Jump to content
Dogomania

CACIB Kaliningrad 22-23.07.2006


kadziumia

Recommended Posts

  • Replies 900
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='anovi']Możesz nie zdążyć odebrać paszportu :(
To zależy gdzie złożyłaś wniosek o paszport - jak do Urzędu Woj. to przy dobrej motywacji możesz liczyć na paszport w ok. tydz. do dwóch.
No i w Konsulacie musisz na wizę poczekać chyba min 5 dni roboczych..[/quote]

[COLOR=navy]Właśnie tego się obawiam :(
Jestem zrozpaczona, nie mam pojęcia co zrobić....:-( [/COLOR]
[COLOR=navy]Moi rodzice mają wizy do Kaliningradu....[/COLOR]
[COLOR=navy]Bardzo mi zależy aby mój psiak był tam wystawiony... :([/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='NigdyNigdy']My jedziemy bezpośrednio z Warszawy, ale dzień wcześniej, żeby sobie dojechać na spokojnie i trochę przed wystawą odpocząć :-)
A Ty kiedy byś się wybierała(a)? :roll:[/quote]

Ja wybieram się w piątek w godzinach wieczornych - tak planuje - ale nie wiem ile mi zajmie dojazd - chodzi o stanie na granicy - z chęcia zabierzemy sie na "przyczepke" za innymi Dogomnaniakami (nareszcie bede miała okazje Was poznać:lol: )- powiedzcie jak planujecie wyjaz z Wa-wy - o której godzinie i czy mozemy się dołaczyć ze swoimi "potfforami" :lol:

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Ja na razie "żyję" wystawą w Kosicach i nie bardzo mam głowę do ustalania szczegółów wyjazdu. Ale we wtorek-środę na pewno już coś będę wiedziała i dam znać na forum. Na pewno milej i sprawniej będzie jechać w grupie. Chetnie poznam innych DGM-maniakó.
Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

my także wybaieramy sie do Kaliningradu.wyjażdzamy z Wrocławia w piątek rano.Wiec na wieczór bedziemy na granicy i planujemy noc juz na miejscu.
A przez jakie przejście graniczne jedziecie?
z tego co ustaliłam,to trzeba miec skserowane zaświadczenie zdrowia psa,bo na miejscu robia ksero i słono sobie biorą.Trzeba miec też ubezpieczenie na siebie i psa,a w ogole to lepiej zabrac troche drobnych dolarów ,bo to ułatwia życie.

Ewa i Primka

Link to comment
Share on other sites

No juz coś pokreciłam.oprócz ksero zaswiadczenia trzeba mieć też ksero wszystkich stron z paszportu psa.
Zresztą wklejam wypaowiez mojej koleżanki,która byla tam dwa lata temu na wystawie,gdy zapytałam ,na co trzeba być jeszcze nastawionym przy wyjeżdzie do Kaliningradu.

oj dużo pisania.Ja miałam pieczątkę w paszporcie psa od weta powiatowego na
stronie 22- legalizacja.Nie na wcześniejszej badanie kliniczne( te na
upartego też można mieć, ja nie miałam)Była duża , okrągła pieczęć z
orzełkiem i pieczątka imienna powiatowego.Skseruj wszystkie strony paszportu
psiego, bo inaczej to mnie chcieli kserować to kosztuje i długo trwa.Idą do
innego budynku.Do tego dawne zaświadczenie od powiatowego o zdrowiu psa,
powiedz, żeby wpisał wyjazd do Rosji.Ja płaciłam wtedy 25,00
złotych.Pilnowałam weta, bo jakoś od niechcenia to robił.Badań na
przeciwciała nie miałam.Wtedy nikt nie pytał o nie.Płaciłam w dolarach
ubezpieczenie psa, wyjeżdżając też tyle samo musiałam zapłacić.Na miejscu
tylko rosyjski i drobne na ewentualne kłopoty w dolarach, nas to kosztowało
2 razy po 5 dolarów. wtedy wszystko nada.ale byli tacy co nie mieli
kłopotów.Płaciłam na miejscu w euro.Spóźnienia duże na ringach.Nie ma gdzie
usiąść, weź krzesełko turystyczne, ubikacja zapomnij. brudna z robalami i
kałem.Wody do picia i mycia też nie ma.Nic na wystawie nie kupisz do
jedzenia i picia.Na miejscu po całej ocenie, wbij cac i inne do rodowodu,
zabierają oryginały i różnie z tym zwracaniem Później zapłać za dyplom ch
Rosji, weź pokwitowanie.Ja miałam szczęście i mi dość szybko przysłali
dyplom, niektórzy czekali ponad rok.Trzeba mieć kontakt albo z ludźmi,
którzy piszą ciągle o ten dyplom, albo najlepiej z kimś z rosjanów.
granica dla nas nie łaskawa, ale do przeżycia, nam spalił się samochód i
mieliśmy mnóstwo kłopotów.Awaria.Pomogli Polacy.
Pozrowienia.

