Jump to content
Dogomania

nowe karmy- co o tym sądzicie


mijakimi

Recommended Posts

Mój On jadł Brita, nutranugets......niestety przy 4 worku zawsze grymasi. Po Bricie sierść jej zmatowiała.Nutranugets jest ok pod względem koralikó no i poprawy sierści

pojawiły się na rynku nowe karmy :co o nich sadzicie?
regal,
[URL]http://zooexpress.pl/go/_info/?id=1430[/URL]
co sądzicie o karmach Bosha i Ariona?

Link to comment
Share on other sites

[FONT=arial,helvetica,sans-serif][SIZE=2]Składniki główne
[/SIZE][/FONT]
[FONT=arial,helvetica,sans-serif][SIZE=1][SIZE=2]Zboża, mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego, roślinne produkty uboczne, oleje i tłuszcze, ryby

Fajna karma. Dla kur.[/SIZE]
[/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mijakimi']litterka . O jakiej karmie mówisz? Kurczę a ja zamówiłam tego Ariona..........

fajnie by było aby wątek ten był o nowych karmach .[/QUOTE]
O tej z linka. Generalnie karma (przynajmniej moim zdaniem) powinna głównie składać się z mięsa. A już w ogóle uwielbiam podawać psu karmy bezzbożowe.

Link to comment
Share on other sites

[SIZE=3]ta karma z linka to budżetówka Royala, skład co pewnie widziałaś:[/SIZE]

[FONT=arial,helvetica,sans-serif][SIZE=1][SIZE=2][B][I]Zboża, mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego, roślinne produkty uboczne, oleje i tłuszcze, ryby [/I][/B][/SIZE]

[SIZE=3]czyli to głównie jakieś odpadki i roslinne produkty uboczne...... generalnie trudno to polecić jako karmę dla psa :shake: , ta karma nawet nie ma pszenicy tylko jej produkty uboczne !!!

jesli chodzi o Ariona i Boscha , zgadzam sie z poprzednikami - slabe karmy a Bosch dodatkowo nak na ta jakość strasznie drogi....
[/SIZE][/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Sprobuj normalnego pelnowartosciowego royala podac ,a gwarantuje,ze zobaczysz poprawe siersci .Ja swojej Once daje royala i jestem zadowolony.Zaraz pewnie zleca sie "antyroyalowce" i powiedza,ze ta karma tez nie jest dobra.Ja poki co wiem swoje ,a mianowicie mojemu pieskowi sluzy znakomicie i wydaje mi sie,ze nie jednemu tez by sluizyla.Oczywiscie sa wyjatki.Pzdr

Link to comment
Share on other sites

nie ma czegos co jest pełnowartościowe i nazywa sie Royal.

chyba ze hydrolizaty białek zwierzęcych nazwiemy mięsem....

moj pies po Royalu cierpiał na poważną alergie , nie twierdze ze każdy bedzie...., ale produkty użyte do wyprodukowania tej karmy nie sa wysokiej jakości...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='andromeda']Jezeli chodzi o mnie to nie boje sie nowosci. Jezeli skład karmy spełnia moje wymagania to dlaczego jej nie sprawdzic. Zreszta cieżko jest kupic karme bez zawartosci kurczaka w jakiejkolwiek postaci. Wiec jak znajde takową to ja kupuje.[/QUOTE]

Mogłabyś mi napisać co jest na rynku obecnie bez kurczaka i w rozsądnej cenie? Może być na pw bądź gg 4489731 - Zu ma uczulenie na kurę, ale po Bricie L&R chodzi ciągle głodna...:roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='evl']Mogłabyś mi napisać co jest na rynku obecnie bez kurczaka i w rozsądnej cenie? Może być na pw bądź gg 4489731 - Zu ma uczulenie na kurę, ale po Bricie L&R chodzi ciągle głodna...:roll:[/QUOTE]


To podaje Tutaj :)


To są karmy które znalazłam bez dodatku kurczaka. Chociaż ja staram się jeszcze unikać zbóż wie to już pewnego rodzaju akrobatyka, bo tych jest jeszcze mniej. Testowałam Acane na której mój pies wrócił do swojej wagi pojawił się tłuszczyk i wszystko było dobrze do czasu pojawienia się zielonych kupek i łupieżu. Obecnie dostaje Wolfsbluta z dziczyzna ale nie wiem czy ja jeszcze kupie bo stracił tłuszczyk zdobyty na Acanie...Zamówiłam Nutre Gold Salomon i będę ja testować. Licze ze trafie na karmę po której będzie po prostu dobrze!

