Jump to content
Dogomania

Sarajewo 2006 !!! Cacib - Cac


Agatka

Recommended Posts

[quote name='Bardotka']A ja bardzo poproszę staweczki welsh corgi cardiganów i dogów niemieckich[/quote]

Bardotka, był tylko 1 , ale welsh corgi pembroke.

A jeśli chodzi o dozie, to był 1 czarny:
SUKA, kl. poś. WIENNA VOM WIESENGRUND , VDH

Pozdrawiam:lol: , Kasia

Link to comment
Share on other sites

[quote name='orsini']Dorotko czy moglabym Cie prosic o stawke sznaucerow miniaturowych czarno-srebrnych i pieprzakow?
z gory dziekuje[/quote]

Co prawda, ja nie Dorotal, ale proszę i opłaty nie pobieram....bo za staffiorki z Mołdawi, to dopiero mnie zrujnowałaś, he, he:diabloti:

papar-saltz:
PSY
kl.otw. EMIGRANT REZLARK

schwarz-silver
PSY
kl.szcz,RONI

kl.otw. DANGEROUS D`ARTAGNAN HAJAN POLONIA

SUKI:
kl. cham. CH IRGA KOSMATE ŁAPY

Link to comment
Share on other sites

Zajęłam się stawkami, a tak w ogóle chciałam [B]SERDECZNIE PODZIĘKOWAĆ[/B] [B]EKIPIE Z BUSIKA[/B], z którą miałam przyjemność podróżować!

Z Wami, Kochani, choćby na koniec świata się wybiorę:buzi: !!!

Pozdrawiam, wszystkich spotkanych Polaków :terazpol: , a szczególnie Małgosię z Beauceronem, Dorotal (męża oczywiście także)!!!!

Polskie psy, jak zwykle okazały się THE BEST, a nasz staffiorek Rudasek:

Mł.Ch. Pl, Rus, Lt, Łv, Est, Blt, Zw.Kl.Wilno`06, Ch.UA [COLOR=blue][B]GOLD CHARGER BULDOŻER (FCI)[/B] [COLOR=black]zdobył: [B]2xCAC, CACIB , 2xBOB, III BOG :multi: !!![/B][/COLOR][/COLOR]

Wróciliśmy z [COLOR=red][B]CH. Bośni i Hercegowiny[/B][/COLOR], a do skończenia Intera brakuje tylko wymaganego odstępu czasowego.

[B]Agatka![/B] Może w wolnej chwili wstawiłabyś fotki??

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bongobongo']Bardotka, był tylko 1 , ale welsh corgi pembroke.

A jeśli chodzi o dozie, to był 1 czarny:
SUKA, kl. poś. WIENNA VOM WIESENGRUND , VDH

Pozdrawiam:lol: , Kasia[/quote]

Dziękuję ślicznie Kasiu i ogromniaste gratki oczywiście składam:))):loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ofca']w takim razie ja poprosze o stawki samoyedow i malamutow.
z gory wielkie dzieki:)
pozdrawiam iwona

ps.i jeszcze raz gratki dla polskiej ekipy![/quote]

samoyedy

PSY:

kl. otw.
LORD-SONY, BHR

URE UT URSS DE SANNA GOUSKA, LOF

SUKI;
kl. otw.
VAN DER BILT`S WANDEE O`SANNA, AKC

malamut
PSY:
kl.otw.
UKTOUSA DES RIVES DU HAUT VERDO, LOF

SUKI:
KL.OTW.
tess shanon of greystone shadow, LOF

Pozdrawiam, Kasia

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Alojzyna']Gratulacje dla całej polskiej ekipy a zwłaszcza dla rudaska:loveu: .
[B]Kasiu[/B] - poproszę o stawkę staffików.;)[/quote]

Stawka właściwie została umieszczona w topiku na naszej grupie: "polskie staffiki w Srajewie". Tytuł taki, bo był Charger w kl. poś.i La Ola w kl. cham.
Do szczeniąt została zgłoszona suczka Human Dogs Lucrecia Borgia, ale nie została pokazana na ringu.
Właściciele mówili, że była zmęczona, podobnie jak La Ola.
Te trzy polskie staffiki były zgłoszone na CACIB-ową, natomias na CAC-owej Charger był sam.

