Jump to content
Dogomania

Mam pytanko!!!


Norka

Recommended Posts

  • Replies 116
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='cockermanka']Ale to nie ma ŻADNEGO znaczenia...:roll:[/quote]

No może i nie ma, ja się nie znam, po prostu tak mnie to zastanowiło:) Śmieje się, że mu to obżarstwo w genach zostało :eviltong:
On ma tak, że jak widzi, że my coś jemy, to aż się trzęsie żeby i jemu dać, nawet jeśli chwile wcześniej zje całą miskę swojego jedzenia, i szczeka aż nie skończymy jeść, ale nie podkarmiamy go między posiłkami, także nie wiem skąd mu się to wzięło. Jakby szczekał dla zasady, bo na pewno nie z głodu;)

Link to comment
Share on other sites

wiecie co, od jakiegoś czasu tak z ciekawości przegladam sobie allegro, a dokładnie sprzedaż cocker spanielków. I wczoraj jedna rzecz przyciągnęła moją uwagę. A mianowicie chodzi oto, że znalazłam ogłoszenie o sprzedaży spanieli (bez rodowodu), ale jakieś 3 miesiące temu ten sam gościu ogłaszał się też ze sprzedażą spanielków. I wyszło na to, że różnica w jednym a drugim miocie ich suczki była zaledwie 3 m-ce!!! (jeden miot był z początku września a ten jest z początku grudnia). Pisałam do nich i faktycznie to ta sama sunia!! To ile mniej więcej powinno być przerwy pomiędzy jednym a drugim miotem u suki, czy to nie oby za szybko na kolejne psiaczki??Przecież to jest chyba duże obciążenie dla suczki...:( Szkoda mi jej, ale teraz widzę, jak ludzie potrafią handlować psiakami, zrobili z suczki "maszynkę do robienia pieniędzy". A czy to nie odbije sie na zdrowiu maluchów?Bo na zdrowiu suki pewnie w końcu tak...To takie moje refleksje:P Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Anka_ZG']wiecie co, od jakiegoś czasu tak z ciekawości przegladam sobie allegro, a dokładnie sprzedaż cocker spanielków. I wczoraj jedna rzecz przyciągnęła moją uwagę. A mianowicie chodzi oto, że znalazłam ogłoszenie o sprzedaży spanieli (bez rodowodu), ale jakieś 3 miesiące temu ten sam gościu ogłaszał się też ze sprzedażą spanielków. I wyszło na to, że różnica w jednym a drugim miocie ich suczki była zaledwie 3 m-ce!!! (jeden miot był z początku września a ten jest z początku grudnia). Pisałam do nich i faktycznie to ta sama sunia!! To ile mniej więcej powinno być przerwy pomiędzy jednym a drugim miotem u suki, czy to nie oby za szybko na kolejne psiaczki??Przecież to jest chyba duże obciążenie dla suczki...:( Szkoda mi jej, ale teraz widzę, jak ludzie potrafią handlować psiakami, zrobili z suczki "maszynkę do robienia pieniędzy". A czy to nie odbije sie na zdrowiu maluchów?Bo na zdrowiu suki pewnie w końcu tak...To takie moje refleksje:P Pozdrawiam[/quote]
To normalka na allegro. Pseudohodowcy hodują psy tylko dla kasy, no bo w jakim innym celu, na pewno nie dla przyjemności.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Anka_ZG']wiecie co, od jakiegoś czasu tak z ciekawości przegladam sobie allegro, a dokładnie sprzedaż cocker spanielków. I wczoraj jedna rzecz przyciągnęła moją uwagę. A mianowicie chodzi oto, że znalazłam ogłoszenie o sprzedaży spanieli (bez rodowodu), ale jakieś 3 miesiące temu ten sam gościu ogłaszał się też ze sprzedażą spanielków. I wyszło na to, że różnica w jednym a drugim miocie ich suczki była zaledwie 3 m-ce!!! (jeden miot był z początku września a ten jest z początku grudnia). Pisałam do nich i faktycznie to ta sama sunia!! To ile mniej więcej powinno być przerwy pomiędzy jednym a drugim miotem u suki, czy to nie oby za szybko na kolejne psiaczki??Przecież to jest chyba duże obciążenie dla suczki...:( Szkoda mi jej, ale teraz widzę, jak ludzie potrafią handlować psiakami, zrobili z suczki "maszynkę do robienia pieniędzy". A czy to nie odbije sie na zdrowiu maluchów?Bo na zdrowiu suki pewnie w końcu tak...To takie moje refleksje:P Pozdrawiam[/quote]
Ja już od dłuższego czasu przeglądam Allegro pod tym kątem.
Jak sama zauważyłaś, pseudohodowcy rozmnażają suczki ile wlezie. :shake:
Suki hodowlane mogą być rozmnażane tylko raz w roku, a i tak wielu hodowców kryje znacznie rzadziej, bo zależy im na zdrowiu zarówno suczki jak i szczeniąt.
Niestety w przypadku pseudo nie ma żadnych nakazów/zakazów i robią z psami, co im się tylko podoba.
Gdy suka już nie może rodzić w najlepszym wypadku ląduje w schronisku. A szczęnieta, gdy się nie sprzedadzą? Możemy się tylko domyslać. :shake:
Niestety w Polsce handel psami kwitnie w najlepsze. :mad:

Link to comment
Share on other sites

To jest straszne:( szkoda mi zarówno tej suni jak i szczeniaczków:( a jak jest z ogonkami?? Jest zakaz obcinania pieskom ogonków i uszu, tak?? Bo co do tego, to też widzę, że nadal obcinają ogonki szczeniakom.

Moim zdaniem te ogonki to tylko dodają im uroku, mój osobiście ma ogonek, i według mnie ślicznie wygląda merdając ta swoja śliczna anteneczką:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Anka_ZG']To jest straszne:( szkoda mi zarówno tej suni jak i szczeniaczków:( a jak jest z ogonkami?? Jest zakaz obcinania pieskom ogonków i uszu, tak?? Bo co do tego, to też widzę, że nadal obcinają ogonki szczeniakom.[/quote]
W Polsce jest zakaz cięcia ogonków. Ale co to obchodzi pseudohodowców...? :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Anka_ZG']To jest straszne:( szkoda mi zarówno tej suni jak i szczeniaczków:( a jak jest z ogonkami?? Jest zakaz obcinania pieskom ogonków i uszu, tak?? Bo co do tego, to też widzę, że nadal obcinają ogonki szczeniakom.

Moim zdaniem te ogonki to tylko dodają im uroku, mój osobiście ma ogonek, i według mnie ślicznie wygląda merdając ta swoja śliczna anteneczką:)[/quote]
Tak, jest zakaz kopiowania psom uszu i ogonów. Niestety nadal się to robi, nawet w hodowlach psów rasowych. :shake:

Ostatnio napisałam pewnemu kolesiowi z Allegro, który sprzedaje szczenieta z ogonkami naturalnymi i kopiowanymi, że kopiowanie jest zabronione i żeby poczytał ustawę o ochronie zwierząt. Oto odpowiedź: "Proponuję nos w swój sos!". No to mu kulturalnie odpisałam, a ona zaczął mnie wyzywać od starych panien :lol: (to było najmniej obraźliwe) i jeszcze wiele, wiele innych ciekawych epitetów użył.
To mu napisałam, że od teraz moim mottem jest przysłowie:
"Nigdy nie dyskutuj z głupkiem,
bo najpierw sprowadzi
Cię do swojego poziomu,
a później pokona Cię doświadczeniem."
Znów dostałam odpowiedź z wyzwiskami... :mad:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asia & Ginger']
Ostatnio napisałam pewnemu kolesiowi z Allegro, który sprzedaje szczenieta z ogonkami naturalnymi i kopiowanymi, że kopiowanie jest zabronione i żeby poczytał ustawę o ochronie zwierząt. Oto odpowiedź: "Proponuję nos w swój sos!". No to mu kulturalnie odpisałam, a ona zaczął mnie wyzywać od starych panien :lol: (to było najmniej obraźliwe) i jeszcze wiele, wiele innych ciekawych epitetów użył.
To mu napisałam, że od teraz moim mottem jest przysłowie:
"Nigdy nie dyskutuj z głupkiem,
bo najpierw sprowadzi
Cię do swojego poziomu,
a później pokona Cię doświadczeniem."
Znów dostałam odpowiedź z wyzwiskami... :mad:[/quote]

Bardzo mądrze mu napisałaś:lol: Ja też już pisałam maila do faceta z allegro o obcinaniu ogonków, ale na szczęście chłopak mnie powstrzymał, bo pewnie też bym w słowach nie przebierała (oczywiście z kulturą;)). Ale później pomyślałam, co to by dało...
Po tym co napisałaś można tylko wywnioskować, że to zwykły prostak!!!

