Jump to content
Dogomania

Beagle pobudka!


talut

Recommended Posts

Przykro mi, ale w środę mnie nie będzie. Mam inne zajęcia od 16.30 do 22.00.
W ten weekend byłam na seminarium ze szkolenia. Zawody będą w tą niedzielę. Oglądając różne psy, zaraziłam się śladami. Dlatego chciałąbym przygotować Trapka do egzaminu PTT.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 243
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witam wszystkich (ponownie) :lol:

Co do wakacyjnych szkoleń, to moim zdaniem bardzo dobry pomysł :D ponieważ szkolenie to mała cześć sukcesu w wychowaniu beagla, ogrmone znaczenia ma trening w domku :D a w wakacje ejst na niego dużo czasu :)

Link to comment
Share on other sites

nie zawsze ;) sprawozdanie z naszego pierwszego treningu w CAVANO, Młoda teoretycznie przychodziła na zawołanie, siadała, zostawała, itp.:

(przekopiowane z innego forum ;))
[B][/B]Na pierwszych zajęciach Monulec musiał być cały czas na smyczy, bo leciał do wszystkich psów, a moje nawoływania, komendy, itp. miał zupełnie w tyle. Na początku mieliśmy tunel-Mona obiegała go wokoło, zatrzymywała się w środku, nie wchodziła, wchodziła i wychodziła tą samą dziurą, itp. ;) W końcu udało jej się normalnie przebiec tunel złożony na minimum, potem większy i większy, aż w końcu przebiegała cały tunel [IMG]http://fmz.forall.pl/images/smiles/icon_smile.gif[/IMG]. Potem przyszedł czas na kładkę. Nasze pierwsze przejście trwało 5 minut. Monulec zatrzymywał się co krok, chciał wracać i zeskakiwać. Na szczęście po pierwszym dłuugim przejściu Młoda przekonała się do kładki i już ładnie biegała. Na hopkach wyszła cała z niej cała gończakowa natura. Pierwszy hop-ładnie, następne też, ale gdy połączyliśmy dwie hopki-pogrom. Miałam stanąć za hopkami i zawołać Monulca. Wołam, Monuch przeskoczył pierwszą hopkę, a potem...odbiegł w bok za plastikową torebką i przez conajmniej 10 minut wszyscy próbowali ją złapać. Następnym razem też nie było dobrze-Monuch zaczął biegać po całym terenie i szukać smakołyków...

potem już jej się wynormalniło i teraz jest super, ale początki były bardzo trudne ;)

Link to comment
Share on other sites

[B]Tatut, [/B]właśnie Twój przykład jest najlepszy, że jeżli pies nie ma opanowanego posłuszeństwa, to będzie robił na torze co chce. Oczywiście można z psem ćwiczyć agility bez posłuszeństwa, ale jest trudniej.
[IMG]http://img99.imageshack.us/img99/6644/2504rh.jpg[/IMG]
Trapek podczas pokazów agility w czasie zimowej wystawy w Rzeszowie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Trapa'][B]Tatut, [/B]właśnie Twój przykład jest najlepszy, że jeżli pies nie ma opanowanego posłuszeństwa, to będzie robił na torze co chce. Oczywiście można z psem ćwiczyć agility bez posłuszeństwa, ale jest trudniej.
[/QUOTE]
Agility w duzym stopniu uczy posłuszenstwa ;)
Moja znajoma trenująca z foxterrierem, który nie umie siad, lezec (poza torem) itp. zdobywa pierwsze miejsca na zawodach. Na torze jest jak zaczarowana umie zostac, siad, odwołania. Takze PT tez nie jest regułą.
Elementów agility uczy sie powoli więc i kawałkami zachacza o pt. :)

Fanta tez nie chodziła na kurs PT przed agility i jakos nie załuje. Idziemy dopiero we wrzesniu, zobaczyc nad czym trzeba pracowac :)

Link to comment
Share on other sites

[B]Polna [/B]nie utożsamiaj (a może to za trudne słowo dla Ciebie) PT i posłuszeństwa tylko z siad i waruj.
Posłuszeństwo to jest poddanie się psa przewodnikowi i o takim posłuszeństwie mówię. Jeżeli pies Cię słucha, to jesteś w stanie nim kierować i nie wyjdzie Ci z ręki.

