Jump to content
Dogomania

Agility w Łodzi


iwa

Recommended Posts

  • Replies 991
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Agasia:

Zawodow niestety nie ma.

W tym roku byly tylko pokazy podczas lodzkiej miedzynarodowki.

Mozliwe, ze w 2004 cos wymysla.

do Łodzi ma sie to 40 min jazdy

40 min?

Nie jest tak zle, mysle ze powinnas sprobowac.

Szkolenia odbywaja od poniedzialku do soboty [wylaczajac srody]

Na priv moge podac numer telefonu.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 6 months later...
  • 2 months later...

Dopiero co skończył się reportaż w łódzkiej telewizyjnej trójce z zajęć w tej szkole na Krakowskiej, co prawda nie była to lekcja agility, ale migawki z czasu trwania psiego przedszkola, jednak fajnie było obejrzeć i przypomnieć sobie, kiedy to mój maluch był maluchem i tam uczęszczał ... :)

Wypowiadał się między innymi, jak to określono:szkoleniowiec-przedszkolanka :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Podciagne troszke temat :)

Jestem powaznie zainteresowana łodzkim Agility ;) Mam pare pytan do May (bo pw nie wiem dlaczego do ciebie nie dochodza - ciagle siedza mi w skrzynce ,,do wyslania" :-? ) oczywiscie mozesz odpowiedziec na pw :) Wiec tak:

Czy moznaby bylo cwiczyc jedynie w soboty (musialabym dojezdzac, a ze ze mnie jeszcze mlodziutka osoba to niestety szkola przeszkadza w inne dni, a w niedziele czesto wystawy )

Jak wygladaja te cale zajecia? Moj beagle (bo z nim bym chciala cwiczyc :D) ma juz jakies tam podstawowe, ale mizerne pojecie o agility i o ile super jak na poczatkujacego wychodza mu kladki, hopki i palisada to nigdy nie mial do czynienia z tunelem :P

No i czy nie jest to zadna przeszkoda ze szkolilaby 14 latka ;)?

I wogole prosze o wszyyystkie informacje bo gdy tylko zrobiloby sie troszke cieplej z wielka radocha bym uczestniczyla :)

Link to comment
Share on other sites

Agasia, odpowiadam na twoje pytania:

Czy moznaby bylo cwiczyc jedynie w soboty (musialabym dojezdzac, a ze ze mnie jeszcze mlodziutka osoba to niestety szkola przeszkadza w inne dni, a w niedziele czesto wystawy )

Jeżeli ma to być rekreacyjnie to wystarczy. Gdyś myślała o zawodach to ilość treningów należłoby zwiększyć. Latem trenowałam z moimi psiakami prawie codziennie.

Jak wygladaja te cale zajecia? Moj beagle (bo z nim bym chciala cwiczyc ) ma juz jakies tam podstawowe, ale mizerne pojecie o agility i o ile super jak na poczatkujacego wychodza mu kladki, hopki i palisada to nigdy nie mial do czynienia z tunelem

Dobrze, że twój psiak miał już kontakt z torem, ale i tak bedziesz musiała uczyć go pewnie "na nowo". W agility ważne są pewne gesty, nie można dotykać ani psa ani przeszkód a trzeba mu pokazać gdzie ma biec. Wazny jest też kontakt psa z przewodniekiem. Zasadniczo najważniejszy, na tym opiera się cała ta zabawa.

No i czy nie jest to zadna przeszkoda ze szkolilaby 14 latka ?

:D Żadna. To wręcz zaleta. W naszym wieku już nie wszyscy nadążą za swoimi pupilami. Ty masz szansę :P

Link to comment
Share on other sites

Maya no super super ;) No w sumie jesli by nam to wychodzilo to niepogardzilabym zawodami ;) W wakacje przeciez moglabym przyjezdzac troszku czesciej :) Moze w jakis dzien tyg tez by sie udalo kto wie ;) Chociaz ,,psie" rzeczy zajmuja mi wiekszosc ,,wolnego" czasu w ciagu tygodnia :P

Wiem o co chodzi w agility, tylko trenowalam z moim beaglem przez niespelna 12 dni na obozie i wlasnie tam malo poswiecalo sie tej wspolnocie wlasciciela z psiakiem - bardziej nauka przechodzenia przez przeszkody ;) Jako jedyny chyba juz 2 dnia robil wszystko ;) Ogolnie w porownaniu do PT widzialam jaka to mu wielka radoche sprawia, ale przechodzenie toru u nas skupialo sie bardziej na smakolyku w mojej rece (gdy juz bez smyczy) niz wlasnie na samej mojej osobie i gestach :D Wiec to trzebaby solidnie pocwiczyc :)

A tak z czystej ciekawosci - kto nalezy do tego waszego klubiku (dokladniej jakie psiaki bo osoby pewnie mi duzo nie powiedza :P) i jakie osiagniencia na zawodach :>?

Link to comment
Share on other sites

Cieszę się, że jesteś zainteresowana. W naszym klubie trenują cztery border colie, owczarek szetlandzki, manchester terier, amstaf, doberman, sznaucer miniaturowy, siberian husky i moje dwa teriery tybetańskie. Obsada się zmienia i tak licznej grupy nigdy nie ma :) Ostatnio w związku ze zmiana placu i kiepskimi warunkami atmosferycznymi agility było wstrzymane, ale myślę, że po nowym roku znowu ruszymy. Zapraszam serdecznie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...