Wszystkie karmy Wolfsblut
Acana: Grasslands, Pacifica,Lamb & Apple
Bento Kronen salmon& rice (inne maja tłuszcze zwierzece wiec je wykluczyłam za niepewny składnik)
Nutra Gold Salmon & Potato Adult
Orijen z ryba i dziczyzna
Tast Of The Wild z ryba ( reszta ma kurczaka)
PLATINUM LAMB&RICE
Burns: Dziczyzna, kaczka, jagnieina, wieprzowina, ryba
Exclusion: z rybą i ziemniakami, kaczka, jeleniem, krolikiem
Forza 10: ryba, jeleń,
Lukullus Wołowina charolaise i pstrąg

Ceny są różne, ale na pewno nie są niskie. Chociaż ja już przestałam się kierować cena bo to mi się nie opłaca. Mam jednego wrażliwca i chyba trafił mi się drugi.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

[quote name='mijakimi']litterka . O jakiej karmie mówisz? Kurczę a ja zamówiłam tego Ariona..........

fajnie by było aby wątek ten był o nowych karmach .[/QUOTE]

Arion to straszna lipa jesli chodzi o skład , "litterka" chyba go właśnie podała. Z tego co wiem można znacznie lepiej wybrać jeśli sie szuka karmy w tej cenie

Link to comment
Share on other sites

[FONT=MS Shell Dlg 2][COLOR=#000000][COLOR=#000000][FONT=MS Shell Dlg 2][B]mam psa[/B]

i na co sie zdecydowałaś ?

sprawdza sie ?


Na gotowanego indyka z ryżem i warzywami z dodatkiem olejów + witaminy :)

Nie trafiłam na żadną na której mój pies wyglądałby super - no tylko RC Hypoallergenic, ale u weterynarzy cena jak za zboże wiec zdecydowałam spróbować z gotowanym.
Wszystkie składniki dokładnie ważę i jak na razie jest dobrze.[/FONT][/COLOR][/COLOR][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

to spróbuj tej: [url]http://www.1stchoice.com.pl/karmy/dla_psow,2/dorosle_psy,6/jagniecina_i_ryba,13.html[/url]

1st Choice to jest karma bez kurczaka, ma bardzo dużo mięsa ( ponad 1,5kg świeżego jest użyte na 1kg suchej karmy)

Świetny skład, kiedyś karmiłem poprzednią wersją i reakcja psa i wygląd to była rewelacja.
Widziałem wątek na dogomani na jej temat. Poczytaj i daj znać co sądzisz

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zakla']arion to syyyyyyyyyyf.[/QUOTE]
A dlaczego uważasz, że syf? Właśnie zaopatrzyłam się w wór Ariona Premium Senior i skład wcale nie wygląda fatalnie i dawkowanie małe.
Bosh z tego co czytałam nie jest najlepszy jakościowo.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aga']A dlaczego uważasz, że syf? Właśnie zaopatrzyłam się w wór Ariona Premium Senior i skład wcale nie wygląda fatalnie i dawkowanie małe.
Bosh z tego co czytałam nie jest najlepszy jakościowo.[/QUOTE]

Ani Bosch, ani Arion nie pasowały psom u mnie na DT - po obu kupy były duże, baaardzo było je czuć, a do tego były częste. O niebo lepiej jest na Hillsie albo Bricie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ladySwallow']Ani Bosch, ani Arion nie pasowały psom u mnie na DT - po obu kupy były duże, baaardzo było je czuć, a do tego były częste. O niebo lepiej jest na Hillsie albo Bricie.[/QUOTE]

Nie przeczę, że każdy pies reaguje inaczej na karmę, ale chciałam się dowiedzieć dlaczego [B]zakla[/B] uważa, że ta karma to syf. Czytałam wiele pozytywnych opinii o tej karmie, dlatego próbujemy.
Na razie niewiele mogę powiedzieć bo dopiero wprowadzamy Ariona. Jest + bo nowość nie wywołała biegunki, co u mojej suni się zdarzało. A i skład na opakowaniu jest inny (wydaje się lepszy) od podawanego na stronach internetowych, dawkowanie również mniejsze :-?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...