Jump to content
Dogomania

CACIB Kaliningrad 22-23.07.2006


kadziumia

Recommended Posts

  • Replies 900
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Gośka']Skąd jechałby bus?
I jaki jest przewidywany koszt jeśli pojedzie pełny?
Może bym się skusiła, ale jedynie pod warunkiem że podróż busem wyniesie taniej niż samochodem, więc potrzebne mi koszty do przeliczenia sobie.
Jeśli chodzi o wizy to byłam 3 albo 4 lata temu i kupowaliśmy bodajże na granicy, na 100% nie w żadnej ambasadzie. Dla psa potrzebne było zaśw. od powiatowego, paszporty nie wiem czy oni respektują bo Rosja w Unii nie jest. I tak na granicy każdego psa oglądał ich wet i wypełniał stosy kartek i przybijał milion pieczątek do papieru, który trzeba było potem podbić na wystawie i jak się wracało pokazać to na granicy. Kosztował chyba 7 rubli w drodze powrotnej drugie 7. Na miejscu po dostaniu CACa w ch trzeba było pokazać albo zostawić tez juz nie pamiętam rodowód, znaczy skan i skan championatu zapłacić od 5 do 20 dolarów za Ch Rosji, brali kasę adres i tyle, należało się modlić że wyślą. Ta płatność tez nie wiem od czego uzależniona, ale Polaków było sporo i każdy płacił inaczej ja zapłaciłam 15 dolarów, championat dostałam po miesiącu lub dwóch, ale wiele osób nie dostało go do tej pory. Jednym słowem fajna wycieczka, tylko nieco ryzykowna ;)[/quote]
[B]Gośka[/B] - masz już bardzo nieaktualne informacje i niedobrze się stało, że je umieściłaś na forum. Bo - jak znam życie - sporo osób weźmie je sobie "do serca" i... będą w stresie.
Informacje sprzed 3-4 lat są NIEAKTUALNE.

[B]Na granicy -[/B] tak, jak zostało to napisane w jednym z poprzednich postów -[B] dla ludzi: paszport + wiza[/B] (bezpłatna, czas oczekiwania tydzień, załatwia się ją w stosownej placówce konsularnej wg miejsca zamieszkania:
[url]www.poland.mid.ru);[/url] [B]dla psów: paszport.[/B] Żadnych zaświadczeń od powiatowego nie potrzeba!!! To już wogóle przeżytek i należy o tym świstku jak najszybciej zapomnieć.

[B]Żadnych karteczek nie podbija się na wystawie[/B] (co do psów). A na granicy płaci się (albo nie; nie wiem, od czego to zależy. Może od rangi wystawy?) za przegląd weterynaryjny. Taki przegląd jest robiony raz, gdy jedziemy "tam". Ubezpieczenie samochodu - nadal aktualne tylko to, które opłaca się na granicy.

[B]Za ichniejsze Championaty płaci się w Euro, a nie w USD!!![/B] Można zapłacić na miejscu (cena w zależności od Klubu, który organizuje wystawę) lub wysłać im w liście lub przez kogoś przekazać i umówić się na następnej wystawie, że ktoś zabierze.

Wszyscy moi znajomi, którzy razem ze mna opłacali Championat Rosji lub Championat RKF - [B]otrzymali opłacone certyfikaty.[/B] I to w miarę szybko.

[B]Gośka[/B] - mam prośbę. Nie zamieszczaj takich zdezaktualizowanych informacji, bo wprowadzasz zamieszanie.
Wiem, na pewno chciałaś podzielić się swoją wiedzą, ale 3-4 lata wstecz, to cała wieczność!

Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asiaczek']Ubezpieczenie samochodu - nadal aktualne tylko to, które opłaca się na granicy.[/quote]

Czyli zielona karta jest tam nieważna? Wykupuje się je na granicy? A nie wiesz ile kosztuje dla osobówki? Mniej więcej oczywiście.

Link to comment
Share on other sites

[B]Gośka[/B] - ubezpieczenie na pewno zależy od samochodu (moze pojemność silnika wchodzi tu w grę? A może tylko podział osobowe/prywatne? Nie wiem). Od busa, z tego, co pamiętam, wyszło jakieś ok. 20 euro. A od osobowego ok. 10 euro. Ale podkreślam, nie pamietam dokładnie.

Co do kosztów przejazdu busem, to musisz dowiadywać się od osoby, która taki bus organizuje, bo istotna jest albo stawka za kilometr albo umawiacie się na konkretna kwotę. Ale tak czy siak - końcowa kwota do zapłaty zależy od ilości "uczestników wycieczki".
Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

Asiaczek dzięki.
Widzę, że rozbieżność cenowa jest spora jeśli chodzi o ubezpieczenie auta, jedni piszą 100-250zł, inni 10-20 euro (to 40-80 parę zł), no cóż widzę że Rosja jednak tak bardzo się nie zmieniła przez te 3-4 lata ;)
To kto tego BUSa organizuje? Bo chyba jednak będzie wygodniej złożyć ten ciężar papierkowej roboty na granicy na barki kogoś innego ;)

Link to comment
Share on other sites

[SIZE=4][COLOR=#ff0000][quote][SIZE=4][COLOR=#ff0000]BUS do Kaliningradu kosztuje 3000 zl-[/COLOR][/SIZE][COLOR=black] na dzien dzisiejszy- prawdopodobnie moze bedzie coś taniej, ale to sie dopiero dowiem z poczatkiem przyszłego tygodnia...!!! Cena od osoby bedzie zależała od tego ile ludzi będzie chetnych...takze teraz prosiłabym osoby zainteresowane o potwierdzenie wyjazdu bądz nie, ponieważ musze dać odpowiedz kierowcom..!!!!!![/COLOR][/quote][/COLOR][/SIZE]

[SIZE=4][COLOR=black]Juz o busie było pisane, teraz tylko zbieramy osoby musi byc min.10-12 osob aby podróz sie opłacała..!!!![/COLOR][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

wchodziłam na stronę do której podaliście link, aby odszukac konsulat do którego muszę złożyć papiery o wizę i nijak nie mogę się tam połapać... [URL="http://www.poland.mid.ru"]http://www.poland.mid.ru[/URL] to ta strona... Ewik a jak ty załatwiasz wize? Szczerze to nie mam ochoty płacić 100zł w biurze turystycznym...

Link to comment
Share on other sites

[B]Basik[/B], a czego Ty nie rozumiesz? Przecież tam jest wejście na stronę w jęz. polskim!
Sekcja wizowa czynna jest w poniedzialki, wtorki, czwartki i piątki od 8.00 do 12.00. Przychodzisz, wypełniasz wniosek, zostawiasz im paszport i jedno zdjęcie i... po tygodniu przychodzisz i odbierasz paszport z wizą.
W czym problem?
Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wojte_k']a do kiedy są zgłoszenia? można płacić na wystawie? ja na razie 50/50, 1 osoba + 1 lub 2 małe psy ;)[/quote]

Zgłoszenia do 22.06 - można zapłacić na wystawie.
Dzisiaj dzwoniłam i potwierdziłam,że moją sucz przyjeli - powiedzieli że potwierdzenie listowne juz wysłane.
Wiec czekam.

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...