Jump to content
Dogomania

dziwne cięcie maszynki


dariaa

Recommended Posts

mam takie pytanie, mamy w domu kunelka z tragicznym włosiem (ja bynajmniej takiego nie lubię;))...szorstkowłosy, sierść taka foksterierowata, włos nieprzyjemny w dotyku, leni się na potęgę, wytrymowałam go ręcznie i postanowiliśmy go ostrzyc...sami. kupiłam maszynkę za 149zł na allegro GTS model 888. Strzygłam bez nasadek, samym ostrzem. No i mam taki problem bo maszynka zostawia takie wzorki-długie pasma...czy ktoś miał taki problem z tego typu maszynką (wiem że ona sama pewnie zadna rewelacja, ale chcę wiedzieć czy to ona tak ma czy ja może robię coś zle?)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Elitesse']a jaki jest rozmiar ostrza ? w sensie na jaka dlugosc ma strzyc ?[/QUOTE]

mam ostrza 1mm i 3mm, strzygłam jedynką i teraz sierść jest długości 5-7mm długa. (zwierz na dwór wychodzi ubrany, żeby nie było że go maltretuje:diabloti:)

Link to comment
Share on other sites

Dariaa włos szorstkowłosy to jest najlepszy . Trzeba dokładnie wyczesać , wytrymować i wyrównać maszynką ostrzem min. 3 mm. oczywiście z włosem .Strzyżenie z włosem jest trudniejsze .Żeby było równo trzeba to robić powoli .Ostrze 1 mm. można stosować do nasadki , samo strzyżenie jest za krótkie.

Link to comment
Share on other sites

Z włosem nigdy nie będzie równo - zwłaszcza przy "dłuższych" ostrzach, przy 10 jeszcze w miare, ale przy 7 juz nie ...

Ja czasem tnę z włosem .... ale tylko końcówki i to tylko jeśli musze (no i oczywiscie przy cieniowaniu tez tnę z włosem). Poza tym przy cięciu z włosem długość cięcia zależy w dużej mierze od kąta cięcia ... wypróbowałam to na swoim własnym psie ... cięłam z włosem różnymi ostrzami pod róznymi katami ... a skończyło się i tak na wyrównaniu pod włos ...

Jak chce zrobić równo to tylko pod włos.

Link to comment
Share on other sites

Elitesse jak widzę czerwonego diabła , to już wiem ,że z tego postu nic się nie dowiem , a to dziwne bo na 10 lat strzyżenia , to trochę więcej powinnaś napisać. Ja odniosłem się do postu Darii , tak bym to robił. Agnieszka K. napisała dobrze i konkretnie. Ja metodę z włosem stosuję często , pisałem , że jest to trudne , trzeba powtarzać , układać włosy , różne kąty ustawień , pomocny jest 2 bieg maszynki .
Oczywiście , strzyżenie pod włos jest łatwiejsze i szybkie , wszystkiego tą metodą się nie robi , bo to byłaby amatorszczyzna .

Link to comment
Share on other sites

my mamy ta maszynke ,przezyla na jednym ostrzu narazie z 50 strzyzen roznej siersci , od szorstkiej po dluga i miekka, pudlowa :) i nadal tnie bardzo dobrze
wiec maszynka jak na tak niska cene jest naparwde dobra , to jest kwestia tego czy dobrze strzyzesz jak juz wczesniej powiedzieli

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Grey']Elitesse jak widzę czerwonego diabła , to już wiem ,że z tego postu nic się nie dowiem , a to dziwne bo na 10 lat strzyżenia , to trochę więcej powinnaś napisać. Ja odniosłem się do postu Darii , tak bym to robił. Agnieszka K. napisała dobrze i konkretnie. Ja metodę z włosem stosuję często , pisałem , że jest to trudne , trzeba powtarzać , układać włosy , różne kąty ustawień , pomocny jest 2 bieg maszynki .
Oczywiście , strzyżenie pod włos jest łatwiejsze i szybkie , wszystkiego tą metodą się nie robi , bo to byłaby amatorszczyzna .[/QUOTE]

zakladam ,ze drugi bieg oznacza,ze maszynka pracuje szybciej-do czego wiec jest on pomocny?I drugie pytanie-czy masz moze zdjecia jakiegos psa,ktorego w ten wlasnie sposob ostrzygles ( z wlosem)-i jesli tak,to czy moglabym zobaczyc?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='leepa']ja tylko na drugim biegu strzygę...

a może też za mocno przyciskasz maszynkę? Wtedy też się robią grabie.[/QUOTE]


no właśnie tak zaczęłam myśleć że może to przez to że dociskałam...teraz potrzebuję drugiego psa testera żeby sprawdzić czy to był powód :diabloti: albo poczekam aż Żółty obrośnie ;) dzięki

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...