Jump to content
Dogomania

Junior handling


Marek z Gromem

Recommended Posts

Pentu , mam identyczne zdanie :) Powinno sie wczesniej zgłaszac , ale jak ja mam same Yorki , to juz ich nie zgłaszam na MP bo sie pokrywaja , a co kurde im za RÓŻNICA !!!??? jaki to pies , miałam własnie tak tera w Bydze , znajoma zgłosiła mnie przy okazji i dała swojego psa a ja sobie na wystawie znalazłam super cardigana.....i co oceniał mnie sedzia poza ocena ....:|:| Co to jest ...to ma zachęcać a nie zniechecac.Ja nie rozumiem dlaczego musze isc z psem z którym sie zghłosiłam ?? Nie jestem w stanie stwierdzic jakiego to ja psa bede miała np.na Kato bioroąc jeszcze pod uwage fakt ze ja chodze na MP za każdym razem z innym psem , bo ja to traktuje jako nauke , potem zabawe a potem jako maszyna do wygrywania :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 4.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

I jeszcze musiałam zapłacic za te calą Bydgoszcz..w Szczecinie na CACIBie nic sie nie płaci , puchary sa na 4 miejsca , ogromne...
Jak w Poznaniu była afera co do wieku , właśnie powinni wprowadzic Legitymowanie na wystawie aby nie było przekrętów !!! JA wam powiem ten MP zamiast uczyc sztuki wystawiania uczy jak przekręcać i oszukiwać , jak obrabiać dupy....
Dlatego ja pójde sobie na MP tylko w Szczecinie i moze jeszcze jakieś 2 ....
Pozdrawiam :)

Link to comment
Share on other sites

Własnie bardzo mnie to zdziwiło moj kolega jak i wielu innych handlerów - Konrad poszedł z moim Boksiem na MP i P.Krol powiedził tak jak juz wspomniała Gazuś:lol: , ze Boksery nie nadaja sie na MP :angryy:
Rozmwiałm z wieloma osobami i jak im to mowiłm to się śmiały i pytały : A czy gdzieś sa zapisane jakie rasy mozna pokazywac w MP - oczywiescie ze nie ma, ważnie jest to zeby ładnie pokazac psa(bo Mp polega wkońcu na tym zeby pokazc nasze umiejętnosci a nie psa :razz:), obojetnie czy to bedzie : Akita , Bokser albo york. Ja twierdze,ze z kazdym psem mozna isc na Mp tylko trzeba go umiec opanowac i złapac z nim dobry kontakt :lol:


Pozdrawiam :lol:

Link to comment
Share on other sites

Okazuje się ,że jednak nie każdy sędzie nadaje się do oceny MP skoro dla niego bokser to nie pies na MP !!!!!!!! A BORZOJ to juz tak???????? a czemu ?? jak mu się (sędziemu) nie podoba to niech MP nie sędziuje i tyle !! nikt go nie zmusza........nie??

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ursus']Okazuje się ,że jednak nie każdy sędzie nadaje się do oceny MP skoro dla niego bokser to nie pies na MP !!!!!!!! A BORZOJ to juz tak???????? a czemu ?? jak mu się (sędziemu) nie podoba to niech MP nie sędziuje i tyle !! nikt go nie zmusza........nie??[/quote]


Jestem tego samego zdania :) Borzoj jest wiekszym psem od Boksera i nic nie mowił. to co mu przeszkadza Bokser :shake:

Link to comment
Share on other sites

Bo sa rozne polskie i europejskie stereotypy ktorym poddaja sie nawet sedziowie - a napewno nie powinni! Wystarczy spojrzec na JH z westminstera gdzie to nawet z owczarkiem niemieckim dziewczyna wyglada ladnie, tworza zgrana pare (nie gwizdza, nie biegaja jak opetani, nie krzycza :D). W Polsce gdyby ktos poszedl na JH z ONem byl by smiech na sali... taka rzeczywistosc... Sama w swoim czasie, poniewaz posiadam rodowodowego ONa, pomyslalam zeby wlasnie wejsc z nim na ring i zaprezentowac go po ludzku, tak jak np. w stanach... Ale popatrzylam pare razy na ring naszych owczarkow i doszlam do wniosku ze nawet tam nie ma na to warunkow, bo zdziwiloby to nawet sedziego....
Po prostu Polska!

