Jump to content
Dogomania

Nowy pies i dziecko, pewien dylemat


Faza-Energy

Recommended Posts

Witam wszystkich. Wczoraj konsultowalam sie ze szkoleniowcem, poleconym przez kolezanke, ktora miala podobne problemy ze swoim dogiem. Mily pan udzielil mi kilka wskazowek jak pracowac z Sevenem. Bylam z nim dzisiaj sama w parku i uczylam skupiania na swojej osobie w obecnosci innych psow. Glownym problemem psa okazal sie nadmiar energii i brak szkolenia, czyli norma. Teraz wiem, ze codziennie przynajmniej przez 10-15 minut mam szkolic psa i zabierac go na dlugie spacery. Psiak dzis poznal sliczna suczke- goldenke Tyre z ktora super sie bawil.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 67
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witam wszystkich. Wczoraj konsultowalam sie ze szkoleniowcem, poleconym przez kolezanke, ktora miala podobne problemy ze swoim dogiem. Mily pan udzielil mi kilka wskazowek jak pracowac z Sevenem. Bylam z nim dzisiaj sama w parku i uczylam skupiania na swojej osobie w obecnosci innych psow. Glownym problemem psa okazal sie nadmiar energii i brak szkolenia, czyli norma. Teraz wiem, ze codziennie przynajmniej przez 10-15 minut mam szkolic psa i zabierac go na dlugie spacery. Psiak dzis poznal sliczna suczke- goldenke Tyre z ktora super sie bawil. Mamy zamiar wieczorem isc z psami nad jeziorko, to sie wyszaleja. Seven ma duzo psich kolegow. Chlopak szybko nawiazuje znajomosci ;) sasiedzi kupili sobie bichona- Prince ma dopiero 3 miesiace, ale seven strasnzie mu matkuje. Kolezanka ma doga- Barneya, swietny pies. Seven zawsze po zabawie z nim jest caly obsliniony. Na spacerach spotykamy tez pana z cavalierem- Ozym. Jest też akita inu, suczka o imieniu Bell. Brata dziewczyna ma swoje dwa pieski- buldozka francuskiego( Juniora) i Pointera ( Trixy). Ludzie w mojej okolicy maja bardzo duzo psow, a seven kocha psiaki, wiec jest szczesliwy. Jedynie martwi mnie jeden pan, ktory ma 4 psy roznych ras. Jest labrador, golden, seter i mieszaniec, on trzyma je na lancuchu i psy w ogole nie chodza na dwor. szkoda mi ich...

Link to comment
Share on other sites

Sa plusy i minusy mieszkania na peryferiach. W przyszlosci, jak zarobimy na drozszy domek to mamy zamiar sie przeprowadzic na wieksze osiedle. Aktualnie nie mozemy sobie na to pozwolic. Na brak miejsc do spacerow nie ma co narzekac. Mam spory ogrod, wiec psy maja gdzie biegac i sie wylegiwac. Obok jest park, jeziorko. Tam mozna spuszczac psy, jest bardzo czysto i bezpiecznie, bo ulica jest daleko. Psy tutaj sa bardzo dobrze wychowane i nie spotykam u nas psiakow agresywnych, wiec spokojnie moge spuszczac je nie bojac sie o pogryzienie. Energy jest juz starszym psem, ma 8 lat i kiedy jeszcze mialam go w Polsce to 2 razy zostal ugryziony przez psy, balam sie go spuszczac ze smyczy, ze jakis pies podbiegnie i go pogryzie, lub co gorsza zagryzie. Tutaj nie mam z tym kompletnie problemu. Tak nie na temat to Energy, wczoraj zostal powaznie skaleczony, gonil kota sasiadow, kotsie wkurzyl, machnal lapa kolo oka psa i musialam leciec z malym do lekarza, na szczescie nic zlego sie nie stalo i psiak ma sie dobrze

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Witajcie! Dawno mnie tu nie bylo, ale to z powodu braku czasu. Majac 3 psy i malutkie dziecko jest sporo pracy i na komputer ciezko znalezc juz czas. Od pazdziernika ide do pracy, wiec psy i coreczka beda zostawaly pod opieka opiekunki i mam nadzieje, ze nie sprawia klopotow;). Seven zostal zupelnie przez przypadek ojcem, suczka sasiadow- goldenka zostanie mama, przez przypadek nie domknelam furki i seven mi uciekl prosto do ogrodu kolezanki.USG wykazalo, ze Tyra urodzi az 6 szczeniakow. Jestem ciekawa wygladu malych.Mam nadzieje, ze taka sytuacja juz sie nie powtorzy. Na 2 pieski mamy juz chetnych, wiec z nowymi domkami nie bedzie zle

