Jump to content
Dogomania

Ratujemy Szczecińskie ASTY!!! Wątek zbiorczy psów (Nadzieja Amstaffa - TTB Szczecin)


Marta666

Recommended Posts

Dziewczyny, wiecie, że od października br można na ZUT studiować kynolgię ?? (2 semestry) Fajna sprawa.
[URL]http://www.inwestycjawkadry.info.pl/studia-kynologia_na_wydziale_biotechnologi_i_hodowli_zwierzat,sz,144659.html[/URL]

Czy któraś z Was wie, czy dla psa w autobusie / tramwaju należy kupić bilety cały czy ulgowy ? Ja zawsze kupuję cały, ostatnio, jak się pytałam kierowcy nie wiedział...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 5.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Enigma79']Dziewczyny, wiecie, że od października br można na ZUT studiować kynolgię ?? (2 semestry) Fajna sprawa.
[URL]http://www.inwestycjawkadry.info.pl/studia-kynologia_na_wydziale_biotechnologi_i_hodowli_zwierzat,sz,144659.html[/URL]

Czy któraś z Was wie, czy dla psa w autobusie / tramwaju należy kupić bilety cały czy ulgowy ? Ja zawsze kupuję cały, ostatnio, jak się pytałam kierowcy nie wiedział...[/QUOTE]
na bank cały, jak za bagaż

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agata Dymer']a ja od kilku dni siedzę i myślę jak pozyskać nowe DT... bardzo by się nam przydały[/QUOTE]
Moze na ta impreze przygotowac jakies druczki o tym jak zostac naszym DT... kurcze to juz za tydzien, a ja nawet nie zaczelam nic tworzyc... :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ageralion']Sa jeszcze 2 wolne miejsca na kursie "Pierwsza pomoc dla psow" Ktos chetny? :cool3:[/QUOTE]

Ja też bym chciała,ale za tydzień mam rocznicę komunii córy a za trzy(wtedy będą ostatnie zajęcia i egzamin) mam ślub mojej siostrzyczki-bliźniaczki,głupio by było jak bym nie poszła,szczególnie,że ja jako świadkowa :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Enigma79']Dziewczyny, wiecie, że od października br można na ZUT studiować kynolgię ?? (2 semestry) Fajna sprawa.
[URL]http://www.inwestycjawkadry.info.pl/studia-kynologia_na_wydziale_biotechnologi_i_hodowli_zwierzat,sz,144659.html[/URL][/QUOTE]
Chyba w 2009 otworzono tą podyplomówkę. Bo teraz od października zacznie się 3 edycja :)
[url]http://biotechnologia.zut.edu.pl/?id_dzialu=79[/url]

Link to comment
Share on other sites

To ja tez zapytam.. Pytalam juz dziewczyny na watku saszy, ale tam rzadko kto zaglada, wiec skopiuje tu..

Mam pytanie.. czy ktos cos wie na temat kwarantanny zwierzat, jesli chodzi o wyjazd na wyspy brytyjskie..
Konkretnie chodzi o kwarantanne Saszy (czyli zadnej z ras niebezpiecznych):smile:
Z tego co wyczytalam i sie dowiadywalam- "kwarantanna ma zostac zniesiona" tylko nie wiem kiedy i czy sie zalapie..
Otoz oznajmiam, ze sie wyprowadzamy.. Sasza bedzie teraz brytyjka.. Mam nadzieje, ze nie macie nic przeciwko.. Z pewnoscia Pancio zarobi na lepsza karme i nowe zabawki dla ksiezniczki.. bedzie jej tylko lepiej.. (wmawiam sobie, ze mi tez..)
To jeszcze nie teraz, ale w sierpniu chcielibysmy zaczac przeprowadzke..

