Jump to content
Dogomania

Nauka chodzenia na tylnych łapach


Plutowa

Recommended Posts

Witam, mam problem z nauczeniem psa chodzenia, stania na tylnych łapach, a jest to zawsze przydatny trik do freestyle'u. Zawsze nowe sztuczki opanowywał bardzo szybko, lecz z tym mamy problem: pokazuję mu smakołyk lub zabawkę nad nim- najpierw usiłuje tylko siedzieć na tylnych łapach, gdy się zdecyduje się podnieść robi to jakieś 2 sek(w między czasie próbuje się niekiedy oprzeć o mnie) i opada zdezorientowany jakby nie wiedział, czego od niego chcę. Jak wy uczyliście swoich ulubieńców, i co im najbardziej w tym pomogło? Jakie sygnały pomogły im zrozumieć, czego chcemy?

Link to comment
Share on other sites

Wydaje mi się, że powinnaś robic tak jak radzi Vida ;)
Czym pies jest większy trym trudniej moze mu być stawac na tylnych łapach, np mój gzrywacz na tylnych łapach radzi sobie opskonale i kiedy tylko coś go zainteresuje to bryk i na 2 łapkach stoi ;)

Link to comment
Share on other sites

Nie, nie jesteśmy 'klikerowcami':P Ale czy wielokrotne powtarzanie tych, narazie nieudolnych prób da jakiś efekt? Bo pies załapał, ale tylko trwałością 2 sek. i myśli że sztuczka skończona(taki podskok bez oderwania nóg i w zwolnionym tempie;). Za nic nie mogę mu 'wytłumaczyć' że trik polega na tym żeby ustał dłużej( bo opada).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Plutowa']Nie, nie jesteśmy 'klikerowcami':P Ale czy wielokrotne powtarzanie tych, narazie nieudolnych prób da jakiś efekt? Bo pies załapał, ale tylko trwałością 2 sek. i myśli że sztuczka skończona(taki podskok bez oderwania nóg i w zwolnionym tempie;). Za nic nie mogę mu 'wytłumaczyć' że trik polega na tym żeby ustał dłużej( bo opada).[/QUOTE]
Hmm, nie wiem czy zadziala na Twojego psa, ale ja bym spróbowała modulacji glosem, za piekne stanie czy chodzenie na łapach "doobry piesek, piekne psisko", żeby wiedział, że samo stanie na łapach jest juz nagradzane, a nie opadniecie.
Inna sytuacja jest,jesli pies robi to tylko po to by zdobyc zarcie, a nie dla [i]nagrody[/i]
Szkoda, ze nie uczycie sie z klikerem, wtedy łatwiej byłoby wyłapać moment kiedy pies stoi - k/s.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ja proponuję wziąć do ręki dużo smakołyków i kiedy psiak stanie na tylnich łapkach to cały czas je dawać. WTEDY BĘDZIE DUŻEJ STAŁ. Z czasem zacznij wydłóżać czas podawania smakołyków.Ja zaczynałam od połowy parówki którą trzymałam w ręku a psiak ją zjadał.Powodzenia.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...