Jump to content
Dogomania

Jak pielęgnować sierść suczki,która oszczeniła się 3 dni temu


ostrowska

Recommended Posts

Witam wszystkich i proszę o porady,otóż 3 dni temu moja yorunia oszczeniła się, a ja zupełnie jestem bezradna jak pielęgnować jej włosy.Moja Tusia jest wspaniałą mamusią i nie chce maluszków opuszczać nawet na chwilę. Na dwór trzeba ją wynosić, a po załatwieniu się biegnie szybko do domu. To jak ja ją mogę wykąpać skoro kąpiel jednak dość długo trwa. Widzę,że jest to konieczne, ale może ktoś zna sposoby jak zrobić to szybko i dość skutecznie. Będę wdzięczna za pomoc.

Link to comment
Share on other sites

Zapomniałam dodać,że mam obawy co do kosmetyków stosowanych przy pielęgnacji yorków. Przecież mimo wszystko te środki do pielęgnacji mają dość intensywny zapach. Czy dla szczeniaczków nie bedzie na tyle przykry,że zniechęci je do ssania.I czy nie będzie to dla nich stresem.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ja swoją suczkę po porodzie piorę na drugi dzień. Jednak owe pranie ogranicza się tylko do tylnej części ciała - tam gdzie była mokra od krwi i wód płodowych. Wymywam ją w profesjonalnym szamponie ale takim podstawowym i bezzapachowym. Oczywiście wszystko szybciutko i sprawnie łącznie z wysuszeniem, bo maluchy czekają a mama jest bardzo ich spragniona.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...