Jump to content
Dogomania

Cacib kaliningrad 15.03.2010


LadyDobermann

Recommended Posts

[quote name='Asiaczek']Chciałabym prosic o wyjaśnienie problemu.

[COLOR=Black][B]Ponieważ nikt ani na tym wątku ani na innym nie potrafił mi wyjasnić, na czym maja polegac te ułatwienia przy wjeździe do Kaliningradu na wystawe, to napisałam do osoby, która w ub. tygodniu byłam właśnie w K. na wystawie. I - wg niej - NIE MA ZADNYCH UŁATWIEŃ!
- wizę trzeba mieć
- organizatorzy NIE WYSYŁAJĄ żadnych potwierdzeń/zaproszeń.

Więc pytam: dlaczego wprowadza się innych w błąd pisząc o ułatwieniach?!
Jeżeli ktoś ma takie potwierdzenie/zaproszenie to niech napisze jasno i w punktach, o co w tym wszystkich chodzi. Czy to jakaś tajemnica???[/B][/COLOR]

Pzdr.[/QUOTE]

dzięki Asiaczku za wyjaśnienia! Przynajmniej w końcu ktoś poważnie do tematu podszedł.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 59
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Asiaczek']Chciałabym prosic o wyjaśnienie problemu.

[COLOR=Black][B]Ponieważ nikt ani na tym wątku ani na innym nie potrafił mi wyjasnić, ......

Więc pytam: dlaczego wprowadza się innych w błąd pisząc o ułatwieniach?!
Jeżeli ktoś ma takie potwierdzenie/zaproszenie to niech napisze jasno i w punktach, o co w tym wszystkich chodzi. Czy to jakaś tajemnica???[/B][/COLOR]

Pzdr.[/QUOTE]


Dopiero się zalogowałam nie zaglądam tu często

więc jedynym ułatwieniem jest zaproszenie na wystawę
reszta nie ma zmiłuj opłat na tej granicy żadnych nie ponosiłam ale zaświadczenie od naszego powiatowego było nie takie jak Pani wet sobie życzyła i wystawiała mi nowe przez 2 godziny dobrze, że dzień wcześniej jechałam (wyjątkowo)

po raz pierwszy miałam bardzo poważne problemy na granicy "wschodniej" :crazyeye:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asiaczek'][B]Adamant, [/B]napisz prosze, jak to jest z tym zaproszeniem. Bo znajoma, która była i od której mam info - nic nie wie o tym ułatwieniu.
Bardzo proszę.

Pzdr.[/QUOTE]


Normalnie zgłaszasz psa/psy na wystawę i związek powinien przysłać potwierdzenie przyjęcia na wystawę Ciebie wraz psem/psami to potwierdzenie to właśnie "zaproszenie" które przedstawiasz starając się o wizę w ambasadzie

Link to comment
Share on other sites

Ja bylam w tym roku na wystawie w Kaliningradzie, bylam tez w 2007 roku i jak zwykle to bywa za niewiedze sie placi :)
w 2007 roku zaplacilam za wize jakies horendalne pieniadze, bo ok 350zl (bez zaproszenia i +oplata za posrednictwo wizowe), teraz wiza kosztowala mnie jedynie podroz do Warszawy...
w momencie kiedy ktos zglasza psa na wystawe do Kaliningradu i mailu zwrotnym otrzymuje od organizatorow zaproszenie (to jest dokument potwierdzajacy ze dana osoba wybiera sie na taka wystawe, sa wyszczegolnione psy i termin wystawy), wysylaja go w osobnym pliku zalaczonym do emaila i nie jest to potwierdzenie przyjecia psa na wystawe
z tym papierem trzeba sie udac do konsulatu i zlozyc wniosek na wize, wiza wtedy jest bezplatna
w przeciwnym razie kosztuje ok 250zl (150zl oplaty konsularne + ok 100zl wouczer, bez ktorego wizy sie nie dostanie - to zastepuje zaproszenie i jest potwierdzeniem ze sana osoba jedzie w celach turystycznych i ma zamiar wrocic do Polski)

nie ma zadnych ulatwien typu ze wizy nie trzeba bo bez wizy nie wpuszcza do Rosji, natomiast z tym zaproszeniem jest duzo prosciej bo spokojnie mozna zlozyc papiery na wize i jest to nieodplatnie (a na wystawe zglasza sie psy przeciez duzo wczesniej wiec mamy tez czas aby poczekac na wize)

dodatkowo jesli chodzi o przekraczanie granic - oni robia roznie, najczesciej trzeba stac na tej granicy bo takie maja widzimisie (i to zeby bylo smieszniej najczesciej polacy utrudniaja a nie rosjanie...) natomiast zeby puscili szybciej trzeba sie udac do pogranicznikow i powiedziec ze jedziemy z psami i najczesciej nie robia zadnych problemow tylko puszczaja poza kolejka

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asiaczek']Chciałabym prosic o wyjaśnienie problemu.