Gdy ja zaczynalam przygode z MP, byl to dokladnie moj 2 czy 3 start, bylam z beaglem, sedzina (milosniczka psow ozdobnych) stwierdzila nawet ze psy goncze to nie psy na wystawy tylko do lasu! ;)

Link to comment
Share on other sites

To ja pogratuluje Florce która sprzeciwiła się bezsensowanemu wystawiania psów na 'agresję" szczucia ich i naciągania na łancuszku jak się da, która wystawia boksera w sposób elegancki i godny handlera, a na dodatek odnosi przy tym sukcesy i udowadnia Polsce że 'tak też można'!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='SuperGosia']Handlerki z Warszawy, Minska Maz. lub okolic - moze ktoras z Was pomoglaby nieodplatnie lub za symboliczna oplata autorce tego topicu???
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=30719[/URL]

Dziewczyna ma yoreczka - w topicu piekna historia - i chcialaby poprobowac z nim sil na wystawach :)[/quote]
Ale w czym pomóc? Nadzieja już kilka razy pytała o wystawienie pieska, min.ja rozmawialam z nia na gg i oferowalam pomoc, i Nadzieja nie wykazywala wiekszego zaangazowania. Cóż, jak jej nie zależy, to i innym też nie ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='flashka-g']moze sedziowie uwazaja ze boksery,ONki itd nie nadaja sie na MP z tego wzgledu ze zobaczcie jak wystawia sie je w ringu w wiekszosci.. jakie tam sie cyrki odbywaja..i ten żałosny double handling:roll:[/quote]


Flashi ok wiem jak sa wystawiane Boksery na ringa i bardzo mi sie to nie podoba:angryy: Ja moja Bokserke wystawiam z ręki i wydjae mi sie to bardzej eleganckie .:lol: Więc jesli ide na MP z Bokserem, który nie jest agresywny ani nie jest wystwainy na innego psa albo na napietej smyczy tylko ładnie elegancko to chyba nic w tym złego zeby isc z Boksiem na Mp ????

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Florka_xyz']Flashi ok wiem jak sa wystawiane Boksery na ringa i bardzo mi sie to nie podoba:angryy: Ja moja Bokserke wystawiam z ręki i wydjae mi sie to bardzej eleganckie .:lol: Więc jesli ide na MP z Bokserem, który nie jest agresywny ani nie jest wystwainy na innego psa albo na napietej smyczy tylko ładnie elegancko to chyba nic w tym złego zeby isc z Boksiem na Mp ????[/quote]


po prostu mówie ze sedziowie maja swoje stereotypy i nic ich nie podbije... tacy juz są. Ja takze mam znajomą która wystawia super swoja bokserke i jestem pelna podziwu bo sie da;]

Link to comment
Share on other sites

No to wypada tylko czekac (oby nie w nieskonczonosc...) az nie tylko pojedyncze osoby jak Florka czy Twoja znajoma Flashi zacznie po ludzku wystawiac te rasy... Najgorsze jest to ze wielu hodowcow bokserow/dobermanow/ONkow wcale nie przeszkadza taki typ pokazywania, ba - nie podoba im sie ten poprawny....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agasia']No to wypada tylko czekac (oby nie w nieskonczonosc...) az nie tylko pojedyncze osoby jak Florka czy Twoja znajoma Flashi zacznie po ludzku wystawiac te rasy... Najgorsze jest to ze wielu hodowcow bokserow/dobermanow/ONkow wcale nie przeszkadza taki typ pokazywania, ba - nie podoba im sie ten poprawny....[/quote]


dżizas.. bo poki nie wprowadzą zakazu double handlingu i bedzie to egzekwowane przez sedziow na ringu to sie skonczy to posmiewisko. Tylko dziwne ze W stanach Onki sie tak super pokazuja.. ba do tego wygrywaja na BOGach, BISach itd.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='flashka-g']dżizas.. bo poki nie wprowadzą zakazu double handlingu i bedzie to egzekwowane przez sedziow na ringu to sie skonczy to posmiewisko. Tylko dziwne ze W stanach Onki sie tak super pokazuja.. ba do tego wygrywaja na BOGach, BISach itd.[/quote]
Ale polski chlop nie potrafi tego pojac! ONki, boksery, dobermany to naprawde piekne rasy, oni je psuja takim zachowaniem... :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agasia']Ale polski chlop nie potrafi tego pojac! ONki, boksery, dobermany to naprawde piekne rasy, oni je psuja takim zachowaniem... :shake:[/quote]

