Jump to content
Dogomania

Fundacja AST - Amstaff MEGAN w b. zlym stanie, wyniszczona sunia! Już w DT - leczymy!


Kana

Recommended Posts

nie no przeniosłam i znowu ucięło wrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

Kana będę uzupełniała tn post na bieżąco ... sprawdzaj proszę
oczywiście nr konta i dane umieścimy w pierwszym poście jednak zobowiązałam się poinformować wszystkich na PW kiedy zaczynamy wpłaty ... czekam teraz tylko na info od Kasi :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 457
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja także czekam na info. Bede pisać rozliczenie kto wplacil kto nie ;)
Żeby wszyscy wiedzieli czy wplacili za ten miesiąc.

Fioneczko nie edytuj postu bo ja nie wiem kiedy jest cos zmienione. Pisz w nowym jeżeli ktoś zdecydowal się przenieść deklaracje na ami a nie ma go na pierwszej stronie.

Link to comment
Share on other sites

Przepraszam ciotki, ale miałam zabiegany dzień. Poczekajmy aż sunie będą już u nas z wpłatami. Głupio mi strasznie zbierać na suki, które jeszcze są w schronisku.
Ogromnie dziękujemy wszystkim tym, którzy zgodzili się na przesunięcie swoich deklaracji.
Jutro mam w planach biało - rudą sunię umówić do dr Garncarza na wizytę, co by sunia jak najszybciej była odpowiednio leczona.

Link to comment
Share on other sites

Oto jestem i ja. Ostatnio w ogóle nie mogłam wejść na forum. Teraz natomiast nie mam za bardzo czasu, żeby zaglądać.
Nie wiem, co i jak, ale widzę, że jedna z suń już poszła do domu i że Doddy póki co nie przyjmuje wpłat ;-). Ale jako że nie mam teraz za bardzo czasu i nie wiem, kiedy się u mnie trochę uspokoi, to właśnie wpłaciłam swoją jednorazową deklarację 100 zł i deklarację stała 30 zł na trzy sunie, no ale teraz to już na dwie.
No to pa ;-)

Link to comment
Share on other sites

Kana mam info od Kasi że an1a przenosi deklarację swoją i koleżanki :)
uzupełnij proszę

jednorazowe:
jo_joanna - 30 zł
an1a - 50 zl
Karinsien - 100 zl
Katarzyna K. - 100 zł (koleżanka An1a)

i stałe
Karinsien łącznie 20 zł
bo dycha jest u biało-rudej
qrde czy biało ruda nie miała wątku ? znaleźć nie mogę

Link to comment
Share on other sites

Zapraszamy na bazarek na bullowate. Bazarek z filmami DVD, MP3, KAMERKAMI INTERNETOWYMI i wieloma innymi rzeczami - nowymi.

[url]http://www.dogomania.pl/threads/182057-NOWE-MP3-DVD-GA-OSNIKI-KAMERKI-INTERNETOWE-na-FundacjAE-AST-do-30-03?p=14315501#post14315501[/url]

Link to comment
Share on other sites

Strasznie się cieszę, że udało się wspólnymi siłami pomóc sunieczkom. Jutro wielki dzień dla nas i dla nich. Tak naprawdę jedziemy po nie bez planu tj. planu gdzie docelowo sunie mają jechać. Mamy zarezerwowane miejsca w hotelikach oraz lecznicach. Myślę, że po zobaczeniu naocznym ich stanu dopiero zdecydujemy gdzie je wieziemy.

Jak na razie sunie zarezerwowane czekają na nas.

Link to comment
Share on other sites

Bardzo dziękujemy Basi ze schroniska za całą pomoc okazaną przy suniach, dzięki Tobie wszystko obyło się szybko i bez komplikacji. Samo schronisko zaskakująco czyste i w sumie nie strasznie przepełnione. Pracownicy bardzo pomocni.
Obie dziewczynki jak tylko opuściły schronisko, pierwsze co na spacerze załatwiły swoje potrzeby fizjologiczne jak na grzeczne, domowe psy przystało. Bez obaw wskoczyły do auta (Megan do klatki, Morji na siedzenie), umościły się wygodnie i spały całą drogę do Wawy. Muszę je pochwalić, ponieważ już dawno nie mieliśmy takich miłych pasażerek. Pomimo korka na trasie z powodu wypadku, sunie absolutnie się nie stresowały, tylko wręcz leżały kołami do góry okazując zadowolenie.
Z uwagi na widoczne problemy zdrowotne obu suczek, przyjechaliśmy do Wawy bezpośrednio do lecznicy.
Ponieważ obie mają problemy dermatologiczne, zostaną w Wawie w DT do wtorku, wtedy bowiem zobaczy je dermatolog.

