Jump to content
Dogomania

Brit,Bosch,Arion,Bento lepsze od Pedigree i Chappi?


Veris

Recommended Posts

Witam!

Moja znajoma karmi swoje psiaki (spaniel i jamnik) karmą [B]Pedigree[/B] (suchą i w puszkach). Oby dwa psy mają paskudny łupież (odkąd pamiętam).
Probuję ją nakłonić do zmiany karmy na lepszą.:roll:
Niestety nie ma pieniedzy na karmę z naprawdę wysokiej półki jak Royal czy Hill's.
Musi być to karma w podobnej cenie (najlepiej takiej samej).
Myślałam o [B]Boschu,Arionie,Bento Kronen,Purinie Dog Chow[/B].
Czy są lepsze??
Macie jeszcze jakieś inne propozycje??

Link to comment
Share on other sites

Właśnie w tym problem...ona pracuje dosłownie bez przerwy.:shake:
Jeśli nie jest akurat w pracy (godzina na dojazd w jedną stronę:angryy:) - w której często zdarza jej się być nawet w niedzielę - to pracuje przed komputerem.
Więc gotowanie odpada - chociaż czasem dostają jakieś serca itp.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Veris']Witam!Myślałam o [B]Boschu,Arionie,Bento Kronen,Purinie Dog Chow[/B]. Czy są lepsze??[/quote]

sa na pewno lepsze
polecam bento, mowia ze arion tez dobry
bosch - uwazam ze lekko trociniasty
a o purinie juz bylo
jest jeszcze wiele innych karm, wystarczy pogrzebac w sieci, czasem dowoza do domu, wiec odpada jezdzenie

Link to comment
Share on other sites

Bosh ma dwie serie kamr - premium i economic. Ta druga jest chyba porównywalna z pedigree, ta pierwsza raczej lepsza.

Bento Kronen podobnie: gorsza linia Happy Life i lepsza Nutritional Balance.

Oczywiście te lepsze linie są droższe.

Z tańszych karm możnaby jeszcze rozważyć Bewi Dog, Chicopee...

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=darkorchid][B]Jeżeli naprawdę musi byc w podobnej cenie to Polecam Brita , który jest bardzo tani a składniki jak dla mnie ma rewelacyjne kg/ok 7zł[/B][/COLOR]
[B][COLOR=#9932cc][/COLOR][/B]
[B][COLOR=#9932cc]dostepny w okapkowaniach 1 kg 3 kg i 15 kg:)[/COLOR][/B]
[IMG]http://www.zwierzaczek.pl/_img/_pictures/907.jpg[/IMG]z kurczakiem [IMG]http://www.zwierzaczek.pl/_img/_pictures/911.jpg[/IMG]z jagnięciną

[IMG]http://www.grandecane.pl/images/brit_ogolne.jpg[/IMG]

Albo starsza wersja brita

Link to comment
Share on other sites

Starszej wersji brita juz nie ma, a przynajmniej byc nie powinno ;)
Brit posiada wersje z jagniecina i ryzem, adult(kurczak), adult large breed(kurczak), junior(kurczak), junior large breed(kurczak) i light/senior. Wiecej mozna poczytac [URL="http://www.britpetfood.com"]TUTAJ[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Hejka!

Chyba zaproponuję jej Brita (Jezu, wszystko byle nie to obrzydlistwo supermarketowe:mad:) - czytalam dużo pozytywów a jego temat:p.
Będę zdawać relację jak psiaki zaaragują na tą karmę:p.

Dzięki wszystkim za pomoc:Rose:.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Veris']Hejka!

Chyba zaproponuję jej Brita (Jezu, wszystko byle nie to obrzydlistwo supermarketowe:mad:) - czytalam dużo pozytywów a jego temat:p.
Będę zdawać relację jak psiaki zaaragują na tą karmę:p.

Dzięki wszystkim za pomoc:Rose:.[/quote]

Ja mam jeszcze jedną propozycję - niech znajoma policzy ile kosztuje ją dzienne wyżywienie każdego pieska, bo może się okazać, że mimo iż kupuje najtańczą karmę to dzienne wyżywienie kosztuje ją drożej, niż gdyby karmiła teoretycznie droższą karmą.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

[quote name='asher']Purina Dog Chow ma skład porównywalny do Pedigree, więc moim zdaniem kupowanie tego to strata pieniędzy bo jest droższa ;)
Co do innych - nie mam pojęcia.
A nie lepiej, żeby psom gotowała? Taniej i zdrowiej ;)[/quote]

Własnie dziś psu skończyła sie purina dog chow i kupiłam małe Pedigree. Dokładnie ten sam skład. A połowę droższa. Więcej nie kupie.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Moim zdaniem z karm które zaproponowałaś to tylko Bento jest dobrą karmą reszta to raczej kiepska jakość! Z karm w srednich cenach mam dwa typy Acana i Proformance! Bardzo dobra jakośc w świetnej cenie worek 15 kg do 150zł dla małych i średnich ras!!! Hmmm pedegree suche plus puszki napewno wychodzi podobnie a jakosć BARDZO różna!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 months later...
  • 1 year later...
  • 8 months later...

A może jak ma dwa psiaki to niech kupi dwupak. W dwupakach cena za 1 kg wynosi ok 5,30 zł.
Ja zrobiłam takie małe porównanie:
30kg karmy Pedigree Adult Maxi wołowina z warzywami kosztuje 129zł
30kg karmy Brit Adult Large Breed kosztuje 159zł
30kg Pedigree dla psa warzącego 25kg starcza na ok.85 dni
30kg Brit'a dla psa warzącego 25kg starcza na ok. 115 dni
Brit posiada min. 35% mięsa
Pedigree posiada min. 4% mięsa
Próbowałam także policzyć ile dziennie wydajemy na Brita, a ile na Pedigree i oto wynik : pedigree- ok.1,52zł za dzień, brit- ok. 1,39 zł za dzień

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...