Link to comment
Share on other sites

to jak juz pytam, to z grubej rury;)
zaczynaja sie odzywac ciaze Saszy... Zawsze miala lekkiego "garba" ale teraz zaczynaja sie problemy z wchodzeniem po schodach.. Byly od poczatku, potrafila wywinac orla wychodzac ze sklepu, ale teraz siedzi i czeka az ja wniose.. Szkoda mi jej, to jeszcze mloda dupka.. Moge jej jakos pomoc, cwiczyc? Wlasciwie zaczelo byc gorzej odkad wychodzimy na dluzsze spacery i wypady w weekendy.. Zabraniac biegania?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='choleraa']To ja tez zapytam.. Pytalam juz dziewczyny na watku saszy, ale tam rzadko kto zaglada, wiec skopiuje tu..

Mam pytanie.. czy ktos cos wie na temat kwarantanny zwierzat, jesli chodzi o wyjazd na wyspy brytyjskie..
Konkretnie chodzi o kwarantanne Saszy (czyli zadnej z ras niebezpiecznych):smile:
Z tego co wyczytalam i sie dowiadywalam- "kwarantanna ma zostac zniesiona" tylko nie wiem kiedy i czy sie zalapie..
Otoz oznajmiam, ze sie wyprowadzamy.. Sasza bedzie teraz brytyjka.. Mam nadzieje, ze nie macie nic przeciwko.. Z pewnoscia Pancio zarobi na lepsza karme i nowe zabawki dla ksiezniczki.. bedzie jej tylko lepiej.. (wmawiam sobie, ze mi tez..)
To jeszcze nie teraz, ale w sierpniu chcielibysmy zaczac przeprowadzke..[/QUOTE]

Nie ma kwarantanny dla psow / kotow z EU. Musza spelnic jedynie okreslone warunki i posiadac wymagana dokumentacje "paszport". Sasza bedzie Brytyjka jeszcze zanim dotrze do UK. Wszystko, jak na talerzu ;), na tej stronie: [URL]http://www.defra.gov.uk/wildlife-pets/pets/travel/pets/pet-owners/[/URL].

Pzdr, Freya

Link to comment
Share on other sites

ufff.. dziekuje.. zaczynam sie rozeznawac w procedurach powoli- to ze paszport i wymagane szczepienia to oczywiste.. ciesze sie ze niewiele wiecej:)

Czy to jest przestarzale? to wpis z 2003r i tu jest napisane, ze trzeba czekac 180 dni od szczepienia do wywozu..
[url]http://www.dogomania.pl/threads/535-Anglia?highlight=wyjazd+Anglia[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='choleraa']
Otoz oznajmiam, ze sie wyprowadzamy.. Sasza bedzie teraz brytyjka.. Mam nadzieje, ze nie macie nic przeciwko.. Z pewnoscia Pancio zarobi na lepsza karme i nowe zabawki dla ksiezniczki.. bedzie jej tylko lepiej.. (wmawiam sobie, ze mi tez..)
To jeszcze nie teraz, ale w sierpniu chcielibysmy zaczac przeprowadzke..[/QUOTE]
Czyli jednak podjeliscie decyzje o emigracji? W UK jest fajnie, zupelnie inne zycie :) Na poczatku latwo nie bedzie, ale jak sie przyzwyczaicie, zycie stanie sie mniej stresujace. Tam jakos wszystko dzieje sie wolniej, spokojniej, wiecej luzu i usmiechu na ulicy ;) A gdzie sie wyprowadzacie?

[quote name='choleraa']to jak juz pytam, to z grubej rury;)
zaczynaja sie odzywac ciaze Saszy... Zawsze miala lekkiego "garba" ale teraz zaczynaja sie problemy z wchodzeniem po schodach.. Byly od poczatku, potrafila wywinac orla wychodzac ze sklepu, ale teraz siedzi i czeka az ja wniose.. Szkoda mi jej, to jeszcze mloda dupka.. Moge jej jakos pomoc, cwiczyc? Wlasciwie zaczelo byc gorzej odkad wychodzimy na dluzsze spacery i wypady w weekendy.. Zabraniac biegania?[/QUOTE]
Ciezko coolwiek powiedziec, ale moze sprobuj z nia plywac. Nie obciazy to kregoslupa, a powinno wzmocnic miesnie :) Czy w UK jest mozliwosc wykupienia ubezpieczenia dla psa? Bo jesli sie nie myle, to tam opieka weta jest dosc droga i moze mocno wlanac po kieszeni...

