Jump to content
Dogomania

Rufus - zostaje na stałe w dt :) wspierany przez SOS Bokserom. DZIĘKUJEMY ZA POMOC


Agnezia

Recommended Posts

Rufus to około 5 letni bokser

Trafił pod opiekę SOS bokserom pod koniec marca.
Przez kilka tygodni błąkał się w okolicy Łomianek, jest wychudzony.
[IMG]http://www.bokserywpotrzebie.pl/psy/zdjecia/RSTU/rufuswarszawa_04.jpg[/IMG]

Obecnie Rufus mieszka w dt pod Warszawą, dobrze dogaduje się z suczką rezydentką.
Początkowo stwierdzono u niego stan zapalny oczy w związku z czym przyjmuje krople.

[IMG]http://www.bokserywpotrzebie.pl/psy/zdjecia/RSTU/rufuswarszawa_05.jpg[/IMG]

Niestety Rufus ostatnio zaczął kuleć w związku z czym konieczna była wizyta u weterynarza.
Oto wyniki wizyty:
-kulawizna podporowa kończyny miedniczej prawej, widoczne powiększenie obrysu okolicy stawu kolanowego prawego.
- w badaniu w premedykacji utrudnione wyprostowanie kończyny miedniczej lewej w stawie biodrowym.
- w badaniu radiologicznym cechy zwyrodnienia stawów biodrowych i stawu kolanowego prawego. nierównomierne wysycenie cienia kości udowej prawej. Wskazana ocena radiologa w celu wykluczenia procesów litycznych (nowotwór), kontrola z 3 tygodnie."
Rufus został wykastrowany, głównym problemem psa jest w tej chwili kulawizna i jej przyczyny.

[IMG]http://www.bokserywpotrzebie.pl/psy/zdjecia/RSTU/rufuswarszawa_02.jpg[/IMG][IMG]http://www.bokserywpotrzebie.pl/psy/zdjecia/RSTU/rufuswarszawa_03.jpg[/IMG]

[B][COLOR=Red]Jeśli ktoś chciałby wesprzeć dalszą diagnostykę Rufusa, wpłaty można kierować na konto Fundacji[/COLOR][/B]



[B]Fundacja "SOS bokserom"[/B]
ul. Mrówcza 77a
04-857 Warszawa
KRS: 0000318908
REGON: 141669113
NIP: 952-206-26-60
[B]nr konta:
06 1500 1012 1210 1015 2421 0000[/B]

w tytule prosimy wpisać: dogomania+nick
nr konta w standardzie IBAN :
PL 06 1500 1012 1210 1015 2421 0000
kod SWIFT: KRDBPLPW
[B]

[SIZE=3][COLOR=Green]ZADEKLAROWALI POMOC:[/COLOR][/SIZE][/B]
[COLOR=YellowGreen][COLOR=Teal]- Kapsel 150 - doszła wpłata :loveu:
- znajoma Gazzy-40 -doszła wpłata, okazało się że to lady i ja[/COLOR][/COLOR][COLOR=YellowGreen]:loveu:[/COLOR]
[COLOR=YellowGreen][COLOR=Teal] - ciocia Gazzy 200 - doszły wpłaty :loveu:
- _Goldenek2-50- doszła wpłata :loveu:
-[/COLOR]

[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 328
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Kochani,
Sprawa jest poważna, Rufus podczas kastracji miał od razu zrobione rtg biodra z powodu kulawizny, zdjęcie wyszło nieciekawe, było podejrzenie krwiaka albo nowotworu. Lekarz zalecił kontrolne rtg za jakis czas. W miedzyczasie stan psa sie pogorszyl, Rufus nie bardzo chce chodzic, jesli juz chodzi, to nie obciaza w ogóle jednej łapy. Lekarz podjał decyzje, ze w najblizszy wtorek trzeba mu zrobic biopsje kości :-(

Link to comment
Share on other sites

Niestety nie jest pomyślna:shake:

Dziś Rufus przeszedł kolejne badania:
- zaostrzyły się objawy kulawizny
- popiskuje przy podnoszeniu łapy
- w związku z wczesniejszym podejrzeniem nowotworu kości w premedykacji powtorzono rtg kolana prawego oraz zrobiono biopsje kości W badaniu radiologicznym wykazało nierównomierne wysycenia kości w obrębie dalszego końca kości udowej oraz bliższego końca kości piszczelowej. w dalszym ciągu sugeruje to procesy osteolityczne na terenie kości (nowotwór kości)
- w rtg klatki nie stwierdzono zmian

Rufus chodzi na 3 łapach, lekarz zalecił amputację :-( W piątek dostaniemy wyniki badania histopatologicznego. W piątek zostanie podjęta ostateczna decyzja.

[U][B][SIZE=4]Wstępna data amputacji to wtorek. koszt zabiegu to 900-1000zł[/SIZE][/B][/U] :-(:-(:-(

Prosimy o wsparcie....

[IMG]http://img263.imageshack.us/img263/671/dscf0884w.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Germaine za dzisiejszą biopsję i RTG zapłaciła.... [COLOR=Red][B]410,75zł[/B][/COLOR] :(

Błagam pomóżcie.. bazarkami, drobnymi wpłatami... Rachunek za dzisiejszą lecznicę za 4 psy jest OGROMNY :(

Dlaczego te psy tak cierpią?!:-(:-(

Link to comment
Share on other sites

W drugiej boksiowej fundacji jest Megi z amputowaną łapką :-( Ilekroć myślę o Pani która ją adoptowała.... to mam dla niej przeogromny szacunek, że się nie bała, że nie poddała, że dała jej wielką miłość! Bardzo ją za to szanuję!

Jeśli rzeczywiście będzie amputacja.... mam taką nadzieję po przykładzie Megi, że znajdzie swojego przyjaciela takiego na stałe :-(

Link to comment
Share on other sites

Wiesz Soemuś, Ty zawsze potrafisz podnieść mnie na duchu.... a juz się rozpadłam na kawałeczki :shake: Tak trzeba ratować to co jest możliwe i nie trzeba się roztkliwiać :shake:
Trzeba pomóc Rufuskowi, bez pieniędzy nic się nie da!

Kochani błagamy o parę złotych na boksia, aby nie cierpiał, pomóżmy mu :-(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asia76']Biedny, qrcze, nie mogę pomóc, żal. Trzymaj się Rufusku[/QUOTE]
Asiu trudno nieraz tak jest, ale dziękuję że przyszłaś na wątek :loveu:

Soemuś, ja dzisiaj wpłaciłam na trzy psy jedną kwotę, chcę przeznaczyć całość na Rufuska.
On i Dropsik w tej chwili najbardziej potrzebuje pomocy:-(

Link to comment
Share on other sites

Trzymaj się Rufusie - na czterech czy trzech łapach - jesteś pięknym psem i trzeba Ci jak najszybciej pomóc. Na razie mogę tylko hopnąć wątek, ale obiecuję, że w miarę możliwości zrobię więcej....

Dziewczyny - jesteście wielkie, że tak o Niego dbacie! Żadnych przerzutów nie będzie!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...