W wątku Megan opiszę jej diagnostykę, w wątku Mojri natomiast rudej.

Megan została oceniona na wiek ok. 3 lat. Choć patrząc na jej stan, człowiek dałby jej znacznie więcej latek.
Waży 22kg.
Cycuchy ma rzeczywiście wyciągnięte okropnie. Nie ma ciąży urojonej... to jedyne co można powiedzieć to to, że Megan była matką wieloródką w jakiejś pseudo. Nie wiem, czy nie usuniemy jej całych listw mlecznych jeśli nie będzie się wciągać. Czas pokaże, to odległe kwestie.
Sunia ma strasznie połamany ogon, a na załamaniach rany.
Z uszu jej cieknie krew, ponieważ ma otwarte rany na końcówkach.
Skóra wygląda fatalnie. Jest przełysiała, śmierdząca, łuszcząca się mocno. Na karku ma guza ok. 3cm. Dodatkowo ma rany na wszystkich 4 łapach.
Pobraliśmy zeskrobiny ze skóry w kierunku grzybów oraz wymaz z ran. Zeskrobinę na pasożyty zrobimy we wtorek u dermatologa.
Osłuchowo sunia ma leciutkie szmery na krtani, więc mamy obserwować, czy kaszel się nasili, czy przy domowych warunkach minie.
Megan nie jest jeszcze wysterylizowana. Jest zachipowana i zaszczepiona na wściekliznę.
Na razie Megan do wtorku ma zalecone kąpiele w Hexodermie.

Zdjęcia zrobimy dopiero jutro.

Megan trafiła do schroniska w lutym, została znaleziona przywiązana do drzewa. [IMG]http://www.amstaff-pitbull.eu/images/smilies/icon_e_sad.gif[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Cioteczki, które zdeklarowały się pomóc Megan mogą już spokojnie wpłacać na jej leczenie i hotelik. W tytule przelewu prosimy o dopisek [COLOR=#800000][B]"DAROWIZNA DLA MEGAN"[/B][/COLOR].

Gdyby ktoś miał możliwość stworzenia Megan domu tymczasowego, bądź stałego, byłoby to dla niej najlepsze. Sunia jest fenomenalna i bardzo ciągnie do człowieka. Niestety, chyba raczej nie dogaduje się z psiakami. Dokładniej pisząc nie ma z nią problemu w kontaktach z psami póki nie zobaczy, że pies np. idzie do kuchni, bądź jest głaskany przez człowieka. Wtedy budzi się w niej "zazdrość" i się pieni. Przy dobrym prowadzeniu jednak spokojnie jest to pewnie do opanowania.

Więcej o jej stosunku do psów będziemy mogli pewnie napisać k. wtorku, czyli po kilku dniach pobytu.
[COLOR=#800000]
[B]AST Fundacja na Rzecz Zwierząt Niechcianych
ul. Żwirki i Wigury 1b/37
02-143 Warszawa
Nr konta:
79 1160 2202 0000 0000 8061 3463[/B][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Cioteczki, pogrzebię dzisiaj w wyciągu bankowym i podam wpłaty jeśli takowe już są. Doszła wpłata 100zł od Katarzyny K. chyba (pamiętam, bo to samo imię i początek nazwiska co mój). Może to Twoja Karinsien?

Co do dziewczynek, grzecznie przespały noc. Megan nie odstępuje człowieka zaś na krok.

Link to comment
Share on other sites

Póki co mam fotki Megan, ale takie słabiutkie.

[img]http://lh4.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S6YfWmp_iZI/AAAAAAAAC1w/wOfkU2nlZMM/DSC_0903a.jpg[/img]

Cycuchy szkielecika:
[img]http://lh6.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S6YfVwA0mbI/AAAAAAAAC1k/nOjZCQrwXI8/DSC_0886a.jpg[/img]

Widać nieco guz na karku:
[img]http://lh4.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S6YfWFcxkOI/AAAAAAAAC1o/Otb93YbKE2g/DSC_0892a.jpg[/img]

[img]http://lh5.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S6YfWFmuyFI/AAAAAAAAC1s/vhv61KZMDoU/DSC_0898a.jpg[/img]

Rana na uchu:
[img]http://lh6.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S6YfWxVYV9I/AAAAAAAAC10/2PAeXVnnrMc/DSC_0905a.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...