Jump to content
Dogomania

Junior handling


Marek z Gromem

Recommended Posts

  • Replies 4.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Agasia']
Ja widzialam jeszcze Olę z afganem i bedlington terierem. Ale borzoj goruje :)[/quote]
A, no to mialaś farta...


[quote name='Fart']
- a dlaczego Pani zawsze widywana jest z baskami ?
- nadto odnosze wrazenie ze mylnie odbiera Pani cel konkursu JH,ktory absolutnie nie ma nic wspolnego z "pokazywaniem sie" -jak to okreslila Pani w w/w cytacie
- kierowanie postu do Oli,ktora na tym forum zalogowana nie jest i ani w tym ani w innym jego dziale sie nie udziela, jest to klasyczna zagrywka z brudnego swiatka doroslych..
wszystkich zainteresowanych tematem Oli jak i tych ktorym niewiedza w temacie "czy to ten borzoj czy inny" doskwiera - zapraszam na moja strone - [URL="http://www.fartstable.com"]www.fartstable.com[/URL]

Lidka &FS[/quote]
[B]Fart[/B], moje zapytanie nie jest "klasyczną zagrywką z brudnego świata dorosłych", jak to byłaś uprzejma napisać. Przy okazji - od kogo uslyszałas takie zdanie, że świat ludzie dorosłych jest brudny...? Zadałam pytanie i oczekiwałam na nie odpowiedzi. Ponieważ Ola nie jest zalogowana na tym forum, czego nie wiedziałam, to odpowiedzi udzieliła mi np. Ala Nowak oraz kilka innych osób, za co im dziekuję. Ty akurat nie udzieliłaś mi na bardzo prosto sformułowane pytanie, tylko niewspółmiernie ostro skomentowałaś je. A to zasadnicza różnica. Nie widzę powodu do takiej reakcji.

Poza tym, jestem widywana z baskami, bo je hoduję. A juz na pewno nie biorę udziału w konkursie Młody prezenter, bo... wiek nie ten.:lol: I, uwierz mi, bardzo żałuję, że takiej konkurencji nie było wtedy, kiedy byłam osoba młodą i dopiero zaczynałam moją znajomość z kynologią. Jezeli Ola ma coś wspólnego z hodowlą rasy chart rosyjski, to przeciez mozna było napisać kilka słow na ten temat, informacyjnie, dla osób, które o tym nie wiedzą, prawda? Teraz juz wiem, że wszelkich informacji mogę dowiedziec się z podanej wyżej strony www. I na pewno tam zajrzę, choć niewiedza mi nie "doskwiera". Powtarzam - zadałam pytanie i oczekiwałam prostej odpowiedzi, a nie jakiegoś tłumaczenia się, jakiegoś atakowania mnie, jako hodowcy basenji.


[quote name='Florka_xyz']Przepraszam ze sie wtrace ....Asiaczek widywany jest z basakmi z tego wzgedu ze je hoduje.Ja do Oli nic nie mam i to jej sprawa z czym chodzi na MP...a moim zdaniem JH jest w pewnym sensie konkuresm "pokazywania sie" nie pokazuje sie jaki jest pies(anatomia itp.) a pokazuje sie swoja umiejtnosc i wspolprace z psem.Nie wiem czy Ola jest na tym forum czy nieale jesli jej nie ma to nie wypada na jej temat chyba rozmawiac skoro ona sama nie moze sie wypowiedziec i odpowedziec na pytania ktore sa jej stawiane.
P.S.Mysle ze to nie jest jakies brudne zagranie.Chyba zle to Pani odebrała.Przeciez Asiaczek chciał tylko zapytac a nie wprowadzic jakas dyskusje na temat Oli i jej psów.

Pozdrawiam[/quote]
Florka, o to dokładnie mi chodziło.Zadałam po prostu pytanie....

[quote name='Goldenka 02']Ola nie pisze na forum, ale z tego co wiem to czasem czyta. Według mnie pytanie Asiaczka jest najnormalniejsym pytaniem, nie rozumiem problemu? Ola super się "dogaduje" z Victorem i super z nim wygląda więc z nim startuje:)[/quote]
Dziekuję.

