Jump to content
Dogomania

co z nowelizacją ustawy o ochronie zwierząt?


sybillas

Recommended Posts

Już w 2008 roku mówiło się o nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt. Jest połowa roku 2010 i nic sie nie zmieniło. Nie wiem czego dokładnie miały dotyczyć zmiany, czy ktoś wziął pod uwagę problem trzymania psów na łańcuchach, a może obowiązek sterylizacji psów nierasowych? Bardzo wątpię! A to takie proste! Momentalnie rozwiazało by wiele przyczyn psiego cierpienia. Co do sterylizacji- na pewno wiele osób ma inne poglądy niż ja, ale w końcowym rozrachunku wyszłoby na plus- zmniejszyłby się problem przepełnionych schronisk, topienia szczeniąt....
Jestesmy skansenem Europy- to fakt, czy nie jest nam wstyd , że tak to wygląda? Cóż znaczy buda i woda? W więzieniu ludzie też maja schronienie i wyżywienie- ale to kara za winy, a pies??? Jest przyjacielem człowieka? Czy przyjaciela tak sie traktuje? Nie ma obowiązku posiadania zwierząt. Jesli ktoś nie lubi, uważa za darmozjada - to niech nie ma! A może jesteśmy narodem zwyrodnialców, którzy lubią sie znęcać nad słabszymi...?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

"Organizacje zajmujące się ochroną zwierząt walczą o zmianę przepisów. Chcą, by osobom, które znęcają się nad zwierzętami, trudniej było uniknąć surowej kary. Do więzienia będzie można trafić np. za zostawienie psa w zamkniętym, rozgrzanym słońcem aucie. Co prawda, obowiązujące dziś prawo zabrania znęcania się nad zwierzętami. W praktyce jednak prokurator musi udowodnić sprawcy, że chciał i planował skrzywdzenie zwierzęcia. [B]

Nowelizacja zamiast o znęcaniu się mówi o niehumanitarnym traktowaniu.[/B] Nieważne: umyślnym czy nie. A to oznacza, że zagrożone karą więzienia będzie np. zostawienie psa w upalny dzień w aucie lub zamęczenie czy zagłodzenie na śmierć zwierzęcia pociągowego.

Jeśli nowelizacja wejdzie w życie, myśliwi nie będą już mogli – jak dzieje się to dziś – strzelać do biegających w lasach psów. Według nowych przepisów w takiej sytuacji będą oni mogli jedynie pouczyć właściciela psa, że czworonogi nie powinny biegać swobodnie po lesie. Nowelizacja ustawy wprowadza również zakaz prowadzenia schronisk dla zwierząt dla zysku.

Projekt nie przewiduje zaostrzenia kar za bicie zwierząt. Wciąż mają za to grozić kary od roku do – w przypadku działania ze szczególnym okrucieństwem – dwóch lat więzienia."
[COLOR=Navy]Źródło: cia.bzzz.net [COLOR=Black](ale skąd takie informacje ma Centrum I.A. - nie podano)[/COLOR]
[/COLOR]


Jak widać na załączonym obrazku, nie mamy nic zagwarantowanego. Cały czas mówi się o planach, gorzej z włączeniem nowych pomysłów do ustawy. Oby jak najszybciej.
O sterylizacji ani słowa, przynajmniej w tym wstępnym info. Brak konkretów co do myśliwych... Pod magicznym zdaniem [I]nie będą już mogli strzelać do biegających w lasach psów [/I]może kryć się naprawdę wiele. Dalej - kładzie się nacisk na zaostrzenie kar (co oczywiście popieram, bo sankcje... zresztą wszyscy wiemy), to jednak o ZAPOBIEGANIU, UŚWIADAMIANIU cicho sza, a nie wiem jak wam, ale mnie nie widzi się dokładać do więzień i dokarmianie kolejnych jełopów z czachami o wątpliwej zawartości. Może by tak podumać nad pracami społecznymi et cetera?
Pogrubiony przeze mnie fragment jak najbardziej na plus.


[quote name='sybillas']A może jesteśmy narodem zwyrodnialców, którzy lubią sie znęcać nad słabszymi...?[/quote]Bo tak jest.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='grinsekatze']
[COLOR=Navy]Źródło: cia.bzzz.net [COLOR=Black](ale skąd takie informacje ma Centrum I.A. - nie podano)[/COLOR]
[/COLOR].[/QUOTE]
[URL]http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/431958,kara_wiezienia_za_zostawienie_psa_w_rozgrzanym_sloncem_samochodzie.html[/URL]
[I]Organizacje zajmujące się ochroną zwierząt wywalczyły zmianę przepisów
[B]Projekt wpłynął właśnie do parlamentarnego zespołu przyjaciół zwierząt, którym kieruje posłanka PO Joanna Mucha[/B]. – To ważna ustawa. Środowiska zajmujące się ochroną zwierząt dopominały się o nią od lat – mówi posłanka Platformy. To one przygotowały ten projekt, [B]teraz za jego obróbkę biorą się posłowie.[/B][/I]
Oj, słowo ,,obróbka" źle mi się kojarzy... To już grali. Pomysł poprzednich zmian padł...:shake:
Napisałam @ do posłów z podziękowaniem za zajęcie się tym ważnym tematem i nadmieniłam, ze będę z zainteresowaniem śledzic postępy prac nad zmianą ustawy.;)
Między nami mówiąc uważam, że posłom należy dac do zrozumienia, że zwierzaków nie odpuścimy.Będziemy pamiętac i ,,patrzec na ręce".
Może ktoś jeszcze skrobnie? :razz:
[URL]http://orka.sejm.gov.pl/SQL.nsf/skladzesp?OpenAgent&56[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...