jest pięęęęęknym psem

ale to typowy amerykaniec właśnie z dość miękką sierścią
ma kilka wystaw, parę medali, wszędzie gdzie byłam z mni to sędziowie byli zachwyceni budową i charakterem
ale z włosem zawsze miałam kupę roboty
teraz jest już 7 latkiem, wypadł mu jeden ząb , dalej jest piękny i mądry, na wystawy z nim nie jeżdżę
nigdy nie skubałam do zera , widziałam jak robi to moja koleżanka z terierami, ale to był szorstki włos co sam wychodził
teraz mimo, że moj psiak jest na emeryturze zawsze wygląda pięknie, troszkę go trymuję, tak, żeby włos był w miarę szorstki i nie zarastał brzydkim podszerstkiem
poza tym kąpię suszę suszarką i układam fryzurkę
podgalam głowę i tył i gość jest pierwsza klasa
teraz śpi to mu zdjęcia nie zrobię ale sprubuję poźniej

Link to comment
Share on other sites

A wiesz, bardzo chętnie zobaczę twoje cudo na fotkach :) Nie wiedziałam, że na wystawach ocenia sie także charakter. Tzn. domyślam się, że skrajności typu rzucanie się na sędziego, czy sikanie ze strahu na stół są pewnie wykluczane, ale jak wygląda ocena charakteru?
Mój jest trochę bojaźliwy. Nie jest agresywny, ale w stosunku do obcych wycofuje się, omija szerokim łukiem.
Jak go ośmielić? (to pytanie chyba musze zdać gdzie indziej) ;)

Link to comment
Share on other sites

tzn, mam w opisach doskonały zrównoważony psychicznie itp.
nie wiem na ile to pomaga ale spotkałam się już z wygraną i komentarzem

oba psy piękne oba doskonałe ale wygrywa ten ponieważ jest również doskonały psychicznie ( pozwalał się dotykać, oglądać zęby stał grzecznie do opisu i pięknie biegał )
z dzisiejszych zdjęć nic nie wyszło on po prostu nie lubi pozować i zawsze ma stulone uszy nie wiem boi się aparatu czy co
ale wklejam z poprzednich zabiegów :lol: stał na stole to nie mół uciec hihi
[img]http://img106.imageshack.us/img106/7624/gizmo0214cr.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...