No ot tyle moich uwag.
Może też spotakmy sie nagranicy,bo mysle,że na wystawie napewno,ja wystawiam sheltie ,a dziewczyny z którymi jadę jamniki.


Ewa i Primka

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Diamant']Ja wybieram się w piątek w godzinach wieczornych - tak planuje - ale nie wiem ile mi zajmie dojazd - chodzi o stanie na granicy - z chęcia zabierzemy sie na "przyczepke" za innymi Dogomnaniakami (nareszcie bede miała okazje Was poznać:lol: )- powiedzcie jak planujecie wyjaz z Wa-wy - o której godzinie i czy mozemy się dołaczyć ze swoimi "potfforami" :lol: [/quote]

My planujemy zbierać się tak pewnie ok. południa, bo w nocy trochem ślepawa i gorzej mi się jedzie.
Ale towarzystwo, oczywiście, mile widziane :-)

A tak a'propos....
Nie pamiętam, czy była już o tym mowa, ale....
CZy powinnam się spodziewać jaikiś potwierdzeń zgłoszenia? :roll:

Link to comment
Share on other sites

Jak juz kierowca naszego busa ustali godzine zbiórki, na pewno dam znać na forum. Wiadomo, w grupie raźniej.:lol:

Co do samej granicy. To albo NBagrationowsk albo Mamonowo. Ja osobiście preferuję Bagrationowsk. Postaram się dodzwonić do organizatorów wystawy, aby próbowali coś "ugrac" na granicy. zobaczymy, moze się uda. Bo po stronie polskiej nie przewiduję problemów.

Jak byłam w ub.r. w Kaliningradzie (CACIB) to żadnych zaświadczeń na granicy nie chcieli. Tylko paszport. Na granicy trzeba im zapłacić (albo nie!) za przegląd weterynaryjny i ubezpieczenie samochodu. Nie są to jakieś szalone kwoty.

Co do warunków na wystawie - ostatnio były dwie TOITOI i to wszystko. Lepiej mieć ze sobą wodę w baniaczku, papier toaletowy, jedzenie i picie swoje. Tam zawsze jest przynajmniej jedno stoisko z jedzeniem, ale ja nie próbowałam ichniejszego jedzenia, bo po prostu nie miałam czasu. W ub.r. obok terenu wystawy było centrum handlowe i jak ktoś miał czas i ichniejsze dzieńgi - mógł zrobić zakupy i zajrzeć do normalnej toalety.
Potwierdzenia raz są wysyłane, raz nie. Nie wiem od czego to zależy.
pzdr.

Link to comment
Share on other sites

[B]Asiaczku...-[/B] jak już wszysko będziesz wiedziała to daj znać, my także byśmy się przyłączyli do Was na wspólną jazdę- tylko musimy jeszcze do Wawy dojechać, a póżniej to juz wszyscy razem do celu- my jedziemy pierwszy raz w tamte rejony i powiem szczerze, że az się boje tej całej wyprawy dlatego fajnie by było "przyczepić" się do kogoś kto już tam był...!!!!

Pozdrawiam serdecznie;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='NigdyNigdy']
A tak a'propos....
Nie pamiętam, czy była już o tym mowa, ale....
CZy powinnam się spodziewać jaikiś potwierdzeń zgłoszenia? :roll:[/quote]
ja dostałam na maila coś takiego" sobaka priniata- opłata na wystawkie 40 euro" czyli " pies przyjęty- opłata na wystawie 40 euro"
wydrukowałam sobie i w razie czego wolę mieć takie potwierdzenie niż żadnego.:p
pozdrówka