A u nas weekend wariata.
Toska dostala gloszenie o 3 szczeniorach, ktore szukaja domu (ojciec mix asta, czyi kundelki). Na szczescie moga zostac u kobiety, do momentu znalezienia domu.

U Agaty sprawa wyglada duzo gorzej. Ma 3 szczeniaki kundelki, ktore pilnie szukaja DT, bo aktualnie awaryjnie mieszkaja u kolezanki w piwnicy (toska moze je wziac do siebie). Wieczorem Oktan znalazl na srodku pola kolejne 3 szczyle. Maluchy maja ok 2 miesiecy :( [B]Czyli szukamy DT dla 6 szczeniakow[/B] :(

W niedziele dostalam telefon od znajomej, ze po terenie stoczni biega amstaff w szelkach. Nie mamy miejsca, kazalam dzwonic po schronisko. Jesli ktokolwiek bedzie og szukal, to powinien zaczac wlasnie tam... oby ktos go szukal :(

Link to comment
Share on other sites

[B]Aha kto ma koszulke z marszu na pozyczenie? [/B]
Moja pojechala do Szczecinka, a potrzebne nam beda conajmniej 2 (dla mnie i toski). Tatankas swoja sprzedala, Tigi koszulke nosi TZ, Agata chyba bedzie w swojej w niedziele. Kto jeszcze mial koszulke, a nie moze pojawic sie na bloniach?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ageralion'][B]Aha kto ma koszulke z marszu na pozyczenie? [/B]
Moja pojechala do Szczecinka, a potrzebne nam beda conajmniej 2 (dla mnie i toski). Tatankas swoja sprzedala, Tigi koszulke nosi TZ, Agata chyba bedzie w swojej w niedziele. Kto jeszcze mial koszulke, a nie moze pojawic sie na bloniach?[/QUOTE]

A to ja przepraszam, że się wetnę... ale co będzie na błoniach?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Saththa']A to ja przepraszam, że się wetnę... ale co będzie na błoniach?[/QUOTE]
W niedziele jest wielka impreza "Spotkanie pod platanami", na ktorej mozemy byc dzieki uprzejmosci TOZu Szczecin :)
[url]http://ttbszczecin.wordpress.com/jak-pomoc/wolontariat/imprezy-festyny-akcje/spotkanie-pod-platanami/[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ageralion']W niedziele jest wielka impreza "Spotkanie pod platanami", na ktorej mozemy byc dzieki uprzejmosci TOZu Szczecin :)
[url]http://ttbszczecin.wordpress.com/jak-pomoc/wolontariat/imprezy-festyny-akcje/spotkanie-pod-platanami/[/url][/QUOTE]

Oooo kurcze nawet nie wiedziałam :o Dziekuję za wyjasnienie ;)

Link to comment
Share on other sites

ja moge pozyczyc koszulke, moge Ci Marutuś do pracy z rana podrzucic:)
Wyjezdzamy do liverpoolu..
Kamyk nie zgadza sie na dt dla szczeniaka... a ja bym tak chciala..;(
no i tyle na razie... Sasza zjadla kabel od neta, wiec nie wiem kiedy wroce-narazie siedze na lapsie znajomego..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='choleraa']ja moge pozyczyc koszulke, moge Ci Marutuś do pracy z rana podrzucic:)[/QUOTE]
Dziekuje :calus:

A ja mam koszmarna wiadomosc. Kira nie zyje :placz:Nie wiadomo co sie stalo, wlasnie ja znalezli w domu. Nie moge w to uwierzyc :placz:
[url]http://www.dogomania.pl/threads/198385[/url]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...