Jump to content
Dogomania

Mam pytanko!!!


Norka

Recommended Posts

  • Replies 116
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Anka_ZG']tylko, że ten łupież pojawił mu sie zanim zmieniliśmy karmę. A dokładnie to zauważyłam to po tym jak go wyczesałam, tak nie było tego widać. Nic, chyba trzeba będzie przedzwonić do weterynarza i zapytać od czego to może być....[/quote]
A czy tego łupieżu jest jakoś strasznie dużo, bo może to normalna złuszczająca się skóra, albo podrażniona trochę przy czesaniu? :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asia & Ginger']A czy tego łupieżu jest jakoś strasznie dużo, bo może to normalna złuszczająca się skóra, albo podrażniona trochę przy czesaniu? :roll:[/quote]

No jak go czesałam to troche było tego łupiezu, ale w tej chwili już wydaje mi sie że mało:)Ale to jest normalne?? Kurcze człowiek nigdy nie miał szczeniaka cocker spaniela i troche głupi w tym jest, dlatego sorry za te pewnie banalne dla was czasami pytania:oops:ale nie chciałabym czegoś przypadkiem przeoczyć, a zależy mi aby maluszek prawidłowo się rozwijał itp.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Anka_ZG']No jak go czesałam to troche było tego łupiezu, ale w tej chwili już wydaje mi sie że mało:)Ale to jest normalne?? Kurcze człowiek nigdy nie miał szczeniaka cocker spaniela i troche głupi w tym jest, dlatego sorry za te pewnie banalne dla was czasami pytania:oops:ale nie chciałabym czegoś przypadkiem przeoczyć, a zależy mi aby maluszek prawidłowo się rozwijał itp.[/quote]
Kto pyta, nie błądzi. :cool3: ;)
Łupież nie jest normalny, ale jakieś drobinki łuszczącej się skóry mogą być jak najbardziej. Pewnie ma trochę przesuszoną skórę i dlatego bardziej to widać i jest tego trochę więcej. Podawaj olej i zobaczysz za jakiś czas czy coś się zmieni. :p

Link to comment
Share on other sites

Mam pytanie, mój spaniel ma 19 tygodni i strasznie ciągnie jak chodzi na smyczy, do tego stopnia ze wygląda to tak jakby to on mnie wyprowadzał na spacer a nie ja jego:)Ma teraz taki etap, że bardzo dużo je i z dnia na dzień jego siła jest coraz większa. moje pytanie, tylko nie pochlastajcie mnie za nie:) w jakim wieku można kupić spanielowi kolczatkę?Czy 19 tyg to jeszcze za mało?Jak uważacie?obecnie ma szeleczki, ale i to nie pomaga... Dodam, że niedaleko mnie mieszka także spaniel ale ma rok i kolczatka w jego przypadku zdała egzamin. Z góry dzięki za odpowiedź

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Anka_ZG']Mam pytanie, mój spaniel ma 19 tygodni i strasznie ciągnie jak chodzi na smyczy, do tego stopnia ze wygląda to tak jakby to on mnie wyprowadzał na spacer a nie ja jego:)Ma teraz taki etap, że bardzo dużo je i z dnia na dzień jego siła jest coraz większa. moje pytanie, tylko nie pochlastajcie mnie za nie:) w jakim wieku można kupić spanielowi kolczatkę?Czy 19 tyg to jeszcze za mało?Jak uważacie?obecnie ma szeleczki, ale i to nie pomaga... Dodam, że niedaleko mnie mieszka także spaniel ale ma rok i kolczatka w jego przypadku zdała egzamin. Z góry dzięki za odpowiedź[/quote]
Uważam, że takie wynalazki jak kolczatka czy dławik to ostateczność. :shake:
Spróbuj lepiej szkolić psiaka, żeby ładnie chodził, w dziale wychowanie na pewno znajdziesz jakieś rady. :cool3:
Najpopularniejszy sposób, to wziąć smaczka do ręki, pokazać psiakowi i zacząć iść, gdy idzie przy nodze, dać smaczka, jak ciągnie, mówisz "równaj" i lekko ciągniesz do siebie. Gdy chociaż przez chwilę ładnie idzie dajesz smaczka. Z czasem załapie o co chodzi. ;)

Osobiście do nauki nieciągnięcia na smyczy stosowałam szelki Easy Walk, to znacznie mniej brutalna metoda niż kolczatka, nie powoduje bólu i nie wyrywa sierści. Te szelki zaczęłam stosować, gdy sunia już dorosła i tylko do nauki, nie na codzienne spacery. Teraz już Gingerka ładnie chodzi w każdych szelkach.

Szelki łaczymy ze szkoleniem i wtedy osiągamy najlepszy efekt. :cool3:

Szelki Easy Walk wyglądają tak:
[URL]http://www.allegro.pl/item302888273_easy_walk_rozmiar_s_szelki_treningowe_od_trixie.html[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Kolczatka nie jest wynalazkiem dla każdego, trzeba wiedzieć jak ją używać, w innym wypadku można zrobić psu krzywde. Poza tym kolczatka nie działa jak czarodziejska różdżka, założenie jej samo z siebie problemu nie wyeliminuje. Psiak jest młody, więc nie próbuj iść na łatwizne tylko zacznij szkolenie, najlepiej od razu, od jutra, po jakimś czasie na pewno zobaczysz efekty

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BBeta'] Psiak jest młody, więc nie próbuj iść na łatwizne tylko zacznij szkolenie, najlepiej od razu, od jutra, po jakimś czasie na pewno zobaczysz efekty[/quote]

BBeta nie próbuje iść na łatwizne, tylko pytam co o tym sadzicie a to jest różnica...