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bulwinka']ja dostałam na maila coś takiego" sobaka priniata- opłata na wystawkie 40 euro" czyli " pies przyjęty- opłata na wystawie 40 euro"
wydrukowałam sobie i w razie czego wolę mieć takie potwierdzenie niż żadnego.:p
pozdrówka[/quote]

No, właśnie Bulwinko, ja napisałam do nich swego czasu mail'a z prośbą o potwierdzenie, to dostałam odpowiedź "[SIZE=2]Tel for information + 7 4012 71 26 18"
Tylko, że jak ja tam zadzwonię i zacznę gawaric pa ruski to mienia nikt nie zrozumie :roll:
A bez potwierdzeń to tak trochę dziwnie jechać taki kawałek.
Tym bardziej, że jak zauważyłaś, nie wiadomo nawet gdzie ma się ta wystawa odbyć....
Nic, spróbuję jeszcze wysłać zapytanie na inny adres, jak nie odpiszą to zadzwonię.
Najwyżej zrobię z siebie debila, ale to nie pierwszy raz, więc ból niewielki :diabloti:

A czy zieloną kartę potrzeba, czy tylko to, co na granicy trzeba wykupić? :razz:
Ile kosztują psy i ubezpieczenie na granicy tak wogóle? :roll:
[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

Ja własnie się dodzwoniłam

Blusik przyjęty - jesteśmy sami w rasie - sędziować bedzie Olga Dolejslowa (Czechy) sedzina, która lubi dawać bardzo dobre i dobre wieć nie wiem czy mam sie cieszyc :cool3:

wystawa zaczyna sie od 10 rano 22 sobota Stadion Pionier, ....jakas tam ulica (nie zrozumiałam :shake: ) 134.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jula&czaga']hej !
a moze po prostu ustalimy jakies miejsce spotkania niedaleko granicy jaksi mac donald czy cos... i ruszymy dalej razem??
Proponuje zeby Asiaczek wybral miejsce z racji niezlego obeznania w wyjazdach w tamte strony :)[/quote]

Niedaleko granicy to raczej nie ma mac donalda. Najblizszy w Olsztynie, ale nie wszyscy muszą tam jechać i to w cale nie dak blisko.....
Jeśli granicę bedziecie przekraczać w Bagrationowsku, to najblizej macie Bartoszyce (17 km do granicy) tylko ja nie pamietam, czy jest tam coś charakterystycznego?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Monia-Fionia']Wystawa odbedzie się na stadionie Pionier/chyba taka nazwa jak dobrze zapamietłam/ w centrum miasta na Prospekcie Mira.Tyle sie dowiedziałm dzwoniąc do nich.[/quote]

Dzięki Fionia- to zawszeć ważna informacja :-)
A czy wiecie, coś nt. zielonej karty....? (bo znów zapomniałam zadzwonić z rana do Konsulatu....) :roll:

Link to comment
Share on other sites

Kasia, ubezpieczenie samochodu na Rosję kupujesz przed granicą, praktycznie w każdym przygranicznym "kantorze" możesz to zrobić. Ja bynajmniej robiłam taj już 2 razy.

pozdrawiam

ps.
a ja w ubiegłym roku zakupiłam plan miasta - Kaliningradu i zaraz zabieram się za szulanie tego stadionu, tylko niech ktoś napisze ulice, przy której on jest, pls ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Musiałek']Ja własnie się dodzwoniłam

Blusik przyjęty - jesteśmy sami w rasie - sędziować bedzie Olga Dolejslowa (Czechy)[/quote]
trafiłaś na jakąś fajniejszą babkę niż ja przed chwilą :cool3: - bo mi nie chciała powiedzieć ile psów w rasie będzie, co prawda przeprosiła, bo mają dużo roboty i informują tylko czy dany pies jest przyjęty :p
ale dobre i to :cool3:

NigdyNigdy - masz PW :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Nasza wycieczka na pewno będzie jechać przez Olsztyn. Ale o której godzinie będzie start i o której będziemy w Olsztynie itp.- to będę wiedziała dopiero w przyszłym tygodniu. Na pewno dam znać na forum.

Wystawa jest na stadionie "Pionier" przy ul. Prospekt Mira 134, w dniu 22.07.2006 r. (sobota!). Czy to może ten sam stadion, co w ub.roku? Jeżeli tak - to papier, toaletowy, baniaczek z wodą + troche ichniejszej waluty (niedaleko jest centrum handlowe).
Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...