Jump to content
Dogomania

nasze sposoby na odreagowanie stresu poszkoleniowego bez wpadania w nalogi


ayshe

Recommended Posts

  • Replies 12.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='KOT I MYSZ']Jakie macie metody na nauczenie niepobierania pokarmu z podłoża i od obcych:cool3: ?
raczej wyklucza to uczenie śladów na pokarm:cool1:[/quote]

Niepobierania pokarmu od obcych nie uczę, wręcz przeciwnie - to był etap socjalizacji szczeniaka, że dostawał smakole od innych ludzi, żeby się dał bez problemu pogłaskać, obmacać na wystawie etc. W naszym przypadku był to dość krótki etap zresztą, bo Wermut jest trochę nietypowym belgiem i belgowej nieufności ma tylko tyle, że sam nie inicjuje kontaktów z obcymi ludźmi, ale jak taki ludź wyciągnie rękę, to czemu nie skorzystać. ;) Wychodzę z założenia, że nikt przy mnie psu trucizny nie da, bo na to nie pozwolę, a samopas moje psy nie latają, nie są zostawiane pod sklepami etc.

Co do niepobierania pokarmu z ziemi, to tak jak napisałaś - wyklucza to uczenie śladów na pokarm, więc na przykład wyklucza uczenie śladów do IPO. Też nie uczyłam. Natomiast uczyłam (jednego psa dość brutalnie, drugiego trochę mniej
:cool3:), że nie wolno wziąć czegoś do pyska, jeśli pada "fe", a jeśli już pies coś do pyska zdążył wziąć, to na fe ma wypluć. U Emila (tego uczonego bardziej brutalnie) działa to w 100% - jeśli zdążę zauważyć, zanim połknie, to zawsze na fe wypluje. U Wermuta to działa w jakichś 90% - na te pozostałe 10% mam taki patent, że jak pies weźmie coś do pyska (on na szczęście nie łyka od razu, bo to jest dokładny piesek i najpierw musi dokładnie pogryźć :evil_lol:), to ciskam w niego (dosłownie w niego, żeby przypadkiem nie przeoczył) piłką - wtedy świństwo wypluwa i łapie piłkę, a ja w tym czasie spokojnie świństwo podnoszę i wyrzucam do kosza. Potem mam najwyżej problem z przywołaniem psa latającego z piłką, ale to już jest tylko denerwujące, a nie niebezpieczne. :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[B]zbieramy zamowienie do gappay'a:cool3: [/B]
[COLOR=blue]heki-dwie pary szelek ipo materialowych,2 pilki male i dwie duze[/COLOR]
[COLOR=#0000ff]norasek-szelki materialowe do ipo,i nie iwem co jeszcze?maly gryzak?:cool3: [/COLOR]
[COLOR=#0000ff]chili-?co chce?pilke?[/COLOR]
[COLOR=#0000ff]aga-pyros?chcesz cos dla figi?czy pyrosa?szelki ipo?:roll: :evil_lol: [/COLOR]
[COLOR=#0000ff]czekam na zgloszonka.[/COLOR]
[COLOR=#0000ff]ewa-jo-czy baba cos chciala?tzn.pancia baby:evil_lol: [/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

:evil_lol: u nas by tak dobrze podziałał spryskiwacz z octem[na grzyb]którego Mysz nie cierpi:evil_lol:
piłeczkom rzucać nie będę bo dopiero co nauczyłam brać w pysk i gryźć:multi: nareszcie, bym się chyba pokroiła gdyby się ufsteczniła:roll:


Ayshe a jak Twoje ONki są takie naelektryzowane to nie rażą?:evil_lol: :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Gnojek jest nauczony niebrania zarcia z ziemi (sporadycznie mu sie zdarza, ale wtedy dziala komenda pluj), chociaz jak byl maly, zbieral wszystko, nie nadarzalam odnosic swinstwa do smietnika. Jednoczesnie chodzi slady na zarcie, wiec jedno nie wyklucza drugiego. Pamietajcie, ze na sladzie zarcie ma zapach osoby ukladajacej slad, a zarcie na trawniku ma zapach obcej osoby. Gnojek bez problemu to odroznia, nawet sie zdarzylo, ze na sladzie byla jakas kosc czy cos takiego i nigdy tego nie ruszyl.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='saJo']Gnojek jest nauczony niebrania zarcia z ziemi (sporadycznie mu sie zdarza, ale wtedy dziala komenda pluj), chociaz jak byl maly, zbieral wszystko, nie nadarzalam odnosic swinstwa do smietnika. Jednoczesnie chodzi slady na zarcie, wiec jedno nie wyklucza drugiego. Pamietajcie, ze na sladzie zarcie ma zapach osoby ukladajacej slad, a zarcie na trawniku ma zapach obcej osoby. Gnojek bez problemu to odroznia, nawet sie zdarzylo, ze na sladzie byla jakas kosc czy cos takiego i nigdy tego nie ruszyl.[/quote]
no fakt:roll:
a jak uczyłaś?

Link to comment
Share on other sites

Gnojek ma bzika na punkcie aportowania, wiec po prostu kazalam mu wszystko przynsic, potem polecenie pluj (ktore oczywiscie na poczatku nie dzialalo, wiec sama wyciagalam mu z paszczy) i w zamian dostawal pilke. Jak byl daleko z czyms co mogl szybko polknac, zaciskalam zeby i nic nie robilam, bo wiedzialam, ze i tak do mnie nie doniesie. Potem na odleglosc dawalam pluj i pilka.

Z psami, ktore nie aportuja cwicze podobnie, tylko zamiast pilki jest suuuuper smakol i na poczatku pies jest na lince.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='saJo']Gnojek ma bzika na punkcie aportowania, wiec po prostu kazalam mu wszystko przynsic, potem polecenie pluj (ktore oczywiscie na poczatku nie dzialalo, wiec sama wyciagalam mu z paszczy) i w zamian dostawal pilke. Jak byl daleko z czyms co mogl szybko polknac, zaciskalam zeby i nic nie robilam, bo wiedzialam, ze i tak do mnie nie doniesie. Potem na odleglosc dawalam pluj i pilka.

Z psami, ktore nie aportuja cwicze podobnie, tylko zamiast pilki jest suuuuper smakol i na poczatku pies jest na lince.[/quote]
dzięki,spróbujemy na lince bo na razie Mysz jest słabo aportująca.
U nas super smakolem jest...masło:evil_lol: nauczyłam ja w ten sposób brać tabletki,na hasło tableteczki sama przychodzi z nadstawionym ryjkiem:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Szira/Gosia']Ja chcę zamówić jedną piłkę:multi: taka jak zawsze zamawiamy nie wiem jaki to rozmiar:oops: może mnie oświecicie abym na przyszłość zapamiętała:oops:[/quote]

duza 7cm, sznurek 50cm

[quote name='KOT I MYSZ']U nas super smakolem jest...masło:evil_lol: nauczyłam ja w ten sposób brać tabletki,na hasło tableteczki sama przychodzi z nadstawionym ryjkiem:evil_lol:[/quote]

:roll: musze sprobowac, ja tabletki wpycham do gardla, ale ryja tez sam nastawia - bo jest AM tabletke i potem MIAMMNIAM czyli galaretka z nozkami :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ayshe'][B]zbieramy zamowienie do gappay'a:cool3: [/B]
[COLOR=blue]heki-dwie pary szelek ipo materialowych,2 pilki male i dwie duze[/COLOR]
[COLOR=#0000ff]norasek-szelki materialowe do ipo,i nie iwem co jeszcze?maly gryzak?:cool3: [/COLOR]
[COLOR=#0000ff]chili-?co chce?pilke?[/COLOR]
[COLOR=#0000ff]aga-pyros?chcesz cos dla figi?czy pyrosa?szelki ipo?:roll: :evil_lol: [/COLOR]
[COLOR=#0000ff]czekam na zgloszonka.[/COLOR]
[COLOR=#0000ff]ewa-jo-czy baba cos chciala?tzn.pancia baby:evil_lol: [/COLOR][/quote]
To ja poprosze jedna duza pilke ze sznurkiem 50 cm.