Pozdrawiam, Kasia

Link to comment
Share on other sites

Teraz rozumiem. Nie wiedziałam, że a międzynarodowej wystawie może być taka posucha psów rasowych, bo z tego co piszesz nie było ani jednego przedstawiciela wielu ras. Jakie rasy w takim razie były najliczniej reprezentowane i ile psów w rasie?

A jak oceniasz samą organizacje wystawy? Czy byli też na niej ogladający czy raczej była to impreza tylko dla wystawców?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Alojzyna']Teraz rozumiem. Nie wiedziałam, że a międzynarodowej wystawie może być taka posucha psów rasowych, bo z tego co piszesz nie było ani jednego przedstawiciela wielu ras. Jakie rasy w takim razie były najliczniej reprezentowane i ile psów w rasie?

A jak oceniasz samą organizacje wystawy? Czy byli też na niej ogladający czy raczej była to impreza tylko dla wystawców?[/quote]

Na wystawie CACIB-owej było zgłoszonych 298 psów, z czego 130 należało do cudzoziemców, nie tylko z krajów ościennych takich, jak: Chorwacja, Serbia i Czarnogóra.
Jak popatrzyłam w katalog, to dużą grupę stanowili Francuzi, zaraz potem Polacy i Rosjanie, przyjechali też Słowenii, Węgrzy, Niemcy, Austryjacy, Szwajcarzy, Czesi, Słowacy, nawet wystawca z Izraela. Żadko kiedy jest możliwość pokazania psa, tak różnorodnej pod względem narodowościowym publiczności.
Mogli kusić też międzynarodowi sędziowie często zapraszani na wystawy, choćby: Lisbet Match, Stefan Sinko, czy Igor Selimowicz (będzie oceniał staffiki we Wrocławiu).
Wystawców było według mnie więcej niż oglądających, ale tacy też się pojawiali.
Jeżeli chodzi o liczebnośc ras, to oczywiście do najliczniejszych należały te z tamtejszych rejonów:Tornjak (Horwacki pasterski pies)-24, Sarplaninac -12.
Inne najliczniej reprezentowane to:Siberian Husky-15, Golden Retriever-10, Berger Belge (Malinos)-8, Rottweiler -7, Amstaf -6 i tyle samo Scottish terrier, Chińskie grzywacze, Labrador retriever i Whippet.
Sama wystawa była zorganizowana na terenie hotelu, w którym mieści się Klub Tenisowy, więc ringi były usytuowane na przykrytych wykładziną kortach. Natomiast Bisy były po drugiej stronie budynku na przystrzyżonej trawie.
Bardzo podobało mi się, że wystawa rozpoczynała się hymnem narodowym. Organizacja całkiem dobra, chociaż drugiego dnia rozpoczęli sędziowanie z godzinnym opóźnieniem.
Ogólnie fajna, rzekłabym kameralna atmosfera, tylko drugiego dnia, nie dopisała pogoda i właściwie słońce wyszło dopiero na Bisy. Ale za to organizatorów winić nie można.
Natomiast oceny na ringu odbywały się często w kałużach wody, która już po prostu nie wsiąkała w wykładziny. Służby porządkowe niby spychały tą wodę na boki jakimiś ogromniachnymi szczotami, ale nie wiele to pomagało.
Na mnie ogromne wrażenie zrobiło same Sarajewo, ale to już może kiedyś przy kawie poopowiadam, jak będziesz chciała.
Pozdrawiam, Kasia.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='karenina']Poproszę, jakąs dobrą duszyczkę o podanie mi stawki charcików włoskich, nie mam pojęcia jak one tam mogą byc nazwane ( Piccolo levriero italiano, Italian Grayhound, Italienische windspiele) FCI nr 200 w kazdym razie.[/quote]

Niestety w katalogu przy rasach nie podawali numerów FCI, ale znalazłam Piccolo Levreiro Italiano, co w tamtejszym oznacza Mali Italijanski Hrt:
był tylko jeden przedstawiciel: PIES, kl. cham. TI AMO DES PRINCES DE KAZAN, LOF

Link to comment
Share on other sites

Bongobongo, bardzo dziekuje za informacje, już bedę wiedziała jak sie tam u nich charcik zwie .
I dzieki też za opis wystawy. Moze nas tam kiedys poniesie, zwłaszcza, sedziowie tyl razem ciekawi zaproszeni zagraniczni.

Wielkie gratulacje raz jeszcze :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...