Link to comment
Share on other sites

no ja z Torunia jestem:):) a co do Twisterka to jestem pewna, ze ja goniłabym go conajmniej 15 min:P:P Trapek musi byc naprawde niezly...tez chce takiego psa!! no ale nic...biore sie ostro za treningi...jak na razie udało mi sie wyegzekwowac tylko chodzenie przy nodze (ale to róznie bywa, i na smyczy oczywiscie) no i siad, leżec...i ślicznie prosi ale jo go tego nie uczylam....wrodzony talent:P

Link to comment
Share on other sites

ja ostatnio biegałam z Batiarem po "torze" agility- znaczy, stały dwie przeszkody- kładka i (hmm..) palisada..? (nie wiem, czy to się tak nazywa- takie duże, jakby drabina :lol:)
i szło nam bardoz fajnie- batira bardzo chętnie wbiega na przeszkody, pilnuje mojej ręki (ze smakołykiem) i w ogóle sprawia mu to frajdę :) Wygląda, ze się nie boi wysokości a bieganie za mną po tych dwóch przeszkodach traktował jako niezłą rozrywkę (po zajęciach PT)
Zobaczymy, jak to będzie, jak się weźmiemy za "prawdziwe" treningi.. bo na razie to tak sobie biegamy, ja się na tym w ogóle nie znam- tyle, co mi instruktor podpowiedział, jak np hamować psa.
Ale oboje bawiliśmy sie nieźle ;) Nie mogę się doczekać prawdziwych treningów :D :multi:

a co do agility-posłuszeństwo.. nie mam w tytm takiego doświadczenia jak Trapa, ale moim zdaniem pies może ćwiczyć agility, jak mu podstawy posłuszeństwa jeszcze nie idą najlepiej- nam z Batiarem daleko jeszcze do egz PT i duuużo pracy, a na "agility" bawimy się świetnie :) i na prawdę rzadko mu się nudzi i przestaje na mnie patrzeć..

Link to comment
Share on other sites

dzięki :)

ale jeszcze nei wiem, jak to z zawodami będzie.. może sobie tylko tak rekreacyjnie pobiegamy ;) (ale tak samo miało być z wystawami, a teraz sprawia mi to frajdę, więc jeździmy częściej,niż przewidywałam :P )

Link to comment
Share on other sites

[B]Megii[/B] oczywiście, że pies może ćwiczyć agility jak mu brakuje podstaw posłuszeństwa. Ważne by mieć świadomość, że wtedy jest trudniej. A w sumie na ćwiczeniach agility z posłuszeństwa (tak na początek) potrzebujesz dwóch komend - wróć (jak pies Ci zwiewa, żeby nie uciekł) i stój (żeby zwolnił na strefach).
My z Trapkiem ćwiczymy sobie agility, ale tylko rekreacyjnie. Nie myślę z nim o zawodach.

Link to comment
Share on other sites

Trapa wacle nie jes t trudniej.. jedynie pierwsze lecje..ale tak naparwde nie ma wiekszej roznicy bo wszytko i tak zalezy do zapalu psa do agility... nawet jezeli bedzie super wyszkolonym psem na PT nie znazy ze na agilty bedzie latwiej.a pie sktory na pt nie psradwza sie wogle na agility moze byc super hiper. jedyne o jest potrzebne to wiez..a nie stopien wyszkolnia psa....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='martynkao']Trapa wacle nie jes t trudniej.. jedynie pierwsze lecje..ale tak naparwde nie ma wiekszej roznicy bo wszytko i tak zalezy do zapalu psa do agility... nawet jezeli bedzie super wyszkolonym psem na PT nie znazy ze na agilty bedzie latwiej.a pie sktory na pt nie psradwza sie wogle na agility moze byc super hiper. jedyne o jest potrzebne to wiez..a nie stopien wyszkolnia psa....[/quote]
Dokladnie, psy po prostu albo kochaja agility, albo nie! Moj Snoopy wielkiej grzecznosci nie jest , potrafi miec "wszystko w d***" jak tylko ma na to ochote na spacerze, a jednak podczas agility wcale nie musze go odwolywac, nie zwiewa z toru - bo chce to robic!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agasia']Dokladnie, psy po prostu albo kochaja agility, albo nie! Moj Snoopy wielkiej grzecznosci nie jest , potrafi miec "wszystko w d***" jak tylko ma na to ochote na spacerze, a jednak podczas agility wcale nie musze go odwolywac, nie zwiewa z toru - bo chce to robic![/quote]
a co mam powiedzieć z Monulcem? nie dość, że tatulek to lubi to jeszcze mamka sportsmenka :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[B]Lucky[/B]
[img][URL="http://img456.imageshack.us/img456/2446/d2132sy.jpg"]http://img456.imageshack.us/img456/2446/d2132sy.jpg[/URL][/img]
[B]Fiona z bydgoszczy :)[/B]
[img][URL="http://img147.imageshack.us/img147/134/b3320tp.jpg"]http://img147.imageshack.us/img147/134/b3320tp.jpg[/URL][/img]
[img][URL="http://img160.imageshack.us/img160/4696/b0231eh.jpg"]http://img160.imageshack.us/img160/4696/b0231eh.jpg[/URL][/img]

Po zawodach z Bialystoku ... padnieta jescz etera mimoze worcilam wczoraj weczorem :]p pogoda.. upal straszny jednka zawody byly super mozna poczytac o nich w dziale Agility :)
My wrocilismy z Luckiem z dwoma detkami z soboty i 1 miejscem w jumpingu i 3 w agility z niedzieli:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...