[quote name='Fart']Florka udziele ci odpowiedzi pozostajac w twoich kategoriach myslenia i odbierania rzeczywistosci
- Ola pokazuje sie z borzojem bo ja hoduje borzoje, albo inna wersja
- Ola pokazuje sie z borzojem dlatego ze posiada borzoje
a modelka na wybiegu tez ( jak to okreslilas -) pokazuje siebie - no to widze ze ja mowie o niebie a ty o chlebie

- jak Goldenka zauwazyla -Ola super dogaduje sie z borzojem - mnie zachwyca wzrastajace zrozumienie i partnerstwo tego ukladu, kogos kto postrzega konkurs JH jako prezentowanie siebie bedzie nuzyc i nudzic ...a posiadajac lat nascie i doze optymizu i zyczliwosci do swiata mozna byc oredownikiem stwierdzenia -"pytanie jak pytanie..."i "nie rozumiem problemu"
posiadajac lat wiecej jak nascie i inne doswiadczenia mozna z cala pewnoscia stwierdzic ze osoba zadajaca takie w pytania w takiej formie pozbawiona jest najmniejszej dozy zyczliwosci dla pytanego[/quote]
[B]Fart[/B], nadal nie rozumiem Twojego stylu udzielania odpowiedzi. Chce przypomnieć, że ten topik czytają w zdecydowanej większości ludzie młodzi. Tak więc nie ma potrzeby podkreślać, że udzielając odpowiedzi starasz się pozostać w kategoriach myślenia i odbierania rzeczywistości" właśnie młodej osoby. Chyba zgodzisz się ze mną?

I, proszę, przyjmij do wiadomości, że jestem pełna życzliwości do wszystkich uczestników konkursu Młody Prezenter, nie wyłączając Oli. Gdyby tak nie było, nie odwiedzałabym regularnie tego tematu i na pewno nie byłabym chętna do "pożyczania" moich basenji uczestnikom tego konkursu.

Jeżeli dobrze zrozumiałam Twoja odpowiedź, masz lat "więcej niż naście i inne doświadczenia" i dlatego proponuję - jeżeli będziesz miała na to, oczywiście, ochotę - porozmawiać prywatnie przez telefon, mailem nt. stosowności lub niestosowności mojego pytania. Jestem do dyspozycji.
Moje namiary są w moim podpisie.
Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Reyes']Bądźmy szczerzy - Ola była najbardziej [U]utytułowanym[/U] prezenterem na tych mistrzostwach.
Ja ją wielokrotnie widziałam z innymi psami np. Goldenami i ręczę że wystawianie innych ras niż charty nie jest dla niej czarną magią co niektórzy sugerowali jak nie tu to gdzie indziej.
Chciałabym coś jeszcze powiedzieć o kulturze niektórych osób - ale po co...:roll:
Dopóki Ola tu nie przyjdzie uważam dyskusje za zamkniętą

Podoba wam sie czy nie - Ola będzie w tym roku reprezentować Polskę! Jesteśmy polakami i jesteśmy winny jej poparcie, nie cynizm.[/quote]
Reyes - może warto byłoby sprecyzować, do czyjej kultury masz zastrzeżenia? Jeżeli o mnie chodzi, to, podkreślam raz jeszcze, zadałam pytanie i oczekiwałam na nie odpowiedzi.

I zapamiętaj [I]na wsiegda[/I] - nazwę nacji pisze się z dużej litery, np. Polacy...:lol:

[quote name='k.iwona'][FONT=Arial Narrow][SIZE=1]Witam Wszystkich![/SIZE][/FONT]
[SIZE=1][FONT=Arial Narrow]Na wstępie chciałabym pogratulować wszystkim młodym prezenterom których miałam okazje podziwiać na Poznańskim ringu – byliście wspaniali. Waszą konkurencję ogląda się z zapartym tchem : to zaangażowanie kontakt z psem prawdziwe nie szyfrowane emocje aż ręce same składają się do oklasków . Brawo i wielki ukłon w kierunku WAS wszystkich . [/FONT][/SIZE]
[SIZE=1][FONT=Arial Narrow] Od kilku lat wystawiam i posiadam psy ale pokazy młodego prezentera oglądam od niedawna tzn. od momentu w którym zobaczyłam małą dziewczynkę z Borzojem, małą dzewczynkę która rozmiękcza zbójeckie serce borzoja. Jak patrzę na Ole i jej Borzoje to mam wrażenie że nie oglądam konkursu młody prezenter . Mogę to porównać do występu rosyjskiego baletu Teatru Bolszoj ( wiem co piszę bo na występach tegoż baletu byłam 2 razy ! ). [/FONT][/SIZE]
[COLOR=black][FONT=Arial][SIZE=1][FONT=Arial Narrow]Dziękuje ci Olu za każdą sekundę emocji i piękna jakie mi podarowałaś . Gdyby nie Ty pewnie nigdy nie czekałabym pod ringiem na pokazy młodych prezenterów . [/FONT][/SIZE][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Arial][SIZE=1][FONT=Arial Narrow]Gratuluje Wam wszystkim za Ole będę trzymała kciuki niech jedzie i swoim ciepłem podzieli się z Angielską widownia ! [/FONT][/SIZE][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Arial][SIZE=1][FONT=Arial Narrow]P.S.[/FONT][/SIZE][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Arial][FONT=Arial Narrow][SIZE=1]Być może w przyszłym sezonie będzie można zobaczyć Ole z jeszcze trudniejszym psem. [/SIZE][/FONT][/FONT][/COLOR]

[COLOR=black][FONT=Arial]Byłabym zachwycona . [/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Arial]Pozdawiam Iwona Kurłowicz[/FONT][/COLOR]
[/quote]
k.iwona - piękne słowa! Bardzo sie przydały [B]tu i teraz[/B]...
Dziękuję!

[quote name='Reyes']Szczerze - troszkę mnie dziwi przeświadczenie niektórych że na każdy konkurs powinien być inny pies. Chyba musiałam zmądrzeć bo kiedyś sama tak myślałam a raczej tak mi wpoili.
Owszem - trzeba sobie umieć poradzić z każdym ale co ładnego jest z prowadzenia psa który jest Ci obojętny i jutro zapomnisz jego imię. Tak naprawdę najpiękniejsze walory widać gdy jesteśmy dograni z psem, gdy wiemy jak jakie są jego reakcje, gdy zwierzak wykonuje polecenia dla nas nie z nabytego posłuszeństwa. Junior hanling to dresaż nie rodeo.
Ile osób może powiedzieć że kocha psa z którym był w poznaniu na mistrzostwach?
Pozdr
[/quote]
[B]Reyes[/B], nie od wczoraj śledzę Wasze losy w konkursie Młodego Prezentera i naprawdę z wielką ciekawością obserwuję, z jakimi psiakami występujecie. Jak staracie się opanować Waszego "towarzysza niedoli" i co z tego wychodzi. No i, oczywiście, jakie rasy są preferowane przez Was.

A co do kochania Waszych partnerów, to chyba mogę stwierdzić, że kilkoro z Was na pewno żywi takie uczucie do psów prezentowanych podczas wystawy w Poznaniu.

[quote name='AlaNowak']Ola po prostu jest świetna w JH i nie ma co do tego wątpliwości. Niewiele osób poradziloby sobie z moim czarno-białym potworem, a już naprawdę wyjątkowe osoby potrafią go pokazać pięknie (znam dwie- w tym Olę). Także cała ta dyskusja nie ma sensu i przykro mi, że rozpętała się burza wokół osoby, która nie używa forum. Dzieje się to wszystko za jej plecami. Ale z przykrością muszę stwierdzić, że nie tylko na forum wiele osób zachowuje się w stosunku do Olci wręcz nagannie. Dlaczego my- Polacy nei potrafimy cieszyć się z sukcesu naszego rodaka? Ja otwarcie mówię, że naprawdę byłam szczęśliwa, że Ola wygrała Mistrzostwa i z całego serducha życzę jej powodzenia na Cruftcie. Bo znam ją, jej rodzinę, psy i wiem, że jest ona naprawde bardzo wartosciowa osoba. I wykazcie niektorzy przynajmniej odrobine godnosci i nei obmawiajcie Oli za jej plecami, gdyz ona NIGDY nie zachowuje sie w sposob taki, jak co niektorzy. To było by na tyle, Fart- mam mnóstwo fotek Oli- prześlę na Twojego meila:) Wstaw na swojej www do działu naszego wielkiego MISTRZA:)[/quote]
Alu, zapewniam Cię, że nie było moją intencją "rozpętywanie burzy poza plecami Oli". Powtarzam raz jeszcze (i będę to robiła do znudzenia, aż wreszcie dotrze to do Was): zadałam pytanie i oczekiwałam na nie prostej odpowiedzi. Jednocześnie nie widziałam, że Oli nie ma na forum. Teraz wiem, że od czasu do czasu czyta ten temat (?). Nikt tu Oli nie obmawia za Jej plecami. Pokaż mi post, który byłby ewidentnym przykładem takiego stwierdzenia. Nie pokażesz, bo takiego postu po prostu nie ma na tym forum. Nie rób, proszę, tzw. nadinterpretacji, bo to nie prowadzi do niczego konstruktywnego, a wręcz przeciwnie.
Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