[COLOR=Black][B]Ponieważ nikt ani na tym wątku ani na innym nie potrafił mi wyjasnić, na czym maja polegac te ułatwienia przy wjeździe do Kaliningradu na wystawe, to napisałam do osoby, która w ub. tygodniu byłam właśnie w K. na wystawie. I - wg niej - NIE MA ZADNYCH UŁATWIEŃ!
- wizę trzeba mieć
- organizatorzy NIE WYSYŁAJĄ żadnych potwierdzeń/zaproszeń.

Więc pytam: dlaczego wprowadza się innych w błąd pisząc o ułatwieniach?!
Jeżeli ktoś ma takie potwierdzenie/zaproszenie to niech napisze jasno i w punktach, o co w tym wszystkich chodzi. Czy to jakaś tajemnica???[/B][/COLOR]

Pzdr.[/QUOTE]

nie wiem czemu akurat ta osoba nie dostala zaproszenia, my jechalismy dosc duza grupa do Kaliningradu, ja wysylalam zgloszenia dla wszystkich, nie dosc ze dali grupowa znizke za oplaty za wystawe to jeszcze dla kazdej osoby z osobna wyslali zaproszenie
potwierdzenie przyjecia psow rowniez otrzymalam

to jest nie do konca ulatwienie bo bez zaproszenia wize rowniez sie dostanie tyle ze troche pieniedzy w kieszeni zostaje

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Czy ktoś ma może linka do Rosyjskiego ZK? chciałabym się w 2011 wybrać do Kalingradu na wystawę, ale nawet nie wiem gdzie szukać o niej informacji.. o tym że w ogóle jest usłyszałam od hodowczyni, ale bliższych informacji nie posiadam.. :(

ile czeka się na taką wizę?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sachma']Czy ktoś ma może linka do Rosyjskiego ZK? chciałabym się w 2011 wybrać do Kalingradu na wystawę, ale nawet nie wiem gdzie szukać o niej informacji.. o tym że w ogóle jest usłyszałam od hodowczyni, ale bliższych informacji nie posiadam.. :(
ile czeka się na taką wizę?[/QUOTE]
Podaję link do strony RKF.
Jak sprawdziłam, wersja angielskojęzyczna jest niepełna. Lepiej posługiwac się rosyjską.
W 2011 r. jest wystawa m-narodowa w dniu 31.07.2011 r.

Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

a w tym roku w marcu...
mogę cię jeszcze pomęczyć? bo widzę że orientujesz się bardziej ;)
nie wiem czy mi dobrze przetłumaczyło - że tam można dostać tytuł championa młodzieży za jedną tylko wystawę? znaczy wygraną na tej wystawie? czy to tylko tyczy się tej wystawy "Rosja" która jest w moskwie, czy wszystkich?

Link to comment
Share on other sites

Na pewno na wystawie "Rossija" (29/30/10.2010) można za 1 CAC lub CAJCA dostać tytuł Ch.RUS/Mł.CH.RUS.
[B][SIZE=4][COLOR=#ff0000]Только на выставке
РОССИЯ
лучший кобель и лучшая сука породы получают титул
ЧЕМПИОН РОССИИ
, а победители класса юниоров получают титул
ЮНЫЙ ЧЕМПИОН РОССИИ[/COLOR][/SIZE][/B]

A na pozostałych wystawach , to musze doczytać.
Tu masz po angielsku wyjasnienie dot. CHampiona /Młodziezowego Championa/Granda...
[url]http://rkf.org.ru/en/documents/rules.html[/url]

pzdr.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE][SIZE=3][SIZE=3]For Foreign Dogs, which are not registered at the RKF [/SIZE][/SIZE]
[SIZE=3][SIZE=3]Variant 5. 1 JunСАС obtained at the International CACIB Dog Show or at National All Russian Dog Show “RKF Champion» and Certificate or Junior Champion of the Country of Residence Diploma (country – FCI member or AKC, KC, CKC). [/SIZE][/SIZE][/QUOTE]

czyli wystarczy Kalingrad, żeby dostać JCh.. o ile się uda dostać tam JCAC :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sachma']czyli wystarczy Kalingrad, żeby dostać JCh.. o ile się uda dostać tam JCAC :)[/QUOTE]
Ja mogę Ci wszystko powiedzieć :)
Możesz zdobyć tytuł Mł.Ch. Rosji jednym JCAC pod warunkiem, że Twój pies jest już Młodzieżowym Championem Polski i to samo tyczy się dorosłego Championatu. Poza tym na wystawie międzynarodowej można zdobyć dwa tytuły: champion rosji i champion rkf. Jeżeli masz jeszcze jakieś pytania to pisz śmiało.

Link to comment
Share on other sites

Wizę możesz załatwić w dwojaki sposób:
1. Sama ubiegasz się o nią w konsulacie i płacisz dość sporą kwotę (w zależności na ile ją chcesz)
2. poprzez zaproszenie ze strony rosyjskiego RKF i wówczas koszt wizy całorocznej jest około 200zł (w tym roku było 180zł). Czas oczekiwania na wizę około 2 miesięcy.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...