Jump to content
Dogomania

CACIB Kaliningrad 22-23.07.2006


kadziumia

Recommended Posts

państw trzecich wyszczególnionych w Załączniku II Części B, Sekcji 2 oraz w Części C rozporządzenia (WE) Nr 998/2003 Parlamentu Europejskiego i Rady (aktualną listę państw zawiera rozporządzenie Komisji (WE) Nr 425/2005 z dnia 15 marca 2005r. [I]zmieniające rozporządzenie (WE) nr 998/2003 Parlamentu Europejskiego i Rady w odniesieniu do wykazu państw i terytoriów[/I]) mogą być przemieszczane na terytorium RP jeżeli:
[FONT=Symbol]- [/FONT][FONT=Times New Roman]zostaną zidentyfikowane za pomocą [B]czytelnego tatuażu z numerem lub mikroczipu[/B] zgodnego z wymaganiami normy ISO 11784 lub Aneksu A do normy ISO 11785
(w przypadku, gdy mikroczip nie spełnia wymagań żadnej z ww. norm, właściciel zwierzęcia lub osoba za nie odpowiedzialna w imieniu właściciela, musi zapewnić[/FONT][FONT=Symbol]- [/FONT][FONT=Times New Roman]możliwość[/FONT][FONT=Symbol]- [/FONT][FONT=Times New Roman]odczytania numeru mikroczipu podczas jakiejkolwiek kontroli w czasie przemieszczenia, tzn. musi dysponować[/FONT][FONT=Symbol]- [/FONT][FONT=Times New Roman]czytnikiem).[/FONT]
[FONT=Symbol]- [/FONT][FONT=Times New Roman]zostaną zaszczepione przeciwko wściekliźnie, zgodnie z zaleceniami producenta szczepionki, przy użyciu szczepionki inaktywowanej, zawierającej przynajmniej jedną jednostkę antygenową na dawkę (standard WHO).[/FONT]
[I][FONT=Symbol]- [/I][/FONT][FONT=Times New Roman]zostaną zaopatrzone w świadectwo zdrowia, którego wzór zawarty jest w Decyzji Komisji z dnia 1 grudnia 2004r. Nr 2004/824/WE [/FONT][FONT=Times New Roman][I]ustanawiającej wzorcowe świadectwo zdrowia dla przemieszczania o charakterze niehandlowym psów, kotów
i fretek z państw trzecich do Wspólnoty, [/I][B]lub
[/B][/FONT][I][FONT=Symbol]- [/I][/FONT][FONT=Times New Roman]paszport, zgodny z wzorem ustalonym Decyzją Komisji 2003/803/WE, w przypadku gdy zwierzę jest przemieszczane z państwa trzeciego wyszczególnionego w Załączniku II, Części B, Sekcji 2 do rozporządzenia Komisji (WE) Nr 425/2005, o ile to państwo trzecie powiadomiło Komisję i inne państwa członkowskie o zamiarze posługiwania się paszportem zamiast świadectwem zdrowia. W chwili obecnej dotyczy to Republiki San Marino, Szwajcarii, Norwegii i Lichtensteinu.[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 900
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='orsini']no i dzięgi na łapówki:)))bo oni i tak chcą zawsze kaski:)))))pijawki jedne:evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol:[/quote]

Ale mądrze napisane to powyżej :evil_lol: :evil_lol:
a od nas w zeszłym roku nie chciali i nawet za weta nic nie płaciłam, tylko psie paszporty chcieli pooglądać:evil_lol: Wszystko zalezy na kogo sie trafi i jaki będzie miał humor:razz:
a wiadomo jaka jest obsada i rozkład grup ?

Link to comment
Share on other sites

Ja w zeszłym roku płaciłam 100 zł - to troszkę więcej niż normalnie, ponieważ przez biuro turystyczne, ale nie słyszałam nigdy, aby była za darmo. Na granicy bez problemu, na paszport psi bez dopłat, wet sie pytał, czy może wstawić pieczątkę i tyle! Mam nadzieję, że w tym roku też tak dojadę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Basik']Ja w zeszłym roku płaciłam 100 zł - to troszkę więcej niż normalnie, ponieważ przez biuro turystyczne, ale nie słyszałam nigdy, aby była za darmo. Na granicy bez problemu, na paszport psi bez dopłat, wet sie pytał, czy może wstawić pieczątkę i tyle! Mam nadzieję, że w tym roku też tak dojadę.[/quote]

Jak przez biuro to płacisz, a jak bezposrednio w Wawie to nie;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Flaire']Tak, ja tez wwoziłam psa zza granicy bez problemów, ale jednak wolałabym tutaj zgodnie z prawem, bo nie podobają mi się potencjalne skutki.

