Jump to content
Dogomania

Zakup belga Tervuren za granica?


Jagusia

Recommended Posts

Witam pisze z zapytaniem, brat z bratowa chca w niedalekiej przyszlosci zakupic owczarka belgijskiego Tervuren z rodowodem, najlepiej za granica. Czy znacie jakies dobre hodowle za granica, najlepiej w jakis pobliskich panstwach lub slyszeliscie jakies opinie? Zalezy im na zdrowym i dobrym eksterierowo piesku, zeby nie trafic na jakas pseudo hodowle. Byliby na pewno wdzieczni za pomoc. Pozdrawiamy milosnikow tej rasy :). Jagusia

Link to comment
Share on other sites

O widzę, że jesteście z Gdyni ! Mam nadzieję, że brat też z Trójmiasta :)
Ja mam terwiczkę z czeskiej hodowli - w sumie na swojego szczeniaka czekałam 2 lata, ale warto było :p W miarę możliwości i posiadanej wiedzy może choć trochę Wam pomogę. Przede wszystkim zdrowie i eksterier to nie wszystko - bardzo ważny jest charakter. Zapraszam na wspólny spacer - najlepiej w tygodniu po południu, bo najbliższe weekendy mamy nieźle zawalone - rozjazdy, rodzinne spotkania, zlot itp. Proponuję zgadać się na priv-a. Co Ty na to ?

[I][SIZE=1]P.S. A moje suczysko popularnie jest zwane Yagusią :cool3:[/SIZE][/I]

Link to comment
Share on other sites

[URL="http://www.agility-psi-sport.strefa.pl/"]http://www.agility-psi-sport.strefa.pl/[/URL]
to psiak po ktorego pojechalam do Holandi, jest tam link do hodowli.
Co do tego co jest najweżniejsze to zdrowie, charakter,charakter,charakter i dopiero uroda.

Link to comment
Share on other sites

Dziekuje Wam za odpowiedzi i pomoc. Co do charakteru to macie calkowita racje, i jeszcze tyle czytalismy jaki jest wazny, ale o 2 w nocy to ja juz troche niemyslaca bylam ;).
Saba nie moge znalesc tego linka :(. A czy moglabys podac bezposredni adres do stronki tej hodowli, czy jestes z niej zadowolona?
Ja wyszukalam jakis niemicki klub owczarkow belgijskich i tam sa informacje o kryciach, czy narodzonych maluchach, ale nic mi nie mowia nazwy hodowli :(. I nawet nie wiem gdzie znalezc jakies informacje o nich, tym bardziej ze nie znam niemieckiego, no i brat tak samo :(. Pozdrowionka. Jagusia

Link to comment
Share on other sites

Jagusia, nie na nazwy hodowli należy patrzeć, tylko na rodowody rodziców szczeniąt. Zajrzałam na tę stronę klubu niemieckiego, weszłam w linki kilkunastu hodowli i mam następujące spostrzeżenia: Wiele stron od dawna nie było aktualizowanych. Na 1 stronie znalazłam cenę szczeniaka (zwykle na stronach hodowli się ceny nie podaje) i jest ona moim zdaniem mocno wygórowana - 850 - 950 euro. Trudno mi powiedzieć, czy to jest przeciętna cena w Niemczech, ale w Czechach, a nawet Belgii, Holandii, Francji można kupić szczeniaka z dobrym rodowodem znacznie taniej.

Na aktualnych stronach znalazłam 3 planowane mioty tervuerenów, z czego 1 ma naprawdę niezły rodowód. Jeśli interesuje Cię ten miot, czy też jakaś konkretna niemiecka hodowla, to pisz na priva. Niemiecki znam biegle i chętnie pomogę. Sama również mam tervuerena - z polskiej hodowli, ale z francusko-belgijskim rodowodem. Chętnie więc odpowiem, na ile będę w stanie, na pytania na temat mojej ukochanej rasy.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...