Ale tak w ogóle, to straszne jest to, co ludzie robią ze zwierzętami, a najgorsze jest to, że nic z tym nikt nie robi!! A przecież te zwierzaki same sie nie obronią przed światem i tymi okropnymi ludźmi!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Anka_ZG']Bardzo mądrze mu napisałaś:lol: Ja też już pisałam maila do faceta z allegro o obcinaniu ogonków, ale na szczęście chłopak mnie powstrzymał, bo pewnie też bym w słowach nie przebierała (oczywiście z kulturą;)). Ale później pomyślałam, co to by dało...
Po tym co napisałaś można tylko wywnioskować, że to zwykły prostak!!!

Ale tak w ogóle, to straszne jest to, co ludzie robią ze zwierzętami, a najgorsze jest to, że nic z tym nikt nie robi!! A przecież te zwierzaki same sie nie obronią przed światem i tymi okropnymi ludźmi!![/quote]
Dokładnie, czasami czuję taką bezsilność, że po prostu tylko siąść i płakać.
Ludzie to jednak potwory... :shake:

Link to comment
Share on other sites

Dziś Spajki miał swoja pierwszą kąpiel w błotku,a raczej trochę w czym innym. Poszliśmy na spacer koło okolicznego stawu, tylko, że w stawie oprócz czyściutkiej wody były niestety także chyba jakieś śmierdzące ścieki. pech chciał, że najlepszy kolega Spajkunia, 1,5 roczny Spaniel wskoczył do tego stawu a spajkus za nim. Ani jednemu ani drugiemu w głowie nie było wyjście z tego smrodku...ale zapach jaki im towarzyszył jak juz wyszli....mmm chyba każdy posiadacz spaniela wie o czym mówię:) No i od nosa po ogon, cali w tym paskudztwie:) Kąpiel sobie chopaki zafundowali:) Zastanawiam się tylko, czy to małe wredne zwierzątko, jak już zasmakowało tej "słodyczy" to czy nie będzie miał częściej ochoty na takie ekscesy....:)Tyle razy przechodziłam obok tego stawu, ale Spajki był zawsze bez kolegów i ani razu mi tam nie wskoczył, a dziś taka niespodzianka. Ale jakie oni mieli miny jak wyszli z tego błota, nieopanowana radość:) Dla takich chwil człowiek żyje:)

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

kiedy zaczęliście wypuszczać małego na dwór? Niestety pogoda nie sprzyja szczeniakom i mój ma teraz okres kwarantanny, ale nawet gdy otwieram drzwi to on się trzęsie i jakoś nie mam serca go wypuścić nawet na balkon. Myślicie, że mogę go zacząć wypuszczać od razu po kwarantannie? (tj za 2 tyg) szczeniak ma 7 tygodni.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lou0t']kiedy zaczęliście wypuszczać małego na dwór? Niestety pogoda nie sprzyja szczeniakom i mój ma teraz okres kwarantanny, ale nawet gdy otwieram drzwi to on się trzęsie i jakoś nie mam serca go wypuścić nawet na balkon. Myślicie, że mogę go zacząć wypuszczać od razu po kwarantannie? (tj za 2 tyg) szczeniak ma 7 tygodni.[/quote]
Ja wzięłam Gingerkę latem, więc nie było tego problemu. ;)
Po kwarantannie jak najbardziej wychodź z nim na dwór, żeby poznawał nowe rzeczy, świat, zapachy, inne psy i ludzi. Jak będzie biegał, to się rozgrzeje. A jeśli będzie mu bardzo zimno, to kup jakiś kubraczek na zimę. ;)
Już teraz możesz go wynosić na dwór na rękach np. żeby go oswajać z wielkim światem. ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...