Link to comment
Share on other sites

Ja uczyłam swojego psa chodzić na smyczy w następujący sposób:
Gdy ciągneła, zwijałam smycz na krótko, tak aby pies był pod moją ręką i stopniowo ją rozwijałam. Kiedy to nie skutkowało, szarpnęłam smyczą, mówiłam 'stój' i ona stawała. Potem mówiłam 'idź' i szła normalnie, już nie ciągnąc.
Oczywście wymagało to wielu ćwiczeń i nie od razu nauczyła się normalnie chodzić, musiałam powtarzać to kilkakrotnie podczas spaceru. Ale teraz już nie ciągnie i chodzi normalnie. Bez żadnych kolczatek i innych wynalazków.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Anka_ZG']BBeta nie próbuje iść na łatwizne, tylko pytam co o tym sadzicie a to jest różnica...[/QUOTE]
Zabrzmiało jakbyś już podjęła decyzje i chciała się tylko upewnić czy teraz kupić kolce czy jeszcze troche poczekać

[quote name='Anka_ZG']w jakim wieku można kupić spanielowi kolczatkę?Czy 19 tyg to jeszcze za mało?[/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

Uczymy małego chodzić przy nodze, wiadomo trzeba czasu aby całkowicie sie tego nauczył, ale wierze w to, że w końcu załapie o co chodzi.Jest pojętnym pieskiem, szybko nauczył się też innych komend, np. siad, daj łape:) i tak zaczęłam robić z nauką chodzenia przy nodze, garść ciasteczek w kieszeń i dopiero wychodzimy na spacer:)A jak wiadomo każdy spaniel to raczej łasuch, także bez tego ani rusz:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Anka_ZG']Uczymy małego chodzić przy nodze, wiadomo trzeba czasu aby całkowicie sie tego nauczył, ale wierze w to, że w końcu załapie o co chodzi.Jest pojętnym pieskiem, szybko nauczył się też innych komend, np. siad, daj łape:) i tak zaczęłam robić z nauką chodzenia przy nodze, garść ciasteczek w kieszeń i dopiero wychodzimy na spacer:)A jak wiadomo każdy spaniel to raczej łasuch, także bez tego ani rusz:)[/quote]
:multi: W takim razie czekamy na pierwsze efekty nauki. :cool3: :p

Link to comment
Share on other sites

mam pytanie, mój spaniel ma 19 tyg i waży 10 kg czy to nie za dużo jak na niego??Niby weterynarz mówi, że nie jest za gruby, ale taka waga przy tym wieku to norma?? Ruchu to raczej mu nie brakuje, bo prawie cały dzień lata na ogródku, no i tak ze 3-4 razy w tyg, w zależności jak czas pozwala, jeździmy z nim do lasu, przynajmniej na godzinkę, aby sobie polatał.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Anka_ZG']mam pytanie, mój spaniel ma 19 tyg i waży 10 kg czy to nie za dużo jak na niego??Niby weterynarz mówi, że nie jest za gruby, ale taka waga przy tym wieku to norma?? Ruchu to raczej mu nie brakuje, bo prawie cały dzień lata na ogródku, no i tak ze 3-4 razy w tyg, w zależności jak czas pozwala, jeździmy z nim do lasu, przynajmniej na godzinkę, aby sobie polatał.[/quote]
Jeśli psiak wygląda proporcjonalnie i możesz wyczuć jego żebra, to nie jest za gruby. ;)
Ale pamiętaj, jesli psiak nie ma rodowodu, to nie wiadomo w sumie jaki duży wyrośnie (chociaż i u tych rodowodowych też się zdaża niezgodność ze wzorcem), więc i waga może być wyższa.
Moja sunia ma np. 45 cm w kłębie i waży 15 kg (czyli i wzrost za duży i waga jak na cockera). :lol:

Link to comment
Share on other sites

Asia a w jakim wieku jest Twoja suczka? Mój co prawda jest bez rodowodu, ale widziałam jego rodziców i nie byli wyrośnięci, normalne, śliczne spanielki:)Moja kuzynka ma spaniela po tych samych rodzicach i piesek tez nie jest wyrośnięty:)A owszem, że jest bez rodowodu,ale kocham go ponad wszystko i nie oddałabym za żadne skarby!!a w jakieś książce czytałam, że spaniel przez pierwszy rok życia osiąga większą część wagi dorosłego psa. On od jakiegoś czasu ma tak, że bardzo dużo chce jeść. Ciągle tylko szuka coś do jedzenia. Dostaje 3 razy dziennie jeść, mam mu zacząć ograniczać??

A żeberka jeszcze wyczuwam:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Anka_ZG']Asia a w jakim wieku jest Twoja suczka? Mój co prawda jest bez rodowodu, ale widziałam jego rodziców i nie byli wyrośnięci, normalne, śliczne spanielki:)Moja kuzynka ma spaniela po tych samych rodzicach i piesek tez nie jest wyrośnięty:)A owszem, że jest bez rodowodu,ale kocham go ponad wszystko i nie oddałabym za żadne skarby!!a w jakieś książce czytałam, że spaniel przez pierwszy rok życia osiąga większą część wagi dorosłego psa. On od jakiegoś czasu ma tak, że bardzo dużo chce jeść. Ciągle tylko szuka coś do jedzenia. Dostaje 3 razy dziennie jeść, mam mu zacząć ograniczać??

A żeberka jeszcze wyczuwam:)[/quote]
Moja sunia ma już 4 lata i 8 miesięcy. :cool3:
Myślę, że nie musisz mu ograniczać jedzenia (dopóki nie zauważysz, że zaczyna tyć), psiak teraz bardzo intensywnie rośnie, dlatego też ma duże zapotrzebowanie. Do tego jest spanielem, a to jak wiadomo straszne łakomczuchy. ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...