Jump to content
Dogomania

Junior handling


Marek z Gromem

Recommended Posts

[quote name='Siwy16']Kiedyś pewien sędzia mi powiedzial jedna z roznic....
na ringu JH literke I powinno sie robic rownym tempem...
natomiast na normalnym ringu oceny, kiedy wracamy z psem to powinno byc to wykonane troszke szybciej...

Chyba najwazniejsza zasada jest to ze pies powinnien byc caly czas w lini prostej do sedziego ;)[/quote]

Ogólnie I powinno być dość wolno - wtedy łapy psa są szerzej rozstawione, a u tych krzyzujących ukrywamy tą wadę.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 4.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Gazuś']Jak dla mnie w tą i sporrotem powinno inaczqej wyglądac.
Tak, że ja biegnę obok psa naraz i ja i pies zarwacamy (nie zmieniając strony.) i biegniemy sprowrotem pkrywając wczesniejszą prostą.
Tzn, "w tam" pies jest prawym bokiem przy mojej lewej nodze, "spowrotem" lewym bokiem przy mojej prawej.
Albo tak, że ja okrązam psa, a pies zostaje cały czas na tej samej prostej, a jwednak końcy tym samym bokiem i przy tej samej nodze co zaczął. Na mp niby zasłaniac psa na skręcie nie można, więc to zostaje :)

Na ringu najpopularniejsze jest zwyczajne prześłożenie psa za sobą.[/quote]
Dzieki, ja biegłam pokrywajac wczeżniejszy bieg, ale na rysunku by się zlało :)

Link to comment
Share on other sites

w Bydgoszczy pewnie bede ;)

Gratulacje dla wsyztskich!!!!!
Ja się cieszę, bo w niedziele dostałam się do finałowej 10 i pobiegałam po honorowym troszke;)
Mojej 8miesięcznej whippetce spodobała się "przestrzeń" i zaczeła mi skakać i zapraszac do zabawy :Phihi
Pozdr.

p.s popieram Siwego i Flaszi.....literka I jest bardzo wazna...po niej mozna stwierdzic czy prezenter jest lakikiem cyz tez nie..ja ją zwykle wykonuje ze zmianą reki:)

Link to comment
Share on other sites

a... wlasnie sobie pomyślałam,że zaliczam się do tych laików... hym...a od lutego (Bydgoszcz) zaczynam MP w grupie starszej...troche mnie martwi,że będę robiła głupie błędy,z uwagi na wyższy poziom handlingu w gr.starszej. mam nadzieje ze jakos sobie poradze... naprawde jest tam tak trudno, czy to tylko głupie pogłoski...? jakoś ciężko mi sobie wyobrazić,że miedzy gr. starszą a młodszą jestaz taka wielka różnica. Z tego co mi mowiono głównie chodzi o poziom trudności figur, sama nie wiem co o tym myslec.

pozdrawiam cieplutko :)

Link to comment
Share on other sites

no bez przesady, nie jest aż tak trudno;) figury tez sie wiele nie różnią, czasem (bardzo nieczęsto) trafi się jakaś ósemka:eviltong:
a co do ludzi, to w straszej jest poprstu często mniej przypadkowych... np. mi się zdarzyło, że - w młodszej startuje 20 osób, z czego 2 wiedzą o co chodzi;) , a w starszej 6 i wszyscy doświadczeni:razz:

Link to comment
Share on other sites

CAROTINA no widzisz masz okazje ujżec osobe niedoswiadczoną w gr. starszej (to ja)

LAURA no widzisz jestem laikiem ja nic niewiem o zadnej zminaie reki w bydgoszczy bedzie moj debiut także..... kazdy uczy sie w swojm tepie i nie mozne tego krytykowac

Link to comment
Share on other sites

[LIST=1]
[*][quote name='palma']Tak Olcia&Tasha wybieramy się na wystawę i nawet nie wiemy kiedy :evil_lol: :lol: :evil_lol:[/LIST]Hmmmm ja nie jestem pewna co do Bydgoszczy, ale może ktoś wybiera się na Szczecin, Koszalin oraz europejską w Poznaniu która będzie za rok :evil_lol: :lol: :evil_lol:[/quote]

karolina tak jak ci mowilam gorzow, szczecin ,koszalin wiesz o co chodzi trzeba pogadac z ewka
pierwsza jest w gorzowie gdzies 5 czerwiec, pozniej szczecin 18 czerwiec i koszlin w lipcu jak sie nie myle
pracowite wakacje;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gazuś']
W Poznaniu ma być zwykła międzynarodówka, nie siejcie paniki:evil_lol:[/quote]
Hyhmmm :cool3: Pocieszylas mnie... ;)

Ale jak mozna pomylic Polskę z Chorwacją... Ciekawa jestem jak spiszą się organizatorzy w Zadarze.. Moze osobiscie postaram się tam wybrać :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gazuś']Spokojnie Agasiu, dziewczyny pomyliły chyba Polskę z Chorwacją :)
W Poznaniu ma być zwykła międzynarodówka, nie siejcie paniki:evil_lol:[/quote]

Za rok w Poznaniu przyznawany będzie tytuł Zwycięzcy Europy Srodkowej i Wschodniej, tak jak w 2001 roku. Ot co.
Pozdrawiam :lol:

Link to comment
Share on other sites

Jolly dokładnie w Poznaniu jest międzynarodowa z przyznawaniem zwycięstwy Europy wschodniej i środkowej :lol:
Ja zmienę ręki to wiem jak robić, tak robiłam tylko nie umiem tego przenieś na rysunek .... :lol:
8 z tego co wiem nie jest taka tródna :) :) :)

Ewelina no to do Gorzowa z Ewką jeśli BC i laby są w ten sam dzień :modla: :modla: :modla:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jolly_94']Za rok w Poznaniu przyznawany będzie tytuł Zwycięzcy Europy Srodkowej i Wschodniej, tak jak w 2001 roku. Ot co.
Pozdrawiam :lol:[/quote]
No i sprawa sie wyjasnila... fajny tytul, szkoda ze jeszcze wtedy nie będe miala mojego przyszlego wystawowego dobytku ktory mam nadzieje na taki tytul bedzie zaslugiwal... Ale doczekamy się napewno kolejnej swiatowki lub europejskiej w Poznaniu (oby dobytek tego doczekal :evil_lol: )

Zadna figura na JH nie jest trudna o ile zalapie sie o co chodzi ze zmianami reki, a to nie jest trudne, ot to zeby sedzia ciagle widzial psa... Niektore figury typu 8, zygzaki etc to bardziej pokaz sprawnosci prezentera.. ;) Nie ma sie co bac dziewczyny...

Link to comment
Share on other sites

A z tym to juz roznie bywa...

Chociazby tego roczne mistrzostwa polski... spoznilam sie doslownie pare minut, bo mialam psy na ringach, przy czym sedzina z gory do mnie powiedziala ze skoro sobie tak "olewam" MP to ona mi dobrze nie wrozy.... Dla jednych wazniejsze jest jedno a dla innych drugie..

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...