Jump to content
Dogomania

Acana Provincial czy Orijen


Bura

Recommended Posts

Tak się zastanawiam... Totwa nie żre więc potrzebuję coś na zasadzie awaryjnego żarełka co by mieć na stanie... I zastanawiam się, które wybrać... Co myślicie? Ma być dla 10 miesięcznego pudelina dużego, który (daj Bóg) już nie urośnie :P A jest dość aktywnym, z racji bycia pudlem, psem.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Orijen i Acana, obie karmy maja sporo białka, może warto spróbować Pronature Holistic ([url]www.pronatureholistic.pl[/url] ) , karmy z kanady , bez zbóż , jedyne organiczne , dużo mięsa , skład powyżej TOTW i Orijena itd...

ja ostatnio karmie Pronature (kilka tygodni) i wszystko jest bardzo OK

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gayka']Jak dla takiego młodego to Acana, ja osobiście jestem przeciwnikiem dostarczania maluchowi takiej dużej jak w Orijenie dawki białka.[/QUOTE]
Nie zgodze się do końca z [B]gayką[/B], ponieważ każdy pies potrzebuję białka! Owszem, wszystko w rozsądnych ilościach! Jest to karma jedna z lepszych, uważam ze jest o wiele lepsza niż np.RC, przez to właśnie ze ma w sobie dużą ilość tak potrzebnego, i dobrego białka ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='maciek_axa']Nie zgodze się do końca z [B]gayką[/B], ponieważ każdy pies potrzebuję białka! Owszem, wszystko w rozsądnych ilościach! Jest to karma jedna z lepszych, uważam ze jest o wiele lepsza niż np.RC, przez to właśnie ze ma w sobie dużą ilość tak potrzebnego, i dobrego białka ;)[/QUOTE]

zgadzam się, że to dobra karma. Ale za dużo ma białaka np. dla suk w okresie ciąży urojonej, dla szczeniaczków i pewnie w innych wypadkach też. Dobra karma to taka , która słuzy danemu psu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mam psa']dlaczego ?

wg mnie zbyt duzo bialka w Acanie i Orijen nie jest odpowiednie dla duzych ras, karmy dla ras duzych maja mniej bialka od tych dla ras malych[/QUOTE]

No tak słyszałem od znajomego hodowcy niufów..
Czyli co? nie poleciła byś Acany szczeniakowi nowofundlanda?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zobar']proponuję pondodog tu macie skład...[URL]http://www.pondodog.pl/[/URL][/QUOTE]

wygląda mi to na promocję tej karmy , ale niezaleznie od tego ten watek dotyczy konkretnych dwóch karm i promowanie innej jest zaśmiecaniem poprostu. Jesli wszyscy będziemy trzymali się zasad to łatwiej będzie się na tym forum poruszać.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...