Jump to content
Dogomania
Sign in to follow this  
gii

czy i jak można nauczyć psa gadać????

Recommended Posts

no więc sami zobaczcie....

[COLOR=#000000][FONT=MS Shell Dlg 2]http://www.youtube.com/watch?v=KSNEAPn2P5o&feature=related
[url]http://www.youtube.com/watch?v=PfBStD6_4tY[/url][/FONT][/COLOR] Edited by gii

Uwierzyłaś? To zróbmy test: włącz ten sam portal i poszukaj filmów o duchach. Znajdziesz ich tyle, że ho-ho! Ale większość to zwykłe efekty pracy, przeróbek i fotomontaży. Ale pewnie uwierzysz tym niepodważalnym, dowodom na istnienie duchów, bo przecież SĄ PRAWDZIWE!
Nie nauczysz psa, kota mówić ludzkim głosem. Owszem, psiak może wydać coś w stylu dźwiękonaśladowczego odgłosu, ale zapomnij o super efekcie. Gadające papugi to już przeżytek, codzienność, nic nadzwyczajnego.. Takie zwierzaki oglądamy w cyrku, filmach, sklepach.

YouTube chroni, YouTube radzi, YouTube nigdy Cię nie zdradzi!

A propos fajnych filmików o psach na Tubie, znalazłam kiedyś taki, na którym pies jadł chrupki, dawała mu je właścicielka i pies brał tylko na nazwiska określonych polityków...

"Gadać" chyba się nie da psa nauczyć, bo to "gadanie" to próba szczekania, skomlenia. Po prostu pies otwiera i zamyka pysk i "artykułuje" m, a, ammm, mama... Mój poprzedni (od 3 lat za TM) pies kiedy służył po smakołyk, potrafił zamiast szczeku gadać "niam, niam". Było to strasznie zabawne, ale nigdy nie uczyliśmy go tego, nigdy też od niego tego na komendę nie wymagaliśmy. Po prostu samo tak wychodziło. A właśnie? Czy w życiu codziennym jest możliwość wyegzekwowania od psa "gadania" na komendę?

Wydaje mi się, że ten pies musiałby raczej tak sam z siebie, czyli urodzić się na tyle "oryginalny" by wydawać specyficzne tylko dla siebie odgłosy. ;). Na youtube widziałem wiele niesamowitych filmików ze zwierzętami i sam chciałbym np. nauczyć moją kocice aby używała kibelka, papieru toaletowego i spuszczała wodę ([B]bo takie koty na youtube widziałem[/B]), ale nie mam pojęcia czy to da się wyszkolić czy futrzak musi tak sam z siebie?