Jump to content
Dogomania

Lnienie - jak przygotować mieszkanie


vit

Recommended Posts

Czesc wszytskim
Mam może glupie pytania, ale kto pyta nie bładzi. Za jakiś czas planuje zakup greoenendala a w tej chwili będe robić generalny remont mieszkania, łącznie z wymianą podłóg i stąd moje pytanie. Nigdy nie miałam psa o takiej szacie jaką mają belgi długowłose i stąd nie do końca zdaje sobie sprawę z tego co może sie dziać z mieszkaniem kiedy taki pies zaczyna lnieć. Chciałabym położyć na podlogę wykładzine, ale nie wiem czy nie zamieni sie ona szybko w dywan z psich włosów, którego nawet odkurzaczem nie da sie sprzątnąć? Wiem, że najepsze byłyby panela albo płytki, ale jakoś wolałabym co innego. Jakie jest wasze zdanie na ten temat?

Link to comment
Share on other sites

Mam Tervika, nie radze żadnych wykładzin ani dywanów, ale nie tylko z powodu linienia, ale i z powodu błota jakie psisko będzie przynosić na sierści. Ja właśnie z tego powodu pozbyłam się dywanu w korytarzu.
Co do linienia, to jeżeli psa będziesz wyczesywać (nie czekać aż sierść sama zacznie wyłazić to da się przeżyć.
Lepszy dywan od wykładziny bo można go wynieść i dokładnie wyczyścić.

Link to comment
Share on other sites

Wydaje mi się, że i tak lepsza sierść belga, bo od biedy można ją jakoś sprzątnąć niż np. kota dachowca :lol: . Posiadam takiego prócz dwóch belgów i to jego sierść najbardziej daje mi się we znaki, bo się wbija i czasem nawet odkurzacz nie daje rady ;) . A wykładzinę to mam w miejscach, gdzie moja zwierzyna bywa rzadko.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki i wzajemnie :)

A z tą sierścią nie jest tak źle. Idzie się przyzwyczaić :) Także do czarnych kłaków na talerzu czy w dopiero co otwartym piwie :lol:
Ale faktycznie, gdybym miała wybór to zrezygnowałabym z dywanów na rzecz paneli lub czegoś w tym klimacie. Codzienne odkurzanie niewiele daje. I tak raz w tygodniu trzeba zbierać sierść szczoteczką. Inna sprawa, że ja mam jeszcze drugiego psa, gładkowłosego, którego sierść rzeczywiście do usunięcia jest o wiele gorsza :angryy:

Ale jak mówiłam, nie jest źle. To w końcu tylko masa sierści i gratisowa piaskownica. A ile frajdy z obcowania z psami :D

Link to comment
Share on other sites

A ja mam spacjalna szczote do odkurzcza do zbierania siersci i nie ma problemu. To jest taki walekk na ktorym sa umocowane takie szczotki...no trudno mi wytlumaczyc jak to wyglada....ale siersc (i wszelkie inne zabrudzenia z wyjatkiem piasku) zbiera znakomiecie!!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...