Jump to content
Dogomania

!!! Arabella !!!


Monia85

Recommended Posts

  • Replies 287
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...

Jak przeglądałam ostatnie wystawy światowe od 2005 roku to liczba hawańczyków wynosiła mniej więcej 40-50 sztuk, na tej światówce w Paryżu, a przy okazji obchodów 100-lecia FCI, przypuszczam, że będzie co najmniej 60-70 sztuk. To dopiero nazywa się wystawa i konkurencja ;D

Link to comment
Share on other sites

Jak byłam na światówce w Poznaniu,to sędziemu również nie podobały się ciemne hawańczyki i teżwywalał z ringu,a były takie piękności,normalnie dyskryminacje.Ale mam nadzieje ze w Paryżu będzie inaczej i Arabelka wróci z madalami i tytułami,Monika trzymamy kciuki za "prawnuczke z BB"

Link to comment
Share on other sites

To nie moja walizka. Z ta prośbą proszę się kierować do Hawanki :p
A może są chętni na Luxemburg w marcu lub Belgie w kwietniu? Na jednej z tych wystaw zamierzamy być. Może do tego czasu będę juz dysponować dość sporym samochodem (przymierzam się do kupna 7-osobowego przeznaczonego głownie na wyjazdy, w tym wystawy).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Hawanka']Ja tez myslałam i miałam jechac mam nawet zgode rodziców(ta finansową)...Ale wymysliłam cos lepszego :P
Narazie nie moge zdradzic tajemnicy :)
i tez gdzies na forum czytałam ze czarnych hawańczyków nie lubią....
nie sprawiedliwe ...Ale co zrobić Heh[/QUOTE]

To raczej nie do końca tak jest, że czarnych hawańczyków sędziowie nie lubią. Najlepszym przykładem jest tegoroczna światówka, gdzie JWW został czarny pies, a WW w sukach otrzymała "Czarna Perła". Moim zdaniem trzeba mieć jednak szczęście, żeby trafić na sędziego, który zwraca uwagę na budowę, ruch, charakter, a nie na kolor włosa.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pilosus']To raczej nie do końca tak jest, że czarnych hawańczyków sędziowie nie lubią. Najlepszym przykładem jest tegoroczna światówka, gdzie JWW został czarny pies, a WW w sukach otrzymała "Czarna Perła". Moim zdaniem trzeba mieć jednak szczęście, żeby trafić na sędziego, który zwraca uwagę na budowę, ruch, charakter, a nie na kolor włosa.[/QUOTE]

Ja też uważam że ,wele szczęścia potrzeba by trafić na takiego sędziego,ale nie powinno się dyskryminować czarnych hawańczyków ,skoro taki kolor szaty jest we wzorcu rasy.

Link to comment
Share on other sites

Powiem szczerze, że nigdy dotychczas nie spotkałam się z dyskryminacją czarnych hawańczyków. Gdziekolwiek byłam na wystawach sędziowie nie kierowali się wyłącznie umaszczeniem ale przede wszystkim: ruchem, jakością szaty, sposobem zaprezentowania, charakterem itd. Nigdy, przenigdy nie spotkałam sędziego, który od pierwszego wejrzenia poczuł niechęć do hawańczyka o umaszczeniu czarnym, czarno-białym lub podpalanym ! Wręcz przeciwnie - od mniej więcej roku zauważam dużo większe zainteresowanie hawańczykami o umaszczeniu ciemnym niż jakimkolwiek innym. Uważam, że każdy hawańczyk, który pięknie się porusza, ma doskonałą szatę oraz charakter ma szanse na miejsce na podium.
Proszę nie zniechęcać Moniki takimi postami tylko trzymać za nią kciuki i dopingować. W końcu nam wszystkim powinno zależeć na tym, aby polskie hawańczyki zostały w końcu docenione.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...