Uuuuu, coz za "dyskusja".

Ja wyrażę sie tak - gdybym sędziowala finaly konkursu Mlodego Prezentera, myślę, ze nie wybralabym Oli na Cruft's z prostej przyczyny, ze jej wystep to bardziej pokaz pięknej więzi i zgrania psa z czlowiekiem (co zawsze u nich podziwiam!) niż prawdziwego handlingu, ktory dla mnie jest priorytetem (chodz juz nie raz sie przekonalam ze nie powinien). Nie ma sie co dziwic bo w jej wieku to chyba nieosiągalne (ba, nawet i w moim, bo to są dziesiątki lat kontaktu z psami).Jednak ja konkursu tego nie oceniam, a oceniany jest on wedlug nieraz roznych dziwnych kryteriow, a zwycięzstwo Oli jest uzasadnione i kazdy wie czym, m.in jej sukcesem w Zagrzebiu, częstym pokazywaniem się na wystawach w Polsce i za granicą itp. (czego serdecznie gratuluje)
Uwielbiam jednak Ole, za to jaką jest osobą, jakie ma podejscie do psów i jak bardzo je kocha. Jest przeuroczą dziewczynką, ktora swietnie rokuje na przyszlosc - a to najwazniejsze, bo przed nią masa lat w JH, a z takim startem napewno pojdzie jak burza.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AlaNowak']I w tym momencie potwierdzam to, że Asiaczek zawsze z szacunkiem wyraża się o młodych Prezenterach, bardzo często pomagając im (np. poprzez wypożyczanie swoich psow na JH).[/quote]
Dodam jeszcze Alu, że Wy mi też pomagacie. Na ringu, uzupełniając moją wiedzę o rasach oraz gdy Was obserwuję; naprawdę każdy wystawca powinien poznać reguły rządzące tym konkursem.:lol:
Dziekuję!

[quote name='Florka_xyz']ALu zgadzam sie z Toba w 100% :lol:[/quote]
Dziękuję!
Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

[quote] Jeżeli o mnie chodzi, to, podkreślam raz jeszcze, zadałam pytanie i oczekiwałam na nie odpowiedzi.
[/quote]W czy ty jesteś Młodym Prezenterem ? :)
[quote]
I zapamiętaj [I]na wsiegda[/I] - nazwę nacji pisze się z dużej litery, np. Polacy...:lol:[/quote]No strasznie śmieszne - :roll: Dysleksja Dysortografia (i jeszcze parę ale nie wyliczam) a i widać źle działający program do błędów. Wpisze sobie w podpis potem...
[quote]ak staracie się opanować Waszego "towarzysza niedoli" i co z tego wychodzi[/quote]Towarzyszy niedoli? Wyjaśnij co masz na myśli.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Reyes']W czy ty jesteś Młodym Prezenterem ? :)
No strasznie śmieszne - :roll: Dysleksja Dysortografia (i jeszcze parę ale nie wyliczam) a i widać źle działający program do błędów. Wpisze sobie w podpis potem...
Towarzyszy niedoli? Wyjaśnij co masz na myśli.[/QUOTE]


Wez Ty dzewczyno sie okresl konkretnie a nie jakies glupie pytania ....Jesli masz cos do powedzenia powedz konkretnie a nie za plecami mowisz co innego a na forum tez co inneg;/Skonczmy ta dyskusje ktora do nikat prowadzi.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Reyes']W czy ty jesteś Młodym Prezenterem ? :)
No strasznie śmieszne - :roll: Dysleksja Dysortografia (i jeszcze parę ale nie wyliczam) a i widać źle działający program do błędów. Wpisze sobie w podpis potem...
Towarzyszy niedoli? Wyjaśnij co masz na myśli.[/quote]
[B]Reyes[/B] - ja napisałam to określenie w cudzysłowiu, a Ty - bez. A to jest zasadnicza różnica.

