Jump to content
Dogomania

Problem... pomóżcie


Loria_xD

Recommended Posts

no sorki,ale jak się ktoś próbuje wzbogacić na psach i nic o nich nie wie, to chyba warto by było,gdyby ludzie wiedzieli za co tyle kasy płacą?
jak ktoś daje ogłoszenia do netu, to każdy może je oglądać i rozpowszechniać, to nie prywatna korespondencja, a i hodowca od reproduktora ma prawo wiedzieć, bo i na jego niekorzyść byłoby gdyby szczeniaki wyrosły na niekoniecznie rasowe,
zresztą sama "hodowczyni" pochwaliła się przydomkiem, stąd wiem,
więc pa-ttti nie wiem o co Ci chodzi

Link to comment
Share on other sites

Nic się złego nie stało, ze ogłoszenie Smerfetka zamieściła. W końcu znamy zakonczenie romansu i "zabawy w hodowlę".
Właścicielka repa z pewnością nic nie wie o tej całej zabawie.
A labki chyba zaczynają byc mniej popularne !!!! :) Bo ceny spadają i coraz więcej ich w schronach :(

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='pa-ttti']smerfetka skąd wiesz że to napewno ten miot?
a poza tym, czy hodowca prosił Cię o pomoc w rozsyłaniu dalej jego ogłoszenia? jakim prawem to robisz, i to jeszcze na wątku który mówi tyle złego o tym hodowcy??[/QUOTE]

Że co? Skoro ogłoszenie jest umieszczone w sieci to znaczy, że każdy może sobie je znaleźć i przeczytać, więc nie rozumiem pretensji do smerfetki. A że wątek "mówi tyle złego" o (pożal się boże) hodowcy to czyja wina jest?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='evel']Że co? Skoro ogłoszenie jest umieszczone w sieci to znaczy, że każdy może sobie je znaleźć i przeczytać, więc nie rozumiem pretensji do smerfetki. A że wątek "mówi tyle złego" o (pożal się boże) hodowcy to czyja wina jest?[/QUOTE]

natknęłam się kilka dni temu znów na ogłoszenie tego miotu, czyli coś nie idą.... Może to i lepiej, bo nie będą już produkować więcej maluchów. A jak chcieli zarobić na małych, to chyba nici z tego, bo już dawno szczeniaki zjadły swoją cenę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='panbazyl']natknęłam się kilka dni temu znów na ogłoszenie tego miotu, czyli coś nie idą.... Może to i lepiej, bo nie będą już produkować więcej maluchów. A jak chcieli zarobić na małych, to chyba nici z tego, bo już dawno szczeniaki zjadły swoją cenę.[/QUOTE]pytanie brzmi: co stanie się z tymi szczeniętami jeśli nie znajdą się nabywcy..bo podejrzewam,że raczej w domu nie zostaną..:(

Link to comment
Share on other sites

tzn podejrzewasz że co się z nimi stanie???
ja podejrzewam, że jak nie znajdą domu za tą cenę, to znajdą go za niższą.
przeważnie jak hodowca nie może sprzedać psa, to obniża cenę. chyba że pies jest super wystawowy, wtedy ta cena jest taka sama, a wręcz coraz wyższa im starszy jest pies. tak przynajmniej jest w "mojej" rasie. ale, bądź co bądz, trzeba przyznać że moje psy ważą po 2,5kg i mniej z nimi zamieszania niż z labradorami.

miałam kiedyś labradorkę, więc wiem ile szkód mogą wyrządzić takie maluchy, a miot jest przecież liczny.
teraz mam labradora na święta pod opieką, bardzo spokojny psiak, ale je tyle co wszystkie moje 4 psy przez cały dzień:)

Link to comment
Share on other sites

kwestia ceny za jaką zostaną sprzedane jest dla mnie nieistotna.. zakładam jednak,że wraz z obniżką ceny obniżą się również "oczekiwania" co do właścicieli szczeniąt; krótko mówiąc zostaną oddane byle komu za "psie pieniądze", a potem niewykluczone,że niektóre z nich wylądują na ulicy..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Shanara']pytanie brzmi: co stanie się z tymi szczeniętami jeśli nie znajdą się nabywcy..bo podejrzewam,że raczej w domu nie zostaną..:([/QUOTE]
pytanie najlepiej było by zadać autorce topiku, ale jej raczej na dogo nie ma juz dawno.
Labradory są dziwnymi psami, zapominamy, ze to psy myśliwskie a nie domowe niuńki. Do wieku 2 lat potrafią dom dosłownie zjeść. fakt, ze nie wszystkie, ale 90% tak.
Teraz nawet nie wiem jaka jest cena na labki, bo to też zależy od rejonu Polski - wschód zawsze tańszy - teoretycznie przynajmniej.
Ale nie jestem też pewna czy właściciele tej hodowli są w stanie ocenić zdolności wystawowe swoich maluchów, mam raczej wątpliwości.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Shanara']kwestia ceny za jaką zostaną sprzedane jest dla mnie nieistotna.. zakładam jednak,że wraz z obniżką ceny obniżą się również "oczekiwania" co do właścicieli szczeniąt; krótko mówiąc zostaną oddane byle komu za "psie pieniądze", a potem niewykluczone,że niektóre z nich wylądują na ulicy..[/QUOTE]

Oczekiwania raczej się nie zmieniaja. Tzn. należy zaznaczyć, że są hodowcy które jakieś oczekiwania mają, i tacy, którzy nie mają żadnych, liczy się tylko fakt, żeby sprzedać szczenię za oczekiwaną sumę.
Ale też słusznie powiedziane, że za mniejszą kasę może być tak że zostaną oddane "byle komu". Za małe pieniądze kupią je, co bardzo prawdopodobne, ludzie którzy nie przemyśleli decyzji i chcą np. kupić "zabawkę" dla dziecka na święta, albo pseudohodowcy, bo oni zawsze obcinają koszty jak się da. Raczej osoba szukająca określonego psa, o określonych wymaganiach co do niego, szuka w innym przedziale cenowym, bo im niższa cena, tym bardziej prawdopodobne że coś z psem jest "nie tak".

Link to comment
Share on other sites

też zależy,bo niektórzy kupują taniej, ja tam mam tańszego psa,ale za to z domowej hodowli z doświadczeniem związanym z psychiką psów i mój psiak jest super i był w pełni przemyślany,od tej hodowczyni też był miot labków, było ich 10 i sunia fajna,choć nie aż tak utytułowana,ale za to miała osiągnięcia w innych dziedzinach no i super charakter, fajna i bardzo mądra, ale znajoma liczyła się z tym,że jej hodowla jest mało znana i też polubiła niektórych przyszłych właścicieli i psy sprzedała za ok 900-1000 z tego co wiem,nie znam szczegółów, ale wiem,że nie zawyżała ceny, wszystkie znalazły fajne domki,
a 1300 zł to trochę dużo, jak na niepewne skojarzenie, początkującego hodowcy, który tak naprawdę uczy się na tym miocie, socjalizacji i żywienia i co takiemu nabywcy doradzi?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...