Uzupelnie zapas, bo jedna ktora mialam zapasowa, bedzie dla Chili. Dzisiaj ja przyniose :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='KOT I MYSZ']Jakie macie metody na nauczenie niepobierania pokarmu z podłoża i od obcych:cool3: ?
raczej wyklucza to uczenie śladów na pokarm:cool1:[/quote]
Zofia ostatnio na ten temat pisała - [URL]http://dogomania.pl/forum/showthread.php?p=3054582#post3054582[/URL]

Link to comment
Share on other sites

pozwolilam sobie zacytowac z innego watku :oops: moge :roll: to dla tych co potrzebuja butki ;)

[quote name='puli']Firma TOMMI z Czech. Butki rewelacja - spisały sie równiez swietnie gdy burki miały skaleczone łapy. Zakładałam dziecięca skarpetke i buty (na dwie łapy,bo w jednym bucie psu niewygodnie i woli trzymac łape w górze)Ja kupiłam w ub roku w Czechach, ale już sa w Polsce
[URL="http://www.bocian.bazarek.pl/kat.php/kid,25600/ap,0/"][B][URL]http://www.bocian.bazarek.pl/kat.php/kid,25600/ap,0/[/URL][/B][/URL][/quote]

Link to comment
Share on other sites

:loveu: sie ciesze

i poprosze o

[B][COLOR=royalblue]GAPPAY [/COLOR][/B]
[B][COLOR=royalblue]0727/50 [/COLOR][/B][B][COLOR=royalblue] [/COLOR][/B][URL="http://gappay.pl/product_info.php?cPath=76&products_id=284"][B][COLOR=royalblue]Piłka gumowa DUŻA (średnica 7 cm), sznurek dł. 50 cm[/COLOR][/B][/URL][COLOR=deepskyblue][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

tylko mi wszystkich pilek nie wybierzcie!!hehe ja msuze kupic ale kupie ta 6 cm tzn srednia.. bo tansza 8 zl od tej duzej.. a te 8 zl to jednak duzo.. w chwili obecnej.. i jeszcze kaganiec mlodemu zakupie:D:D bo z plastikiem obklejonym tasma wstyd do autobusow wsiadac.. chociaz takie cos raz na rok sie zdarza ale zawsze;) a za godz z mala do wtea pedze:(lapa jej napychla.. a dokladniej opuszki tj ta stopka psia... nie wiem czemu;/ kiedys miala tam jakies zapalenie i miala opatrunek ciasny zaloozny i moja super mamusia jej nei zdjela po godz jak akzalam.. i suka siedziala z tym 9 godz.. i lape miala wielksoci pilki tenisowej.. mowa o alfie.. a ona ma tyci lapeczki.. cud ,ze wtedy opuchlizna zeszla i peis mial i am czucie w lapie i,ze nie trzebabylo amputowac czy cos.. a dzisiaj pos pacerze tj przed wyjsciem na kolejny zauwazylam,ze znowu bma duza ta lape:(a nie miala duzego wysilku itp.. od maja duzo czasu minelo... ehhhh martwie sie;( ciekawe co wte nam powie...

Link to comment
Share on other sites

hmm moze.. ale mi sie nie podoba.. a pozatym moj peis kaganiec nosi od swieta;/ tj rzadko kiedy jezdzimy busem.. w swoim prawie 2 letnim zyciu raz jechal pcoiagiem pare km i 3 razy autobusem;p no i tylko na jakies imprezy masowe tj koncrty czy cos w meiscie mu zakladam.. a na takie rzeczy chodzimy tez niezbyt czesto... wiec wystarczy....

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...