Jump to content
Dogomania

Sam w domu : PILNE!!!


LemOnek<33

Recommended Posts

heeeeeeeeeej!

Pilnie potrzebuje pomocy!!
Problem polega na tym , że jak wszyscy wychodzimy z domu w tygodniu i pies zostaje sam....
ojejjjj od razu zaczyna szczekać , piszczeć czasami drapać dzwi naszczęście nic nie niszczy ani sie nie załatwia w domu mamy też szczęście że mamy cierpliwych sąsiadów bo jeszcze nie mieliśmy skargi od żadnego :roll:

a prosze pilnie o pomoc a to dane:
-ma na imie Lemon
-jest duży większy od labradora
-ma około roku
-jest wzięty ze schroniska ale był tam tylko około 3 miesięcy
prosze o pomoć!!!!

Link to comment
Share on other sites

Może zacznijcie tak:kiedy wszyscy jesteście w domu ubieracie się dając smaki.Wychodzicie na minutę.Pies przez min.jest spokojny,wracacie w euforii i nagradzacie,wychodzicie na 2 min,nagradzacie,na trzy min., nagradzacie.
Bierzecie psa na spacer,po wyczerpującym spacerze(ćwiczenia) zostawiacie go z kongiem na 5 min.
Wracacie ,nagradzacie i ak dalej.Pozdrawiam i życzę powodzenia .Mam nadzieję,że to coś da:)

Link to comment
Share on other sites

Dokładnie jak powyżej, ale trzeba poświęcić naprawdę dużo czasu. Ze wspomagaczy : DAP psie feromony w sprayu i syrop Calm Aid. Ja stosowałam (i okresowo jeszcze stosuję) te trzy sposoby. Skuteczność osiągnęłam po 2-3 tygodniach, niestety potem mój urlop wszystko popsuł i praca od nowa.

Link to comment
Share on other sites

To zacznij od koment -zostań, waruj, siad i oddal się od niego pozostając w zasięgu wzroku .Jak wykona -nagródź i tak powoli małymi kroczkami . Kiedy będzie warował i skupi się na tym, daj mu kość, kong i wyjdz na chwilę.Itd jak w radach p. Zofii. To potrwa na pewno zanim osiągniecie sukces.

Link to comment
Share on other sites

Zobojętnij psa na wychodzenie, zakładaj i zdejmuj buty, kurtkę, dzwoń kluczami, otwieraj i zamykaj drzwi bez wychodzenia. Jak już będzie wtedy spokojny, spróbuj wyjść na momencik za drzwi i wróć zanim się zdenerwuje. Dalej tak jak napisała [B]marta9494[/B].

Przede wszystkim :
- absolutnie najważniejsze jest, żeby pies był po baaardzo długim spacerze przed Twoim wyjściem (zmęczony zarówno fizycznie jak i psychicznie, szkoleniem)
- nie żegnaj się z psem gdy wychodzisz, nie denerwuj się, nic do niego nie mów i na niego nie patrz, wyjdź jak gdyby nigdy nic, najlepiej kiedy nie patrzy
- zostaw mu smakołyki do gryzienia, możesz nasypać jedzenia do miski jak jest żarłokiem i wtedy wyjść
- NIGDY wracając nie otwieraj drzwi, kiedy hałasuje i drapie, czekaj pod drzwiami chociażby na moment ciszy i wtedy wejdź (chodzi o to, żeby psiak się nie nauczył, że takim zachowaniem wymusza Twój powrót).
- analogicznie do powyższego nie zawracaj, kiedy zacznie koncert po Twoim wyjściu.
- po powrocie nie denerwuj się na niego ani też nie witaj zbyt wylewnie, poczekaj chwilkę aż się uspokoi i opadną z niego emocje i wtedy przywitaj.
- tak jak pisała [B]murakami[/B], możesz przetestować preparat D.A.P. (w sprayu lub dyfuzorze)

Link to comment
Share on other sites

Witam nie wiem gdzie się mam zwrócic o pomoc moi sąsiedzi adoptowali suke bokserkę z fundacji sos boksery zara po sterylce zrobiła się agresywna demolować mieszkanie sasiedzi interweniowali do fundacji ale bez skutku wydano psa nakazano pokryc koszta sterylki jak pies agresywny robi duze szkody echo sos umyło ręce..zara jest wyprowadzana wyganiana ale niszczy..dziś po rozmowie z panią z fundacji sos poinformowano włascicielke o tym że 600zł ma zapłacic za hotel i oni ja wezma na szkolenie...sąsiedzi starają sie ja układac dbają o nią...pomocy co robić??????czy okreslić to jednoznacznie pies opisany w samych superlatywach a prawda jest inna

Link to comment
Share on other sites

Co to znaczy zrobiła się agresywna? Niszczenie w domu nie jest oznaką agresji :roll:
Każdy pies ma swoje wady i zalety, dodatkowo psy "po przejściach" potrzebują więcej czasu, serca i wysiłku właścicieli dopóki nie poczują się w nowym domu bezpiecznie. Potem potrafią się za ten wysiłek oczywiście nieopisanie odwdzięczyć swoją wiernością i oddaniem. Nie jest winą fundacji, że sunia ma zapędy niszczycielskie. To nie jest nowa lodówka czy sukienka, którą można zareklamować w sklepie i mieć jakieś roszczenia. To żywa czująca istota, która najwyraźniej przeżywa silny stres, który objawia się niszczeniem. Dodatkowo takie zachowania są trudne do przewidzenia, w każdym domu pies może się inaczej zachowywać, więc pretensje są tutaj nieuzasadnione. Najczęściej winę za zachowanie psa ponoszą właściciele, to przez ich błędy psiaki zachowują się niewłaściwie. Proponuję przeznaczyć te 600zł na spotkania z dobrym behawiorystą, który wytłumaczy właścicielom jak postępować i jak rozwiązać problem (to wyjdzie pewnie nawet o wiele mniejsza kwota).

Link to comment
Share on other sites

A ja nie rozumiem skąd te nerwy. Prosiłaś o radę, odpowiedziałam. Nie mam nic wspólnego z wymienioną fundacją. Wiem natomiast z doświadczenia, że wiele psów, które do mnie trafia okazuje się mieć zupełnie inny charakter i zachowania niż przewidywane. To działa w obie strony, jak biorę psa, który ma być aniołkiem, to u mnie pokazuje różki, albo na odwrót, ma być niekontaktowy agresor, a jest najcudowniejszy pies pod słońcem. To niekoniecznie jest czyjaś wina, psia psychika nie jest prosta jak budowa cepa. Sytuacje wynikają różne i myślę, że nie trzeba od razu reagować tak nerwowo, adopcja psa to odpowiedzialność.

Link to comment
Share on other sites

Witam..ja wiem ze to odpowiedziałnosc i oni całe serce oddali dla psa ale poprostu potrzebowali fachowej pomocy a niestety jej nie dostali dlatego pisze jasno to co napisałam napisałam w swoim imieniu nie sąsiadów nie okreslam że fundacja jest be be ale postąpiono paskudnie z moimi sasiadami a tak nie powinno być dziękuję wszystkim którzy mi doradzali wczesniej co powinni zrobić..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...