Jump to content
Dogomania

Powrót guza - czy da się coś zrobić?


raadu

Recommended Posts

Hej,
moja 10letnia bokserka pół roku temu miała operację usunięcia guza sutka (długości małego palca u człówieka), części listwy mlecznej oraz sterylizację. Jakiś czas temu zauważyliśmy, że ma nowego, płaskiego guza (którego wet może usunąć bez problemu), jednak to nie wszystko - zaraz obok miejsca po ostatniej operacji pojawił się kolejny guz a cała skóra w tej okolicy jest zaczerwieniona. Mój wet (któremu ufam bo prowadzi ją od 10lat) powiedział, że z doświadczenia wie, że nic z tym się nie da już zrobić, że są i będą przerzuty i operacja nie ma sensu. Jedyną opcją jaka nam została to czekać na bieg wydarzeń, rozrost guzów i podawanie leków przeciwbólowych dopóki ma to sens. Dzisiaj dostała dreszczy i pojechaliśmy do weta, który podał jej lek przeciwbólowy w zastrzyku i wszystko narazie jest ok. Badania krwi wyszły dobrze.

Powiedzcie mi, proszę, czy są jakieś leki opóźniające rozrost takich świństw, jaka jest wasza opinia na temat operacji guzów złośliwych i czy jest opcja chemioterapii? Nie znam się na chorobach psów bo moja suczka poza tymi guzami jest okazem zdrowia i humor dopisuje jej jakby była szczeniakiem a czytałem historie gdzie ludzie ratowali psy które były już w stanie agonalnym. Dzięki i pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...