Jestem tego samego zdania :) Moja Bokserka jest taka, ze ona ma cos w sobie i nie bedze się wystawiac na napiętej smyczy tylko z ręki :lol: Wczesnej jak starałm sie ja wystawaic na napietej to się zastanawiłm dlaczego siada mi na ringu a nie stoi. Własnie gdy zobaczyłm filmik jak wystawiaja w Ameryce ( bardzo mi sie podoba ich wystawianie) zaczełam z nia tak cwiczyc i nie wyobrazam sobie inaczej ja wystawiac :lol:

Flashi a jaka koleżanka ??:cool3:

Pozdr:lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Florka_xyz']Jestem tego samego zdania :) Moja Bokserka jest taka, ze ona ma cos w sobie i nie bedze się wystawiac na napiętej smyczy tylko z ręki :lol: Wczesnej jak starałm sie ja wystawaic na napietej to się zastanawiłm dlaczego siada mi na ringu a nie stoi. Własnie gdy zobaczyłm filmik jak wystawiaja w Ameryce ( bardzo mi sie podoba ich wystawianie) zaczełam z nia tak cwiczyc i nie wyobrazam sobie inaczej ja wystawiac :lol:

Flashi a jaka koleżanka ??:cool3:

Pozdr:lol:[/quote]

Gosia Modzelewska- chodzi mi dokladnie o suczke z ktora w zeszlym roku w Katowicach wzieła BOG.

Link to comment
Share on other sites

Ojeju :( owszem DH to za dużo ale Boxer lub Dobek prezętowany na chrópka? :shake: Ja wole nasze dumne, naprężone na napiętej smyczy - nie jest przeciesz trudno tego nauczyc i nie trzeba robic cyrków przed ringiem.

Link to comment
Share on other sites

a widzisałas filmiki np z westminstra? stoja tak samo pieknie...jesli nie lepiej ;) napręzone, wpatrzone w handlera lub w to co trzyma i super :) elegandzko i fajnie...w Polsce tez tak powinno być...a zamiast tego sa jakies wariacje, krzyki i zamieszanie... i biedny ten kto ma swoj ring koło ringu ON lub boksiów itp.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Reyes']Ojeju :( owszem DH to za dużo ale Boxer lub Dobek prezętowany na chrópka? :shake: Ja wole nasze dumne, naprężone na napiętej smyczy - nie jest przeciesz trudno tego nauczyc i nie trzeba robic cyrków przed ringiem.[/quote]

No ja jestem przeciwna temu co pieszesz ja wole psy wystawiane na smakołyk albo na siebie oglnie z ręki. Nie wiem czy byłs kiedys na ringu bokserów ale wielu psów jest na siebie nawzajem szczutych:shake:

Link to comment
Share on other sites

Byłam :) na ringu i boxerów i dobermanów I podziwiałam piękne zwierzęta - w których widac uzytkowego ducha mięśnie mase potencjał! Dla mnie niema nic piękniejszego niż napięty skupiony dobernam.
Zato psy z Amerykańskich filmów nie robią na mnie ZADNEGO wrażenia. Robią z pięknych uzytkowych psów zabeweczki na pokaz. Chudzitkie, słodziutkie dobermaniki na cieniutkich łańcuszkach? To tylko moje wrażenie ale tak wprezętowane pieseczki wyglądają jakby na widok pozoranta miały zucic lancuszkiem i uciec :) Nie myślcie że pisze tu o tym że doberman powinien byc agresywny - boże boroń! Ale powinniem byc w nim widoczny ten jego uzytkowy duch, masa i siła która w ameryce jest najwyraźniej zbędna. Można uzyskac ten efekt bez krzyków i cyrku - ale nie wylejmy dziecka z kompielą.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...