Jump to content
Dogomania

Mam problem!!!!


Cobra

Recommended Posts

A ja miałem niedawno taki sam problem mam troche straszego pieska od ciebie cobra i mój tez miał rozwolnienie napoczatek dawałem mu wegiel zjadł 3 paczki i mu przeszło ale tylko na 3 dni a potem to samo, wiec poszedłem do weta a on mi powiedział że ma uczulenie na mleko(ja mu wogóle nie dawałem mleka)zasiegłem rady od chodowców i powiedzieli mi ze to dosyc czeste i jezeli nie bedzie sie przedłuzac i piesek nie bedzie chudł i bedzie sie dobrze czuł to nie trzeba sie tym przzejmowac.No ale oczywiscie trzeba uwazac zeby sie piesek nie oddwodnił.

teraz juz jest wszystko ok, samo przeszło (ale to nie jest reguła)może ja miałem akurat szczescie.

Aha i jeszcze tak dla formalnosci to według terminologi weterynaryjnej to rozróznia sie rozwolnienie i biegunke.

Biegunka jest ostrzejszym stadium rozwolnienia i w biegunce pies nie potrafi utrzymac kału,natomiast rozwolnienie to poprostu :żadka kupka" ale pies to potrafi kontrolowac

Link to comment
Share on other sites

Przedewszystkim nie wolno szczeniakowi co rusz zmieniac diety! Male zaladki sa bardzo delikatne i na kazda nowosc reaguja biegunka!

ezeli karmisz psa sucha karma to nie zmieniaj gwaltownie na inna. Trzeba stopniowo przyzwaczajac psa dodajac najpier 1/4 nowej karmy, by potem stopniowo zwiekszac dawke.

Jezeli pies dostaje jedzenie gotowane to posilek powinien wygladac nastepujaco: 1/3 mieska 1/3 ryzu 1/3 wazyw + dobre witaminki.

Starszym szczeniakom mozna dodawac zoltko, bialy serek, gotowane ryby.

Zeby zatrzymac biegunke najlepsze jest IMODIUM.

O ile pamietam mozna chyba je kupic bez recepty.

dziala kiedy zawiedze wegiel i inne specyfiki. Jest zupelnie nieszkodliwe dla szczeniaka. Moja tesciowa - pediatra - podaje to niemowletom. A i my dajemy naszym szczeniakow kiedy sa jakies problemy. Imodium dzila objawowo, wiec nie leczy przyczyny tylko usowa skutki. zapobiega odwodnieniu - jest idealne na szczeniece biegunki spowodowane zmiana karmy.

Jezeli jedank biegunka utrzymuje sie dluzej - koniecznie trzeba isc do weta. to moze byc objaw jakiejs choroby wirusowej !

Pozdrowienia

Monika i 3 basalyki + iles tam jeszcze w brzuszku mamy:)

Link to comment
Share on other sites

Miałem podobną sytuację z młodym haszczakiem. Weterynarz dał jakiś antybiotyk dopaszczowy :) ale on nie skutkował. Psina miała biegunkę cały tydzień. Lepiej było po ryżu z marchewką i gotowaną wątróbką drobiową, ale też nie do końca. Mimo tej sytuacji szczenię jednakk przybieraąło na wadze i to jak najbardziej prawidłowo. Potem przeszedłem na domową kurację, czyli nifuroksazyd w ssyropie dla dzieci oraz węgiel leczniczy. Zaczęło się poprawiać, ale wszystko ucichło po podaaniu przeze mnie suchej karmy, którą normalnie dostawał nawilżonej oliwą z oliwek (z tego co wiem można użyć jakiegoś oleju roślinnego - najlepiej słonecznikowego), dzianła to osłonowo na układ pokarmowy psiaka, a standardowo od czasu do czasu można psu podać go ryżu, gotowane siemie lniane. Nie należy dawać psu mleka, zbyt często właśnie występują jakieś reakcje alergiczne.

Link to comment
Share on other sites

Niedawno to przerabiałem, na rozwolnienie najlepszy jest gotowany ryż z dużą ilością gotowanej marchwi ja dodaję do tego jeszcze węgiel leczniczy.

Jeśli jest to rozwolnienie i ma sie pewność, że nie jest to biegunka która jest objawem jakiejs np zakaznej choroby to bardzo dobrze działa wywar z siemienia lnianego / 1 łyżka stolowa na szklanke wody, zagotować 10 minut, przez sitko oddzielic płyn od nasion i podawać do picia płyn - galaretowata substancja /.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...