Każdy sprawdzian-egzamin-test-konkurs jest formą "niedoli" czyli stresu oraz zdenerwowania i dokładnie to miałam na myśli. Jest osoba egzaminowana i egzaminujący. I to egzaminowany musi wykazać się swoją wiedzą-umiejętnościami-nierzadko refleksem. A egzaminujący ma za zadanie to wszystko ocenić i wystawić ocenę.
Dokładnie TO miałam na myśli.
Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Florka_xyz'] a nie za plecami mowisz co innego a na forum tez co inneg[/quote]
A to ciekawe...
[quote] Dokładnie TO miałam na myśli.[/quote]Dzięki

Już sie na ten temat nie wypowiem...

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Arial]Przeczytałam Wasze wypowiedzi i czuje się zobowiązana dodać mały komentarz. Przepraszam że nie będę używała waszych ników ( musiałam wyjść do pracy i energia ze mnie uszła). [/FONT]
[FONT=Arial]Czym jest konkurs Młodego prezentera hmmm - zawodami , rywalizacją , zdobywaniem , poznawaniem, pokazywaniem „się „ lub psa różnie to bywa - dla każdego czym innym . Dla mnie widza jest to pokaz umiejętności połączony w widowiskiem tworzonym przez wasze [B]osobowości[/B]. Ja WIDZ patrzę ,oglądam, widzę wasze skupienie , uwagę , uczucie jakie w to wkładacie nie oceniam umiejętności w tej kwestii ocenę pozostawiam SEDZIEMU ringowemu. Wierze że jest to osoba kompetentna , solidna , doświadczona i spostrzegawcza potrafiąca wyłapać błędy i niedociągnięcia . Wierzę, że dziecko które wygrywa zrobiło mniej błędów pokazało psa staranniej - prezentowało lepiej!. Ja ze swojej strony wszystkim młodym prezenterom życzę DYSTANSU do konkursu i przede wszystkim do SIEBIE. Jeśli uważacie ze werdykt sędziowski był nie słuszny nie ograniczajcie się do pisania – udowodnijcie swoja tezę w ringu . Już niebawem nowy sezon wystawowy nowe szanse , nowe wyzwania każdy z was może zostać mistrzem a to czy nim zostaniecie zależy tylko od was samych. To chyba tyle chciałam wam młodym prezenterom powiedzieć . [/FONT]
[FONT=Arial]P.S.[/FONT]
[FONT=Arial]Nie zostawiłabym partnera z którym zdobyłam mistrzostwo tylko po to żeby pokazać się z nowym, innym raczej dążyłabym do perfekcji ze „starym” przyjacielem. Częsta wymiana partnerów świadczy raczej o niedograniu lub braku iskry Bożej pomiędzy partnerami . [/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Dokładnie, przecież to powinna być zabawa, a nie nieposkromiona chęć walki i zwycięstwa. Niestety często o tym zapominamy. Wiadomo, że może być komuś przykro z powodu przegranej, ale należy się zastanowić dlaczego się przegrało i na następnej wystawie to poprawić, a nie obsmarowywać osoby, które znalazły się wyżej niż ja. Osobiście staram się w ten sposób postępować i dlatego jestem zadowolona prawie z każdego wystepu, bo wiem, że to tylko i wyłącznie JA zawiniłam- nie obwiniam sędziny ani konkurentów. I życzę, żeby inni też tak potrafili.

