Jump to content
Dogomania

Magdalena Musiał (PL)


Morris

Recommended Posts

Czy ktoś z was orientuje się jak sędziuje Pani Magdalena Musiał? Jakiego typu psy lubi, czego nie lubi? Czy ma zapedy dentystyczne tzn, czy wystarczy "rzut oka", "przegląd frontu", czy " głębinowe przeszukiwanie"?
Mój młody pies po ostatnich głebinowych eksploracjach ma dośc duży uraz do sprawdzania zębów.

Ps. Mam nadzieję, że nie dubluje wątku.

Link to comment
Share on other sites

Nie jest dentystką pod względem liczenia, grzebania i kombinowania. Jednak dobre pokazanie uzębienia to u niej dość ważna rzecz.
Co do samego oceniania to nie mam miłych wspomnień. Przegraliśmy z psem który wyglądał okropnie. Jej argumentacja na temat wyboru: mój pies ma jeszcze czas.
No cóż 4 tygodnie później mój pies wygrał w rasie wszystko i sędzina nie miała co do tego wątpliwości.
Pojadę do niej jeśli koniecznie będę musiała ;).

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

A ja mam zupełnie inne spostrzeżenia. Byłam sędziowana jeden raz, dość dawno (w 2004r) i naprawdę złego słowa (piszę, mimo, że byłam wg tej sędziny wtedy poza medalem a nie mam jakoś żalu /jak poprzedniczka hehe/ dużo wody upłynęło a dokładnie w tej chwili nie przemawia przeze mnie akurat nic poza obiektywizmem jej sędziowania, które mimo upływu lat zapamiętałam- widać było warto zapamiętać). Moja pierwsza klubówka wtedy, ja zielona jak trawa na ringu i przerażona (tym bardziej pamiętam delikatne acz fachowe podejście tej sędziny)
Nie zgadzam się z poprzedniczką. Doskonały sędzia znający swój fach. Pasjonat psów co widać podczas sędziowania (W końcu wieloletni czynny hodowca). Bardzo delikatnie podchodzi do młodzieży. Sprawdza zęby i owszem ale u młodzieży nieobytej z ringiem- delikatnie i pod koniec wystawiania (co się chwali). Bardzo duża wiedza. Rozmawia z wystawiającym, uzasadnia ocenę. To co powiedziała wtedy o mojej (młodej wtedy) suce- do tej pory mam w uszach. I zgadzam się z oceną tej sędziny do tej pory. Podpowiedziała mi parę istotnych spraw dot wystawiania, słowem sędzina z miłym podejściem do debiutantów. Elegancka w sędziowaniu acz rzetelna. "Złego słowa" i poproszę takich sędziów więcej! Zwłaszcza jak ktoś dopiero startuje ze swoim młodym psem.

PS
Teraz się już znamy osobiście, ja też hoduję tą samą rasę, parę ładnych lat minęło.
Dlatego piszę tu - w 100% obiektywnie- o mojej pierwszej wystawie klubowej, bardzo zapamiętanej bo dla mnie wtedy bardzo ważnej.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 year later...

Jak jest z oceną psów, które niekoniecznie stoją jak posąg?
Prezentacja jest ważniejsza od samego psa, czy drobne niedociągnięcia handlingu są wybaczalne?
Ważniejszy ruch czy statyka?

**
Dobra, my po ocenie ;)

Sędzina zwracała dużą uwagę na ruch, jak coś w ruchu nie pasowało - kazała biegać jeszcze raz. Na kręcenie się psa w statyce nie zwracała zbytnio uwagi. Wszystkie psy w naszej rasie - niezależnie czy w futrze, czy łyse jak kolano (wyliniałe :eviltong:) - zeszły z dosk. Także stan owłosienia nie decydował na pewno o ocenie ;)
Ciężko powiedzieć co preferuje... faworyci zza granicy odpadli w przedbiegach, co w sumie zdziwiło wystawców naszej rasy, bo jedną suczkę uważano za pewny BOB :eviltong:
Zwycięstwo Rasy wziął młodziutki pies z młodzieży.
Podobnie w Malamutach - BOB wziął malamut także z młodzieży. Czyli młodziaków nie dyskryminuje ;)
Opisy krótkie i bardzo ogólne.

Edited by mychaaaaa
Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Co do sędziny, to jest dokładna, sympatyczna, swoją decyzję uzasadnia wystawiającemu ale jest jedno ale: dziwnym trafem wygrywają u niej psy, które u innnych sędziów zajmują ostatnie miejsca lub wychodzą z oceną bardzo dobrą, a w dodatku odchodzą od wzorca i posiadają wiele wad widocznych nawet dla laików. U niej natomiast taki pies wygrywa dosłownie wszystko, przynajmniej dopóki ona sędziuje, tzn. wychodzi ze zwycięstwem grupy. Nie jest tajemnicą i wszyscy o tym wiedzą, że kieruje się sympatią i znajomością z danym hodowcą. Zwróćcie na to uwagę jak pojedziecie na wystawę ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...