Chyba jednak warto sprawdzić, bo Polska jako członek Unii musi się podporządkować przepisom unijnym. A to przynajmniej kiedyś było różnie zależnie od kraju, z którego się wjeżdżało.[/quote]

No tak, tylko w obrębie Unii też są jakieś wyjątki np. Anglia.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bongobongo']No tak, tylko w obrębie Unii też są jakieś wyjątki np. Anglia.[/quote]Państwom unijnym obecnie wolno (w pewnych przypadkach) mieć BARDZIEJ restrykcyjne przepisy niż te unijne. Natomiast nie wolno im mieć - chyba z bardzo łatwo zrozumiałych powodów :roll: - MNIEJ restrykcyjnych przepisów. Myślałam, że to oczywiste. :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Flaire']Państwom unijnym obecnie wolno (w pewnych przypadkach) mieć BARDZIEJ restrykcyjne przepisy niż te unijne. Natomiast nie wolno im mieć - chyba z bardzo łatwo zrozumiałych powodów :roll: - MNIEJ restrykcyjnych przepisów. Myślałam, że to oczywiste. :roll:[/quote]

Podzieliłam się wiadomością po to, aby zainteresowane osoby sprawdziły ją sobie w przepisach, a nie po to, aby dyskutować co jest oczywiste, a co nie!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bongobongo']Podzieliłam się wiadomością po to, aby zainteresowane osoby sprawdziły ją sobie w przepisach, a nie po to, aby dyskutować co jest oczywiste, a co nie![/quote]To nie dyskutuj :niewiem:. Ja nie muszę nic sprawdzać, bo prawno czytałam (w styczniu przywiozłam do Polski szczenię z poza Unii) i wiem, że Polsce nie wolno wpuszczać na swoje terytorium (czyli do Unii) zwierząt wbrew unijnym przepisom - to wszytko. Bardziej restrykcyjne prawo (za zgodą Unii) mogłaby Polska mieć, ale mniej restrykcyjne - nie. A to i tak nijak się ma do Kaliningradu jeśli Rosja jest, jak pisze orsini, na liście państw, z których te badania nie są wymagane.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Flaire']To nie dyskutuj :niewiem:. Ja nie muszę nic sprawdzać, bo prawno czytałam (w styczniu przywiozłam do Polski szczenię z poza Unii) i wiem, że Polsce nie wolno wpuszczać na swoje terytorium (czyli do Unii) zwierząt wbrew unijnym przepisom - to wszytko. Bardziej restrykcyjne prawo (za zgodą Unii) mogłaby Polska mieć, ale mniej restrykcyjne - nie. A to i tak nijak się ma do Kaliningradu jeśli Rosja jest, jak pisze orsini, na liście państw, z których te badania nie są wymagane.[/quote]


Z moich znajomych nikt nigdy nie robił takich badań i zaliczali wszyscy wystawy. EASY!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pszym']Z moich znajomych nikt nigdy nie robił takich badań i zaliczali wszyscy wystawy. EASY![/quote]No bo z Rosji, jak pisała orsini, ewidentnie ich nie trzeba. Natomiast np. z Białorusi - trzeba, i wiem o Białorusinach, którzy nie dotarli na wystawę, bo ich zawrócili na granicy... :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Flaire']wiem o Białorusinach, którzy nie dotarli na wystawę, bo ich zawrócili na granicy... :roll:[/quote]Tylko że jak Białorusinów zawrócą na granicy, to oni jadą sobie do domciu i nawyżej wystawy w Polszy nie zaliczą. Natomiast jak mnie by zatrzymali na granicy (w drodze powrotnej z wystawy na Białorusi, oczywiście, bo chodzi o wjazd do Unii), to mam problemik... ;-)

Link to comment
Share on other sites

Ja byłam w marcu tego roku w Kaliningradzie. Potrzebne jest świadectwo od Urzedowego lekarza i paszport. Płaci się także na granicy ubezpieczenie za samochód. I to wszystko. Nic więcej nie potrzeba.
Ponawiam pytanie - czy ktoś ma jakies info???

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agatka']A tak na marginesie nie organizuje ktos jakiegos wyjazdu z południa Polski?[/quote]

[FONT=Arial Black]?? Jestem zainteresowana wyjazdem. Moze warto cos zorganizowac? Moze jakis bus np. z Krakowa, z tym ze potrzeba byloby zebrac wiecej chetnych.[/FONT]
[FONT=Arial Black]Moze jakis wspolny wyjazd samochodem?[/FONT]
[FONT=Arial Black]Mam jednego pieska sredniej wielkosci.[/FONT]


[FONT=Arial Black][EMAIL="[email protected]"][FONT=Verdana][/FONT][/EMAIL][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...