Link to comment
Share on other sites

Help! Ja wiem co mi mówi Renata- idź w ring i rób to co inni, a nauczysz sie figur. Ale ja jak słyszę, że mam tam iść bez znajomości jakiejkolwiek figury(umiem O-wiem szpan:cool3:)to mnie w kościach szczyka. tak więc- czy kto kolwiek z was ma figury?? bo ja bym musiała z niesfornym Harisiem ćwiczyć figury. Jeśli ktoś ma to niech się odezwie, a ja już mam plan jak bym to od niego zdobyła:evil_lol:. ok to liczę na was bo ja już wszędzie szukałam( nawet na tym terrierkowie XD) i niemam.

please-help me(hihihehe)

A! czy ktos z was wie czy będzie w katowicach albo w lesznie (2008)?. Odp!.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Hattori']

A! czy ktos z was wie czy będzie w katowicach albo w lesznie (2008)?. Odp!.[/quote]
Chcesz to Ci walne lekcje w Katowicach :)
Pozdr

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Reyes']
Ja ją wielokrotnie widziałam z innymi psami np. Goldenami i ręczę że wystawianie innych ras niż charty nie jest dla niej czarną magią co niektórzy sugerowali jak nie tu to gdzie indziej.[/quote]

Reyes, mam pytanie. Co tak naprawdę wiesz o wystawianiu GR? :-) Jesteś pewna, że na tyle dużo, żeby powiedzieć, że ktoś naprawdę dobrze wystawia tą rasę? Bo wypowiadasz się o goldenach, a tak naprawdę czy jesteś pewna, że potrafisz ocenić goldeni dobry/zły handling?

Małej Oli bardzo gratulujemy wygranej :-) Na MP jest napewno osobą strasznie przyciągającą wzrok i mającą "to coś". Wspaniale by było, gdyby na Crufcie przytrafiła się jej rasa z którą radzi sobie najlepiej.

Co do jednego, czy wielu psów. Ludzie - to KONKURS... W konkursie każdy chce się najlepiej zaprezentować, zabłysnąć, wygrać. Ola robi wielkie show z Borzojem, wygląda z nim wspaniale - i niech z tym psem występuje nadal. Napewno na taki poziom pokazu z psem (który, patrząc na jego gabaryty jest od Niej o wieeeele silniejszy) musiała bardzo dużo i ciężko pracować. Teraz ma pełne prawo z wyników swojej pracy korzystać...
A nam zostaje tylko trzymać kciuki, jeśli chodzi o Cruft :-)

Link to comment
Share on other sites

[quote] Bo wypowiadasz się o goldenach, a tak naprawdę czy jesteś pewna, że potrafisz[U] ocenić[/U] goldeni dobry/zły handling?[/quote]Tak, jestem pewna że potrafię. :roll:

Link to comment
Share on other sites

Widzę tu zrobiły sie takie bloki militarne...myślałam że handling to przyjemność, a nie rywalizacja przy której dochodzi do ostrych starć słownych.
Florka, możesz mi wyjaśnić dlaczego stwierdziłaś iż Reyes jest dwulicowa?
Ja ja znam dobry rok i jakoś tego nie zauważyłam:-o.Myślę, że ty nie masz prawa oceniać kogoś jeśli dobrze go nie znasz.
A że tego mało to jeszcze sie dyslekcji czepiacie....każdy jest człowiekiem...a człowiek nie będąc istota doskonałą robi błędy szczególnie dyslektyk.
..Właściwie przyszłam tu z zamiarem pogratulowania OLi za sukces..podziwiam ją, że aż w tam młodym wieku tak dobrze jej idzie..i nie rozumiem co jest złego że sobie z borzojem startuje...czyżby było to powodowane zazdrością czy nie wiem czym?
Nie miałam na celu tu nikogo urazić..od dawna czytam ten temat, ale jakoś nigdy nie miałam odwagi się wypowiedzieć;)
Pozdrawiam wszystkich i życze owocnej pracy

Link to comment
Share on other sites

A moim zdaniem najlepiej by było gdyby każdy patrzył na siebie i oceniał swój handling a nie innych, bo nikt tutaj sędzią nie jest ;) Oczywiście nie jest to aluzja skierowania do kogokolwiek z tego forum, bo wszystkich handlerów bardzo lubię i szanuję, ale wyrażenie własnego zdania.
Dostałam 2 pkt przy swoim debiucie, ale nie żałuję i nie zazdroszczę innym sukcesów na które pracowali przez całe lata...
Według mnie lepiej jest nie WYSTęPOWAć ZA KAZDYM RAZEM Z INNYM PSEM, ale zdobywać doświadczenie w wielu rasach - a to różnica. To tylko takie moje osobiste zdanie.
Pozdrawiam wszystkich handlerów i życzę sukcesów w nowym sezonie.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...