Jump to content
Dogomania

Beauceron owczarek francuski


Recommended Posts

Nie mam beaucerona, ale postaram sie odpowiedzieć, bo jest to jedna z moich ulubionych ras, które w przyszłości planuję mieć, i mam za sobą długie zbieranie informacji i rozmowy z włacicielami, hodowcami.
Pytanie zasadnicze, jaka jest Twoja wiedza i doświadczenie z psami obronnymi o silnym charakterze i psami w ogóle? Jeśli wiedzę masz niewielką i nigdy nie szkoliłaś psa, to ja boska jednak odradzam. To świetne psy, inteligentne, posłuszne - ale w rękach osoby, która potrafi nad takim psem zapanoiwać, wyszkolić, zapewnić dużą ilość ruchu i zajęcia. Przy nieumiejętnym postępowaniu moga się pojawić problemy z agresją, również wobec domowników, a to pies naprawdę silny fizycznie i może nie być ciekawie. Boska łatwo ułożyć - ale tak jak pisałam, kiedy ma się wiedzę i doświadczenie, bo błędy wychowawcze u dużej obronnej rasy mogą mieć kiepskie skutki.
Na pierwszego psa polecałabym jednak łatwiejsze zwierzę - jeśli zaś koniecznie chcesz beaucerona, najpierw solidnie popracuj nad wiedzą o prowadzeniu psa, porozmawiaj z dobrymi hodowcami - takimi którzy nie będą Ci wmawiać, że beauceron to łagodny i łatwy do ułożenia pieseczek jak czarny podpalany labrador, tylko uczciwe powiedzą o plusach i minusach rasy. Od razu przygotuj fundusze na szkolenie psa u dobrego, polecanego instruktora, plus psie przedszkole i socjalizacja z innymi psami, by zapobiec agresji wobec nich w przyszłości, i wybierz raczej sukę, bo samce miewają dość silne skłonnosci do dominacji, i osoba nieobeznana z psami może tego przestraszyć i sobie z psem nie poradzić. Niejeden bosek stracił już dom, bo właściciele nie umieli zapanować nad zachowaniem psa i skończyło się agresją i oddaniem zwierzaka. Przy sukach taka sytuacja ma miejsce znacznie rzadziej, w sumie nie słyszałam o takim przypadku.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...