Link to comment
Share on other sites

To byloby dobre rozwiazanie, gdybym mieszkala w Polsce, gdzie o dobry dom dla mieszanca trudno a warunki w schroniskach sa porazajace. Tutaj jest inaczej. Psy trafia na pewno do odpowiedzialnych ludzi, ktorzy kochaja zwierzeta. W schroniskach jest naprawde stosunkowo malo psow, a jesli sa to trafiaja do odbrych domow. Nie siedza latami w malej klatce teskno wypatrujac wlasciciela. Jestem pewna, ze szczeniaki beda mialy dobrze, dodatkowo z wlascicielka suczki podpiszemy umowe z nowymi opiekunami. Nie wiem jak bedzie ze zdrowiem mojego pieska- Energy, gdyz ma znowu bardzo duze problemy z sercem, ale nie daj boze cos zlego sie stalo, to jeden z pieskow znajdzie u mnie opieke i milosc na kilkanascie lat zycia. Przepraszam, ale nie mam teraz glowy do myslenia nad aborcja, gdy widze stan mojej czilki i ta jego walke o zycie, nie potrafie podjac decyzji o aborcji.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Dawno mnie tu nie było,ale bardzo dużo pracuje, mam dziecko i wiele wydarzyło się w moim życiu. Energy odszedł... nie ma go ze mną już 1.5 miesiąca. Był młodym psiaczkiem, bo miał zaledwie 8 lat, ale od dawna chorował na serduszko. Mój kochany Energuś :( po jego śmierci było mi go tak brak, myślałam tylko o nim, ale wiedziałam,że muszę się pozbierać, tym bardziej, że mam dziecko i jeszcze 2 pieski. Tyra, goldenka sąsiadów urodziła 5 szczeniaków, 2 suczki i 3 pieski. Maluchy są słodziutkie i może skuszę się na jakiegoś, chociaż zostały tylko 2. Mąż uparł się na akitę albo mastffa, a ja nie chcę już dużego psa, chyba, że do budy, bo w domu to może do nas dołączyć albo cziłka albo buldożek francuski, w każdym razie coś "małego". Zobaczymy jak to wszystko się rozwinie, w razie problemów, dylematów będę do was pisać :)

Link to comment
Share on other sites

piszesz ze dużo pracujesz masz dziecko i 2 psy i sobie nei dawałąś rady z 3 po co więc znów sobie mieszać odchowaj dziecko znajdź więcej czasu i wtedy pomyśl o psie. Takie małe pieski buldożek itp + małe uczące się świata dziecko to nie jest dobra konfiguracja ze względu an bezpieczeństwo psa. A wybór Twojego męża akita to pies o bardzo silnym charakterze potrzebujący konsekwentnego wychowania i sporej dawki ruchu - wybacza śledzę Twój wątek i nie wydaj mi się żebyście dali radę - oczywiście zaraz usłyszę słowa buntu i obrazy ale naprawdę piszę to w dobrej wierze może zbyt dosadnie - poczytaj o akicie i mastiffach i mierz siły na zamiary

Link to comment
Share on other sites

Patka oczywiscie, że nie bede się obrazac, potrzebuje własnie rad ludzi, którzy na temat ras wiedzą duzo:) duzo pracuje i mam małe dziecko, to prawda, ale codziennie znajdę te 2-3 godzinki na zabranie psów na długi spacer. Mam 2 pieski z tego jeden zostal przygarniety jak mial 8 miesiecy, jest rasy bobtail. I z nim mialam sporo problemow na poczatku, bo wzielam go jako doroslego psa, ale aktualnie to aniolek, poniewaz pomogl mi szkoleniowiec okielznac potworka :) ja tez nie chce akity, ani mastiffa. I ze wzgledu na wyglad i charakter, nie przypadly mi do gusty te psy. Ciagle sie zastanawiam. Ja chce cos malego, maz duzego, wiec pojdziemy na kompromis i wybierzemy cos sredniego :) Moze macie jakies propozycje? bede wdzieczna. Potrzebuje pieska sredniego takiego od 15-20kg, lagodnego, rodzinnego z dluga sierscia, ktoremu wystarcza 2 godzinki biegania i aportowania+ podstawowe komendy

Link to comment
Share on other sites

jeśli Twoja suczka źle znosi narkozę,to poproś weterynarza by dowiedział się[dokladnie!] o implant Suprelorin.jest to kastracja chemiczna specjalnie dla psów,czasowa,po upłynięciu terminu działania implantu wszystko wraca do normy.
podawanie provery u kotek grozi ropomaciczem-nie wiem jak u suczek.

Link to comment
Share on other sites

cieszy mnie Twoje podejście, ale czy nie lepiej na razie skupić sie na tej 2 i dziecku?? ja miałam przed chwilą 3 szczeniaki ich mamę, kota i dziecko 3 lata (2 mam w brzuchu) pracę i to dla mnie za wiele ... dlaczego bo miałam wrażenie że nie daję tyle miłości i opieki każdemu z nich ile trzeba ...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

od miesiaca mieszka z nami pointer Diego, pieska wzielismy podczas odwiedzin w schronisku. Stal biedny i prosil lapkami, to byla milosc od pierwszego wejrzenia. Psiaczek ma na prawde fajny kontakt z nami i psiakami, ma w sobie sporo energii, ale i szybko sie uczy. Jest bezproblemowy. Ma dokladnie 6 miesiecy, zostal oddany z powodu swojego szalonego temperamentu, nigdy nie zrozumiem ludzi, jest bardzo uroczy.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...