Jump to content
Dogomania

Suchy szorstki nos - dlaczego?


Siostra

Recommended Posts

Witam, potrzebuję fachowej opinii (i liczę, że tutaj ją znajdę)
Moja 2,5 roczna bokserka Nanda chronicznie ma suchy i szorstki nos. Pytałam dwóch wetów, twierdzą, że pies jest zdrowy i taka jego uroda, a ja się obawiam, że jednak coś jest nie ok. Taki nochal Niulka ma od zawsze, naprawdę rzadki to u niej widok nosek wilgotny i błyszczący. Martwię się i boję, żeby czegoś nie przeoczyć. Może to symptom jakiejś choroby? Co robić?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Atenka']Nie martw się niczym.Ja mam buldożkę francuską i mopsa-nochale wysuszone i szortskie. Pomaga smarowanie maścią tranową (w razie zlizania nic się nie stanie),tylko trzeba smarować systematycznie.[/quote]

Jak często stosować? Kilka razy dziennie?

Link to comment
Share on other sites

To zależy od stopnia wysuszenia, jak bardzo nochal jest przesuszony (zrogowaciały) to na początek codziennie raz.Po jakimś tygodniu powinna być poprawa (jeśli maść nie zostanie zlizana)i potem wystarczy 2-3 razy w tygodniu.

P.S.maść trzymaj w lodówce i wyciągaj przed posmarowaniem 15 min wcześniej.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Czy nosek nie peka i nie ma przebarwien?... slyszalam o schorzeniu genetycznym ktore nazywa sie Dermoid Lupus ... cos tam, w skrocie DLE i czesto takie sa pierwsze objawy. Chyba nazywa sie to "nos collie" po polsku. jest odmiana rumienia, o ile dobrze pamietam.
Tak tylko mi przyszlo do glowy ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 6 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...