Jump to content
Dogomania

Karma dla szczeniąt ras olbrzymich


Sylvia_76

Recommended Posts

Moi drodzy,

za 5 tygodni trafi do mnie maluch (dog niemiecki). Na początku pewnie będziemy na Royalu, ale przyznam, że trochę mnie martwi to, że nie ma on opcji bez kurczaka. Nie wiem, czy nie przesadzam, ale w związku z ptasią grypą wolałabym podawać maluchowi karmę np. z jagnięciną...

Co polecacie?

Przesadzam?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sylvia_76']

Co polecacie?

[/quote]

Odrobine dystansu do otaczajacego swiata i szumu medialnego :evil_lol:

A tak na serio - technologia produkcji opiera sie na rozgotowywaniu kurczakow (w calosci - SIC!) w wielkich kotlach, potem suszeniu tej papki i mieleniu na maczke. Dopiero ta maczka trafia do karmy (do "nuggetow" z fast-foodow zresta tez :eviltong: ) - wirus ptasiej grypy ginie w 70 stopniach - takze spokojnie życzmy maluchowi smacznego - niech sie objada "kurczakiem" - nic mu nie bedzie :cool1:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MateuszCCS']Odrobine dystansu do otaczajacego swiata i szumu medialnego :evil_lol:

[/quote] - swiete slowa! :) Pezesadzasz, przesadzasz, ale rozumie to, bo chcesz by, jak ja to kreslam, by pies mial, jak ja to okreslam "mercedesa", czylo wszystko to, co najlepsze. ALe nie boj sie - niech pies je karme z kurczakami, bardzij bym sie bala, by mi za szybko nie wyrosl, wiec radze tego pilnowac.

Link to comment
Share on other sites

Tak samo Hill's i Acaną mają karmy z jagnięciną i tak naprawdę cała masa innych karm :)

Choć ja na Twoim miejscu spokojnie bym podawała royala dla gigantów :) niech sobie spokojnie rośnie :)

P.s mam nadzieję, że założysz galerię :>:loveu:

Link to comment
Share on other sites

:lol: Dzięki za odpowiedzi.

Tebusa - chodzi mi o karmy dla szczenikaków dużych ras. Hill's ma wersję bez kury, ale tylko w "normalnym" wagowym przedziale. Małe olbrzymki są skazane na kurczaka

Jeśli to wszystko jest najpierw rozgotowywane a potem dopiero suszone i mielone - O.K. Poddaję. się :) Maluch będzie pożerał karmy z kur :)


:lol: :lol: :lol:

Co do galerii - oczywiście powstanie :lol: , jak tylko maluszek pojawi się w domu, zacznę molestować go aparatem fotograficznym :lol:

Link to comment
Share on other sites

Agnes - sprawdziłam: zawiera mączkę z jagnięciny i mączkę z kurczaka :lol:

Przestaję się już jednak obawiać kurczaków w karmie. Chyba wyszłam na idiotkę, ale zrozumcie - o dogu marzę od pocztku studiów czyli już 10 lat i teraz, gdy to pragnienie się spełnia nie chcę nic zepsuć... :lol:
Czytam wszystko o wychowywaniu sczeniaka, szukam już powoli psiego przedszkola, zbieram wyprawkę.. i chyba głupieję :lol:

Link to comment
Share on other sites

Przestaję się już jednak obawiać kurczaków w karmie. Chyba wyszłam na idiotkę, ale zrozumcie - o dogu marzę od pocztku studiów czyli już 10 lat i teraz, gdy to pragnienie się spełnia nie chcę nic zepsuć... :lol:

CZesc
Witam wszystkich:)
Ja osobiscie polecam Bento.
Maje "malenstwa" to jedza. Starsze jedza Heppy Line.
Jest dla gigantow wersja "normalna" oparta o kurczaka i wersja z jagniecina.
Do 7-8 mies jedza "rozmiar" maxi po 8 mega

Paulinka i Dogi

Link to comment
Share on other sites

Witam!
Polecam ACANĘ Puppy Large Breed-dla szczeniąt dużych ras oprócz moich własnych psów mam pod opieką teriery rosyjskie i takie cudo jak na tym zdjęciu,chowają się świetnie przy czym należy pamiętać że u dużych ras nie wolno dopuścic do gwałtownego przyrostu masy bo wtedy siądą stawy i kręgosłup.Ta karma jest dobra nie dlatego że tak piszę tylko dlatego że namacalne dowody biegają po moim ogrodzie i mają się świetnie.Pozdrawiam IKA

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sylvia_76']Moi drodzy,

za 5 tygodni trafi do mnie maluch (dog niemiecki). Na początku pewnie będziemy na Royalu, ale przyznam, że trochę mnie martwi to, że nie ma on opcji bez kurczaka. Nie wiem, czy nie przesadzam, ale w związku z ptasią grypą wolałabym podawać maluchowi karmę np. z jagnięciną...

Co polecacie?

Przesadzam?[/quote]

Sylvia nie zapominaj że przy 70 stopniach wirus "umiera" 8)
ja od malucha Jojkowi dawałam Royala na początku namaczanego ale że wolał zwykłego to na suchym długo był ;-)) opiero po ukończeniu roku zaczeliśmy mu gotować żeby troche masy nabrał ten mój "maluch" ale tak to przechodziliśmy co irusz z royala szczeniaka na większegoi ;-))

należy jedynie ominąć jeden ze stopni royala dla gigantów bodajże baby puppy daje się chyba od małego potym jest baby a potem junior. Albo baby albo puppy (za cholere nie pamiętam) ma za małą ilość wapnia jak na wiek doga małego...ale to jest właśnie ta odmiana między najmłodszym a juniorem ;-))

my omineliśmy i poprostu dłużej dawaliśmy tą początkową karme i troche wcześniej dla juniorów zaczeliśmy brać ;-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sylvia_76']Jojo - skoro chodzi ci o karmę między najmłodszym a juniorem, rozumiem, że powinniśmy pominąć "puppy" ("baby dog" - "puppy" - "junior" - "adult')
Dzięki za informację.

Proszę o więcej :)[/quote]

dokjładnie trzeba pominąć puppika bo tak jak pisałam nie dobór wapnia 8)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...